Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká hodnotí svoji první profesionální sezónu

Tereza Melecká hodnotí svoji první profesionální sezónu

Tomáš Přikryl, Úterý 8. listopadu 2022

Před turnajem Aramco Team Series v Saúdské Arábii se Tereza Melecká rozpovídala o své první profesionální sezóně, ve které již odehrála 23 turnajů po celém světě a dosáhla skvělých umístění.

„Svoji první sezónu hodnotím pozitivně,“ začíná Melecká své bilancování sezóny. „Začátek sezóny byl trochu nervózní, protože to byla nemalá změna (pozn. přechod z amatérského golfu mezi profesionály),“ dodává Melecká.  V prvních dvou turnajích Ladies Europen Tour se nevešla do cutu, ale již v třetím turnaji Joburg Ladies Open se umístila na skvělém děleném 29. místě.

„Jako největší úspěch sezóny vnímám první místo na turnaji Aramco Team Series ve Španělsku, kde jsem byla do týmu vybrána Jessicou Korda a měla možnost si s ní zahrát dvě kola a získat tak cenné informace a zkušenosti,“ pokračuje Melecká a doplňuje: „Jako individuální úspěch sezóny vnímám své dosavadní nejlepší umístění na dvanácté příčce v turnaji Skafto Open.“

Výborným výsledkem se však Melecká prezentovala i před českými diváky v Berouně na Tipsport Czech Ladies Open a doplnila fantastický český týden dělenou 16. pozicí. Celkově zvládla Melecká uhrát za sezónu čtrnáct cutů a pětkrát se umístila v top 20.

„Neskutečně jsem si celý rok užila, měla jsem možnost navštívit spoustu nových zemí, hrát a potkat ty nejlepší golfistky a hlavně dělat to, co mě baví, a to je hrát golf,“ neskrývá svoji lásku ke golfu.

Již tento týden se Melecká představí na svém oblíbeném turnaji Aramco Team Series, pak ji čeká trénink v Turecku. „Co bude dál, to se uvidí,“ dodává s úsměvem.

Datum: Úterý 8. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Melecká zahrála ve finále pod par.
Melecká zahrála ve finále pod par.

23.05.2022 | Česká golfistka Tereza Melecká skončila na turnaji v Evianu v rámci Ladies European Tour (LET) na skvělém děleném dvacátém místě. Ve finálovém kole dokonce zahrála pod par a zakončila turnaj na hřišti u Ženevského jezera se skóre +2.

Výborné kolo Meleckou posunulo do třetí desítky
Výborné kolo Meleckou posunulo do třetí desítky

01.05.2022 | Podruhé v průběhu turnaje LET v Austrálii zahrála Tereza Melecká pod par hřiště a v konečném pořadí jí to pomohlo v posunu do třetí desítky a zisku 2700 eur. Dařilo se i Karolíně Vlčkové, která po vydařeném druhém kole ve finále nakonec propadla na 55.

Melecká s Váňovou si v Austrálii pohoršily, Vlčková ...
Melecká s Váňovou si v Austrálii pohoršily, Vlčková ...

30.04.2022 | Pokles leaderboardem zaznamenaly Tereza Melecká a Šideri Váňová po třetím kole druhého turnaje série LET na australské půdě. Ve hře o cut na turnaji americké EPSON Tour je po prvním nedohraném kole Karolína Vlčková.

Tereza Melecká prolomila smůlu a prošla cutem
Tereza Melecká prolomila smůlu a prošla cutem

29.04.2022 | Tereza Melecká navázala v druhém kole na slibný čtvrteční výkon a prolomila smůlu z posledních týdnů, kdy se jí nedařilo procházet do finálových kol, a na Women's NSW Open v Austrálii je v polovině soutěže na děleném 15. místě. O víkendu si zahraje i Šideri Váňová, naopak Kristýna Napoleaová končí.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.
V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.

21.04.2022 | V Austrálii a Španělsku dnes byly rozehrány turnaje nejvyšších evropských golfových sérií. V dámské soutěži na druhé straně zeměkoule si vedly shodně Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká (+2), ve Španělsku se s výsledkem Even par pohybuje Ondřej Lieser na hranici cutu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP