Česká golfová federace

Aktuality

Kurz rozvoje výkonnostních koučů

Kurz rozvoje výkonnostních koučů

Petr Šavrda, Neděle 29. ledna 2023

Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

Tento projekt nemá ambici konkurovat vzdělávacímu programu české PGA. Jedná se o specifický nadstavbový kurz pro trenéry, kteří mají zájem pracovat s mládeží a s výkonnostními a vrcholovými golfisty. ČGF cítí absenci tohoto typu vzdělávání a poskytne tak zájemcům platformu, v rámci které budou mít možnost získat nové zkušenosti a zdokonalit své znalosti a dovednosti ve sportovní přípravě mládeže.  

Odpovědnou osobou a vedoucím lektorem kurzu je hlavní kouč ČGF Harry Scott. Anglický kouč působí u českého národního týmu od roku 2021, hlavním koučem ČGF je od roku 2022. Před příchodem do Čech působil jako kouč regionálního mládežnického výběru u Anglické golfové federace a zároveň byl ředitelem pro sportovní golf na University of Exeter. Dříve také pracoval pro Skotskou golfovou unii, působil v St. Andrews nebo v čínském Šenženu. Je absolventem University of Birmingham. Kromě Scotta se budou na kurzu podílet i další odborníci z různých sfér golfové i obecné sportovní přípravy. Bude se jednat o české i zahraniční specialisty a lektory. Témata kurzu budou primárně golfová, ale účastníci se setkají také s doplňujícími přednáškami o kondiční přípravě, výživě či sportovní psychologii.

Kurz je limitován počtem účastníků tak, aby byla zajištěna potřebná kvalita a individuální přístup. Více informací o kritériích výběru účastníků, přihlašovacím procesu a detailním obsahu kurzu se zájemci dočtou na webu ČGF v sekci vzdělávání.

Přihlášky budou otevřeny od pondělí 30. ledna a uzavřou se v neděli 19. února. Kurz odstartuje v březnu.

Autor: Petr Šavrda 
Datum: Neděle 29. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...
Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...

21.04.2023 | V neděli 23. dubna 2023 oslaví Prokop Sedlák úžasných 80 let a všichni, kteří ho znají, mu dozajista přejí jen to nejlepší. Česká golfová federace se připojuje také. Od roku 2005 je členem Síně slávy českého golfu za dlouholetou organizační a publikační činnost.

Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala již 13.
Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala již 13.

31.03.2023 | Již třináctý kurz golfových maršálů proběhl v Panorama Golf Resortu v Kácově. Noví účastníci se zařadili mezi takřka 280 certifikovaných kolegů a získali kompletní informace nejen o práci golfového maršála, ale i základy první pomoci a další důležité informace.

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...
Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...

25.03.2023 | V sobotu 25. března proběhla v pražském Hotelu Step konference České golfové federace, která schválila důležité změny ve stanovách ČGF a také nové členské příspěvky platné od roku 2024. ...

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde