Česká golfová federace

Aktuality

Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe skončila Melichová

Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe skončila Melichová

Tomáš Přikryl, Neděle 5. února 2023

Nejvyšší ženský okruh Ladies European Tour má za sebou první zastávku letošní sezóny. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se do víkendových kol probojovaly tři české hráčky, nejlépe skončila Jana Melichová na děleném 27. místě.

Ladies European Tour (LET), nejvyšší ženský profesionální okruh v Evropě má za sebou úvodní turnaj sezóny s názvem Magical Kenya Ladies Open. Na start čtyřdenní zastávky na hřišti Vipingo Ridge s parem 73 se postavilo 96 hráček včetně čtyřech českých reprezentantek, cutem se probojovaly tři.

Českou výpravu v Keni vedla Jana Melichová, která se po druhém kole přiblížila Top 10, hladce prošla do finálových kol, a nakonec brala konečné 27. místo.

„Začít sezónu zrovna tímto turnajem bylo velice náročné, přechod z české zimy do extrémního horka, do velkého žáru, to nebylo vůbec jednoduché. Dokonce mám i malé puchýřky, jak jsem se spálila,“ vysvětluje vítězka loňského podniku Tipsport Czech Ladies Open.

Ta ve čtyřech kolech zvládla jednou zahrát pod normu hřiště a s výsledky za 76, 70, 77 a 76 si připsala celkové skóre +7.

„V dnešním finálovém kole jsem už byla hodně unavená, pokazila jsem začátek, ale na druhé devítce jsem se vzpamatovala a konečně jsem parem pokořila i 16. jamku. Poslední tři jamky mi daly hodně zabrat i kvůli větru,“ komentuje dále Melichová.

Na závěr dodává: „Nakonec si myslím, že start sezóny se povedl a ráda bych na to navázala v Maroku. Teď mě čeká dlouhý let, takže mám čas si odpočinout a už se těším na nový turnaj.“

Na svém prvním startu coby plnohodnotná členka LET se na 34. příčce umístila Sára Kousková, která se i přes nevydařený zahajovací den za 79 ran (+6) v kole druhém zlepšila a rovněž si zahrála o víkendu.

„Začátek byl trochu nervóznější, ale pak se vše kolo od kola zlepšovalo – jak má koncentrace, tak sebedůvěra. Herně jsem spokojená, projevilo se hodně práce, kterou jsme nad trefováním míče s trenérem Pavlem Ničem jr. v pauze strávili,“ hodnotí Kousková.

Vítězka druholigové série LET Access Series v minulém roce se v úvodním podniku sezóny dostala na celkové skóre +9 po kolech 79, 75, 73 a 74.

„Bylo skvělé se vrátit na turnaje. Jsem ráda, že hra jako taková vypadá dobře a vylepšuje se každým odehraným kolem. Výsledek mohl být lepší, ale těžko lze pomýšlet na lepší umístění, pokud v turnaji trefíte čtyři auty,“ přiznává druhá nejlepší Češka po ukončení turnaje.

Podobný scénář měla v prvních dvou kolech také Kristýna Napoleaová, která se po úvodu za 81 úderů (+8) zvedla a obešla druhou osmnáctku v paru. Finálová kola ji však nevyšla dle představ a s celkovým skóre +19 po kolech za 81, 73, 77 a 80 si odváží 57. místo.

Poslední z našich golfistek Tereza Melecká po dvou kolech za 82 a 79 ran (+15) neprošla cutem, který byl nastaven na +9 a pustil do víkendu 62 hráček.

Z výhry se raduje Aditi Ashok z Indie, která po kolech 67, 70, 69 a 74 (-12) zvítězila o veliký náskok devíti ran.

Konečné výsledky zde

Flickr LET

FOTO: LET/Marc Runnacles

Datum: Neděle 5. února 2023
Všechny články autora

Související články

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru
Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

15.03.2023 | Inovativní týmová série Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour začíná tento týden v Singapuru. Na turnaji, ve kterém se hraje individuální i týmová soutěž, budou startovat rovněž Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Tereza Melecká a Jana Melichová.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET
Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

27.02.2023 | Okruh Ladies European Tour (LET) se po osmidenní pauze opět rozjíždí. Dva týdny v Jižní Africe započnou turnajem Joburg Ladies Open, ve kterém budou startovat také Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...
Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...

12.02.2023 | O skvělý úspěch se zasloužila Jana Melichová, která se na turnaji Lalla Meryem Cup umístila na děleném pátém místě. V Maroku se dařilo rovněž Sáře Kouskové s dělenou 24. příčkou, cutem prošla i Tereza Melecká a brala dělenou 34. pozici. ...

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...
Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...

22.01.2023 | Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde