Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková ve finále LET

Klára Spilková ve finále LET

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 24. listopadu 2022

Klára Spilková odstartuje dnes (ve čtvrtek 24. 11.) v 11:15 jako jediná z českých golfistek v závěrečném podniku Ladies European Tour Andalucía Costa del Sol Open de Espaňa, který se hraje od 24. do 27. listopadu na Alferini Golf ve Španělsku.

Spilková vstupuje do turnaje, který se hraje na čtyři kola bez cutu, jako 17. hráčka žebříčku Race to Costa del Sol. Tak vysoko se dostala s pouhými šesti starty na evropské sérii, z nichž ten první jí v červnu přinesl dělené 2. místo na Tipsport Czech Ladies Open v Berouně a čtvrtý v září dokonce druhé vítězství kariéry, a to z KPMG Women´s Irish Open. Poslední turnaj Aramco Team Series v Saúdské Arábii se jí nevydařil a možná i proto se zaměřila po turnaji doma v Praze na fyzickou přípravu a golfový trénink v indooru. Do Španělska odletěla v neděli s tím, že na víkendová kola jí bude dělat caddieho přítel Sean Davidson, s nímž zvítězila právě před dvěma měsíci v Irsku.

Jsem ráda, že mohu hrát poslední turnaj sezony LET právě na Costa del Sol, kde je příjemné prostředí a počasí přeje. Samozřejmě, že tu jako obvykle hodně fouká a v kopcovitém prostředí se vítr i hodně točí. Kvůli zasazení do kopců je hřiště atypické, má velké převýšení a krásné výhledy," těšila se Spilková před startem.

„Moje hra je v dobré kondici a věřím, že se to ukáže i při turnaji,“ dodala Klára, jejímiž spoluhráčkami budou na úvod Angličanka Alice Hewson a Švédka Caroline Hedwall. Všechny čtyři dny turnaje vysílá v přímých přenosech O2 TV Sport.

Výsledky čtvrtého kola můžete sledovat zde

Datum: Čtvrtek 24. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour
Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour

25.09.2022 | Druhého vítězství kariéry na Ladies European a prvního po pěti letech dosáhla Klára Spilková. Sedmadvacetiletá golfová profesionálka zvítězila v play off na KMPG Women´s Irish Open a k výhře z dubna 2017 v Maroku přidala 25. září 2022 titul ještě většího významu.

Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.
Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.

16.09.2022 | Hned tři české golfistky postoupily na turnaji ve Francii v rámci Ladies European Tour (LET) do finálového kola. Nejlepší z nich Klára Spilková bude se skóre -6 dokonce útočit z děleného pátého místa na nejvyšší příčky. Jana Melichová postoupila se skóre +1.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...
Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...

25.04.2022 | Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP