Česká golfová federace

Aktuality

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

Luboš Klikar, Neděle 4. září 2022

Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

Finále NM ČR smíšených družstev žáků do 14 let
Rožnov pod Radhoštěm, pátek 2. až neděle 4. září

 
Čtvrtfinále
Už výsledky dopoledních čtyřher naznačily, že všechna družstva přijela do Beskyd ve svých nejsilnějších sestavách - ve všech utkáních byl úvodní stav 1:1. V odpoledních dvouhrách se rozhodovalo, zda do semifinále postoupí "pražské" nebo moravské týmy. Z pražských se dokázali prosadit jen hráči z Hodkoviček, kteří udolali své svratecké soupeře těsně 3:2. V dalších utkáních měli převahu hráči Brna, kteří zdolali Mstětice 3:2, Park GC Ostrava porazil Albatross GC Praha 3,5:1,5 a obhájci titulu GC Austerlitz zvítězili také 3,5:1,5 nad GC Black Bridge. Dobře připravená rožnovská devítka a příznivá předpověď počasí na víkend slibovaly zajímavé boje o medaile i o další konečná umístění.
 
Semifinále
Semifinálová utkání přinesla opět vyrovnané souboje. Tipovat předem vítěze bylo prakticky nemožné. Po dopoledních foursomech byla utkání znovu nerozhodná 1:1. Odpolední singly byly napínavé až do konce, neboť se rozhodovaly na posledních jamkách. Šťastnější nakonec byli hráči z Hodkoviček a Šilheřovic, kteří si zahrají nedělní finále. O třetí místo svedou souboj hráči GC Brno a GC Austerlitz. O 5. místo si zahrají GC Mstětice a Albatross GC Praha. Finálový den otevřou bojem o 7. místo loňští vicemistři ze Svratky proti GC Black Bridge.
 
Finále
Dopolední foursomy finálových utkání, resp. utkání o umístění byly ve znamení deštivého počasí, což spolu s únavou po předchozích bojích určitě ovlivnilo výkony hráčů. Především v utkáních o medaile asi málokdo čekal stav po čtyřhrách 2:0 ve prospěch šilheřovického a slavkovského družstva. Na odpolední singly se počasí umoudřilo, přesto se zvrat v bojích o cenné kovy nekonal. Velmi rychle skončilo utkání Brna se Slavkovem, v němž Slavkovští získali kýžený bod už ve druhém singlu zásluhou Štěpána Pláška. Souboj o zlato byl vyrovnanější, avšak i v něm rozhodl hned první single Terezy Kamradkové. Boj o 7. místo mezi GC Svratka 1932 a GC Black Bridge byl kromě čtyřher vyrovnaný i ve dvouhrách se šťastnějším koncem pro pražské hráče. Nejnapínavější podívanou byl souboj o 5. místo mezi Albatrossem a Mstěticemi. Tady se šlo do rozehrávky, která se hrála na jamkách 7, 8 a 9 rožnovského hřiště a trvala těžko uvěřitelných osm jamek. Vítězství a tedy 5. místo nakonec vybojovali hráči Albatrossu.
 
Vítězný tým do 14 let ve finále v Rožnově pod Radhoštěm - Park GC Ostrava
 
Závěrem velký dík hostitelskému klubu v čele se Zuzanou Hrabalovou, který hráčům, kapitánům, rodičům i soutěžnímu výboru připravil skvělé podmínky po celou dobu mistrovství.
 
Šampionát řídil soutěžní výbor ve složení ředitel František Holiš, hlavní rozhodčí Petr Vávrů, rozhodčí Tomáš Vávra.
 
Foto: Petr Vávrů
 
Odkaz:
 
 

Finále NM ČR družstev dívek do 18 let
Bechyně, pátek 2. až neděle 4. září

 
Hřiště bylo vzhledem k možnostem skvěle připraveno a zdejší malé grýny hráčky nejednou potrápily. Turnaj se nesl v přátelské atmosféře, za což patří dík všem osmi týmům, které se do finále probojovaly. Největší boj se paradoxně odehrál o konečné 7. místo, v němž GC Karlovy Vary vyhrál nad GC Black Bridge až na 4. jamce play-off. Vítězkami se poprvé v historii staly hráčky GC Brno ve složení Sofie Hlinomazová, Tereza Zavřelová, Tereza Schwarzová a Barbora Bujáková s kapitánkou Lucií Hinnerovou. Speciální poděkování patří Michalu Zbořilovi, členu místního klubu, který ve svém volnu přišel mezi soutěžními koly hrabat bankry. I počasí vyšlo po celou dobu turnaje skvěle a hráčky si nemohly přát lepší ukončení letošního ročníku své týmové soutěže.
 
Šampionát řídil soutěžní výbor ve složení ředitel a hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl, rozhodčí Jan Šonka.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkaz:
 
Poslední finále NM ČR družstev mládeže v této sezóně - chlapců do 18 let - se hraje od pátku 23. do neděle 25. září v Bitozevsi na Lounsku.
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 4. září 2022
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP