Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, Julii Oplatkovou, Tomáše Fašinu a Štěpánku Duškovou

Luboš Klikar, Pondělí 29. srpna 2022

Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let.

Žáci
Štěpán Plášek z GC Austerlitz dvěma vyrovnanými koly 72, 72; -2 potvrdil své vedení v letošním žebříčku túry. Druhý skončil Ondřej Doležal z Albatross GC 73, 73, E. Třetí místo vybojoval Hugo Mikl 74, 74; +2 rovněž z GC Austerlitz.
 
Žákyně
Julie Oplatková hrála 75, 79; 8 a zvítězila s náskokem jedné rány před Barborou Vinklerovou 80, 75; +9 (obě GC Brno). Třetí byla Sofie Borůvková z GK Týn nad Vltavou 79, 77; +10. 
 
Kadeti
Tomáš Fašina z GC Brno se vytáhl a v součtu dvou kol hrál nejlepší výsledek na Mnichu – 72, 70; -4. S odstupem sedmi ran na druhém místě skončil Karel Mařík z GC Karlovy Vary 74, 75; +3. Třetí místo po kolech 74, 76; +4 bral Albert Fila z GC Mstětice.
 
Kadetky
Vítězka Štěpánka Dušková z GC Mstětice hrála 75, 78; +7. Dvě rány navíc potřebovala na hřišti Justýna Šafaříková z GC Hradec Králové 79, 76; +9, která skončila druhá. Třetí místo získala Natálie Čepeláková z RGA Greensgate 81, 75; +10.
 
 
Ředitel NGTM Jan Šonka: „Turnaj se odehrál bez větších potíží. Menší startovní pole bylo velmi příjemné a v současném počasí méně stresující než obvyklých 156 hráčů a hráček. Při kontrole na začátku srpna bylo hřiště relativně hodně suché. Nejen rafy, ale i ferveje, které na Mnichu nejsou zavlažované. Bohužel v posledních dvou týdnech před turnajem bylo velmi deštivo a suchá tráva se nezazelenala, ale uhnila. Poškozené plochy na některých jamkách byla tak rozsáhlé, že nepomohlo ani stavění na délku hole. Ošetřili jsme to místním pravidlem, jehož znění bylo konzultováno s předsedou Komise rozhodčích Daliborem Procházkou. V neděli po poledni přišel rychlý a prudký liják, který zaplavil téměř polovinu grýnů. Hra byla pro nezpůsobilé hřiště na 20 minut přerušena a hráči zůstali na hřišti. Hřiště však příval vody velmi dobře vstřebalo a mohli jsme turnaj v klidu dohrát.“
 
Turnaj řídil soutěžní výbor ve složení ředitel Jan Šonka, hlavní rozhodčí Ivo Pavlík, rozhodčí David Kula a Martin Šůs
 
NGTM už tradičně vyvrcholí v polovině září turnajem Masters, který tentokrát hostí Mstětice.
 
Foto: Jan Šonka
 
Odkaz:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 29. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...
Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...

26.07.2022 | Za příjemného letního počasí a na velmi dobře připraveném hřišti se v sobotu 23. a neděli 24. července hrál třetí turnaj NGTM na severu Moravy v Ostravici. Z vítězství ve čtyřech kategoriích se radovali Roman Pivoda ml., Veronika Černá, Tomáš Fašina jun.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022

29.06.2022 | Říká se jim mladé pušky a řada z nich je další nadějí českého golfu. Posíleni fantastickým úspěchem Jany Melichové v Berouně, vyrazilo dnes do boje 134 žáků a kadetů, aby se utkali o národního mistra ve své kategorii.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP