Česká golfová federace

Aktuality

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Luboš Klikar, Středa 24. srpna 2022

Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

NM družstev chlapců a dívek do 18 let
 
Mladá Boleslav byla v úterý 23. srpna dějištěm poslední letošní regionální kvalifikace v soutěžích družstev mládeže ČGF. O čtyři a čtyři postupová místa sem přijelo bojovat 16 družstev dorostenců a 13 družstev dorostenek ze Západu ČR. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se turnaj vydařil – drobně pršelo zhruba do 10 hod., poté se vyčasilo a odpoledne ustal i vítr.  
 
V soutěži družstev dorostenek se na finále v jihočeské Bechyni (2.-4. září) mohou těšit tři týmy ze Západu B – GC Mstětice, Prague City GC a GC Black Bridge – a jeden ze Západu A – GC Karlovy Vary. Do finálové osmičky je doplní čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které vzešly z kvalifikace hrané 19. července v Dolní Dobrouči – GC Olomouc, GC Brno, Beskydský GK a Park GC Ostrava, všechno družstva z Východu B.
 
V soutěži družstev dorostenců do finále v Bitozevsi na Lounsku (23.-25. září) z Mladé Boleslavi postoupily GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Black Bridge a Royal GC Beroun, všechno družstva Západu B. Síly s nimi poměří čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které uspěly v červencové kvalifikaci v Dolní Dobrouči – GC Kunětická Hora, GC Brno, Valašský GK a Beskydský GK.
 
NM smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera
 
Osm nejlepších žákovských týmů u nás je známo už od 19. července, kdy se hrály dvě kvalifikace – západní v Darovanském dvoře a východní v Olomouci. Na finále v Rožnově pod Radhoštěm (2.-4. září) přijedou GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Mstětice, GC Black Bridge, GC Austerlitz, GC Brno, Park GC Ostrava a GC Svratka 1932.  
 
Ve všech finálových částech těchto soutěží družstev se hraje už jen na jamky. Vítězství z loňského roku budou obhajovat GC Austerlitz (žáci), GC Olomouc (dorostenky) a Albatross GC Praha (dorostenci – na titulním snímku).
 
Foto: Luboš Klikar
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 24. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...
Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...

26.07.2022 | Za příjemného letního počasí a na velmi dobře připraveném hřišti se v sobotu 23. a neděli 24. července hrál třetí turnaj NGTM na severu Moravy v Ostravici. Z vítězství ve čtyřech kategoriích se radovali Roman Pivoda ml., Veronika Černá, Tomáš Fašina jun.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022

29.06.2022 | Říká se jim mladé pušky a řada z nich je další nadějí českého golfu. Posíleni fantastickým úspěchem Jany Melichové v Berouně, vyrazilo dnes do boje 134 žáků a kadetů, aby se utkali o národního mistra ve své kategorii.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP