Česká golfová federace

Aktuality

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

Luboš Klikar, Neděle 4. září 2022

Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

Finále NM ČR smíšených družstev žáků do 14 let
Rožnov pod Radhoštěm, pátek 2. až neděle 4. září

 
Čtvrtfinále
Už výsledky dopoledních čtyřher naznačily, že všechna družstva přijela do Beskyd ve svých nejsilnějších sestavách - ve všech utkáních byl úvodní stav 1:1. V odpoledních dvouhrách se rozhodovalo, zda do semifinále postoupí "pražské" nebo moravské týmy. Z pražských se dokázali prosadit jen hráči z Hodkoviček, kteří udolali své svratecké soupeře těsně 3:2. V dalších utkáních měli převahu hráči Brna, kteří zdolali Mstětice 3:2, Park GC Ostrava porazil Albatross GC Praha 3,5:1,5 a obhájci titulu GC Austerlitz zvítězili také 3,5:1,5 nad GC Black Bridge. Dobře připravená rožnovská devítka a příznivá předpověď počasí na víkend slibovaly zajímavé boje o medaile i o další konečná umístění.
 
Semifinále
Semifinálová utkání přinesla opět vyrovnané souboje. Tipovat předem vítěze bylo prakticky nemožné. Po dopoledních foursomech byla utkání znovu nerozhodná 1:1. Odpolední singly byly napínavé až do konce, neboť se rozhodovaly na posledních jamkách. Šťastnější nakonec byli hráči z Hodkoviček a Šilheřovic, kteří si zahrají nedělní finále. O třetí místo svedou souboj hráči GC Brno a GC Austerlitz. O 5. místo si zahrají GC Mstětice a Albatross GC Praha. Finálový den otevřou bojem o 7. místo loňští vicemistři ze Svratky proti GC Black Bridge.
 
Finále
Dopolední foursomy finálových utkání, resp. utkání o umístění byly ve znamení deštivého počasí, což spolu s únavou po předchozích bojích určitě ovlivnilo výkony hráčů. Především v utkáních o medaile asi málokdo čekal stav po čtyřhrách 2:0 ve prospěch šilheřovického a slavkovského družstva. Na odpolední singly se počasí umoudřilo, přesto se zvrat v bojích o cenné kovy nekonal. Velmi rychle skončilo utkání Brna se Slavkovem, v němž Slavkovští získali kýžený bod už ve druhém singlu zásluhou Štěpána Pláška. Souboj o zlato byl vyrovnanější, avšak i v něm rozhodl hned první single Terezy Kamradkové. Boj o 7. místo mezi GC Svratka 1932 a GC Black Bridge byl kromě čtyřher vyrovnaný i ve dvouhrách se šťastnějším koncem pro pražské hráče. Nejnapínavější podívanou byl souboj o 5. místo mezi Albatrossem a Mstěticemi. Tady se šlo do rozehrávky, která se hrála na jamkách 7, 8 a 9 rožnovského hřiště a trvala těžko uvěřitelných osm jamek. Vítězství a tedy 5. místo nakonec vybojovali hráči Albatrossu.
 
Vítězný tým do 14 let ve finále v Rožnově pod Radhoštěm - Park GC Ostrava
 
Závěrem velký dík hostitelskému klubu v čele se Zuzanou Hrabalovou, který hráčům, kapitánům, rodičům i soutěžnímu výboru připravil skvělé podmínky po celou dobu mistrovství.
 
Šampionát řídil soutěžní výbor ve složení ředitel František Holiš, hlavní rozhodčí Petr Vávrů, rozhodčí Tomáš Vávra.
 
Foto: Petr Vávrů
 
Odkaz:
 
 

Finále NM ČR družstev dívek do 18 let
Bechyně, pátek 2. až neděle 4. září

 
Hřiště bylo vzhledem k možnostem skvěle připraveno a zdejší malé grýny hráčky nejednou potrápily. Turnaj se nesl v přátelské atmosféře, za což patří dík všem osmi týmům, které se do finále probojovaly. Největší boj se paradoxně odehrál o konečné 7. místo, v němž GC Karlovy Vary vyhrál nad GC Black Bridge až na 4. jamce play-off. Vítězkami se poprvé v historii staly hráčky GC Brno ve složení Sofie Hlinomazová, Tereza Zavřelová, Tereza Schwarzová a Barbora Bujáková s kapitánkou Lucií Hinnerovou. Speciální poděkování patří Michalu Zbořilovi, členu místního klubu, který ve svém volnu přišel mezi soutěžními koly hrabat bankry. I počasí vyšlo po celou dobu turnaje skvěle a hráčky si nemohly přát lepší ukončení letošního ročníku své týmové soutěže.
 
Šampionát řídil soutěžní výbor ve složení ředitel a hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl, rozhodčí Jan Šonka.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkaz:
 
Poslední finále NM ČR družstev mládeže v této sezóně - chlapců do 18 let - se hraje od pátku 23. do neděle 25. září v Bitozevsi na Lounsku.
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 4. září 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde