Česká golfová federace

Aktuality

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Luboš Klikar, Středa 24. srpna 2022

Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

NM družstev chlapců a dívek do 18 let
 
Mladá Boleslav byla v úterý 23. srpna dějištěm poslední letošní regionální kvalifikace v soutěžích družstev mládeže ČGF. O čtyři a čtyři postupová místa sem přijelo bojovat 16 družstev dorostenců a 13 družstev dorostenek ze Západu ČR. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se turnaj vydařil – drobně pršelo zhruba do 10 hod., poté se vyčasilo a odpoledne ustal i vítr.  
 
V soutěži družstev dorostenek se na finále v jihočeské Bechyni (2.-4. září) mohou těšit tři týmy ze Západu B – GC Mstětice, Prague City GC a GC Black Bridge – a jeden ze Západu A – GC Karlovy Vary. Do finálové osmičky je doplní čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které vzešly z kvalifikace hrané 19. července v Dolní Dobrouči – GC Olomouc, GC Brno, Beskydský GK a Park GC Ostrava, všechno družstva z Východu B.
 
V soutěži družstev dorostenců do finále v Bitozevsi na Lounsku (23.-25. září) z Mladé Boleslavi postoupily GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Black Bridge a Royal GC Beroun, všechno družstva Západu B. Síly s nimi poměří čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které uspěly v červencové kvalifikaci v Dolní Dobrouči – GC Kunětická Hora, GC Brno, Valašský GK a Beskydský GK.
 
NM smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera
 
Osm nejlepších žákovských týmů u nás je známo už od 19. července, kdy se hrály dvě kvalifikace – západní v Darovanském dvoře a východní v Olomouci. Na finále v Rožnově pod Radhoštěm (2.-4. září) přijedou GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Mstětice, GC Black Bridge, GC Austerlitz, GC Brno, Park GC Ostrava a GC Svratka 1932.  
 
Ve všech finálových částech těchto soutěží družstev se hraje už jen na jamky. Vítězství z loňského roku budou obhajovat GC Austerlitz (žáci), GC Olomouc (dorostenky) a Albatross GC Praha (dorostenci – na titulním snímku).
 
Foto: Luboš Klikar
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 24. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti  ...
Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti  ...

02.06.2023 | Kvalifikaci družstev do 14 let rozehrají v neděli na hřišti Čertovo Břemeno žáci z regionů Západ. Celkem 16 týmů ze čtrnácti golfových klubů se v první letošní kvalifikaci utkají o postupové příčky do finálového turnaje.

Poděbrady o víkendu dějištěm 2.
Poděbrady o víkendu dějištěm 2.

22.05.2023 | Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1.

Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...
Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...

09.05.2023 | Na R&A British Amateur Championship do 16 let v anglickém Enville Golf Club sahala po svém prvním velkém turnajovém vítězství česká juniorka Annika Kohoutek. V dramatickém rozstřelu s Němkou Steinerovou však jedna rána navíc znamenala i tak skvělé druhé místo a největší úspěch v její kariéře.

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...
Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...

08.05.2023 | Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...
Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...

02.05.2023 | Není žádným tajemstvím, že USA jsou centrem golfových nadšenců, špičkových greenů i nejlepších golfistů světa. Jaké benefity studium na americké internátní škole golfistům přináší na sportovní, akademické a osobní úrovni?...

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde