Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

Luboš Klikar, Pondělí 29. srpna 2022

Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let.

Žáci
Štěpán Plášek z GC Austerlitz dvěma vyrovnanými koly 72, 72; -2 potvrdil své vedení v letošním žebříčku túry. Druhý skončil Ondřej Doležal z Albatross GC 73, 73, E. Třetí místo vybojoval Hugo Mikl 74, 74; +2 rovněž z GC Austerlitz.
 
Žákyně
Julie Oplatková hrála 75, 79; 8 a zvítězila s náskokem jedné rány před Barborou Vinklerovou 80, 75; +9 (obě GC Brno). Třetí byla Sofie Borůvková z GK Týn nad Vltavou 79, 77; +10. 
 
Kadeti
Tomáš Fašina z GC Brno se vytáhl a v součtu dvou kol hrál nejlepší výsledek na Mnichu – 72, 70; -4. S odstupem sedmi ran na druhém místě skončil Karel Mařík z GC Karlovy Vary 74, 75; +3. Třetí místo po kolech 74, 76; +4 bral Albert Fila z GC Mstětice.
 
Kadetky
Vítězka Štěpánka Dušková z GC Mstětice hrála 75, 78; +7. Dvě rány navíc potřebovala na hřišti Justýna Šafaříková z GC Hradec Králové 79, 76; +9, která skončila druhá. Třetí místo získala Natálie Čepeláková z RGA Greensgate 81, 75; +10.
 
 
Ředitel NGTM Jan Šonka: „Turnaj se odehrál bez větších potíží. Menší startovní pole bylo velmi příjemné a v současném počasí méně stresující než obvyklých 156 hráčů a hráček. Při kontrole na začátku srpna bylo hřiště relativně hodně suché. Nejen rafy, ale i ferveje, které na Mnichu nejsou zavlažované. Bohužel v posledních dvou týdnech před turnajem bylo velmi deštivo a suchá tráva se nezazelenala, ale uhnila. Poškozené plochy na některých jamkách byla tak rozsáhlé, že nepomohlo ani stavění na délku hole. Ošetřili jsme to místním pravidlem, jehož znění bylo konzultováno s předsedou Komise rozhodčích Daliborem Procházkou. V neděli po poledni přišel rychlý a prudký liják, který zaplavil téměř polovinu grýnů. Hra byla pro nezpůsobilé hřiště na 20 minut přerušena a hráči zůstali na hřišti. Hřiště však příval vody velmi dobře vstřebalo a mohli jsme turnaj v klidu dohrát.“
 
Turnaj řídil soutěžní výbor ve složení ředitel Jan Šonka, hlavní rozhodčí Ivo Pavlík, rozhodčí David Kula a Martin Šůs
 
NGTM už tradičně vyvrcholí v polovině září turnajem Masters, který tentokrát hostí Mstětice.
 
Foto: Jan Šonka
 
Odkaz:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 29. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde