Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

Luboš Klikar, Pondělí 29. srpna 2022

Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let.

Žáci
Štěpán Plášek z GC Austerlitz dvěma vyrovnanými koly 72, 72; -2 potvrdil své vedení v letošním žebříčku túry. Druhý skončil Ondřej Doležal z Albatross GC 73, 73, E. Třetí místo vybojoval Hugo Mikl 74, 74; +2 rovněž z GC Austerlitz.
 
Žákyně
Julie Oplatková hrála 75, 79; 8 a zvítězila s náskokem jedné rány před Barborou Vinklerovou 80, 75; +9 (obě GC Brno). Třetí byla Sofie Borůvková z GK Týn nad Vltavou 79, 77; +10. 
 
Kadeti
Tomáš Fašina z GC Brno se vytáhl a v součtu dvou kol hrál nejlepší výsledek na Mnichu – 72, 70; -4. S odstupem sedmi ran na druhém místě skončil Karel Mařík z GC Karlovy Vary 74, 75; +3. Třetí místo po kolech 74, 76; +4 bral Albert Fila z GC Mstětice.
 
Kadetky
Vítězka Štěpánka Dušková z GC Mstětice hrála 75, 78; +7. Dvě rány navíc potřebovala na hřišti Justýna Šafaříková z GC Hradec Králové 79, 76; +9, která skončila druhá. Třetí místo získala Natálie Čepeláková z RGA Greensgate 81, 75; +10.
 
 
Ředitel NGTM Jan Šonka: „Turnaj se odehrál bez větších potíží. Menší startovní pole bylo velmi příjemné a v současném počasí méně stresující než obvyklých 156 hráčů a hráček. Při kontrole na začátku srpna bylo hřiště relativně hodně suché. Nejen rafy, ale i ferveje, které na Mnichu nejsou zavlažované. Bohužel v posledních dvou týdnech před turnajem bylo velmi deštivo a suchá tráva se nezazelenala, ale uhnila. Poškozené plochy na některých jamkách byla tak rozsáhlé, že nepomohlo ani stavění na délku hole. Ošetřili jsme to místním pravidlem, jehož znění bylo konzultováno s předsedou Komise rozhodčích Daliborem Procházkou. V neděli po poledni přišel rychlý a prudký liják, který zaplavil téměř polovinu grýnů. Hra byla pro nezpůsobilé hřiště na 20 minut přerušena a hráči zůstali na hřišti. Hřiště však příval vody velmi dobře vstřebalo a mohli jsme turnaj v klidu dohrát.“
 
Turnaj řídil soutěžní výbor ve složení ředitel Jan Šonka, hlavní rozhodčí Ivo Pavlík, rozhodčí David Kula a Martin Šůs
 
NGTM už tradičně vyvrcholí v polovině září turnajem Masters, který tentokrát hostí Mstětice.
 
Foto: Jan Šonka
 
Odkaz:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 29. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP