Česká golfová federace

Aktuality

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích družstev mládeže

Luboš Klikar, Středa 24. srpna 2022

Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

NM družstev chlapců a dívek do 18 let
 
Mladá Boleslav byla v úterý 23. srpna dějištěm poslední letošní regionální kvalifikace v soutěžích družstev mládeže ČGF. O čtyři a čtyři postupová místa sem přijelo bojovat 16 družstev dorostenců a 13 družstev dorostenek ze Západu ČR. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se turnaj vydařil – drobně pršelo zhruba do 10 hod., poté se vyčasilo a odpoledne ustal i vítr.  
 
V soutěži družstev dorostenek se na finále v jihočeské Bechyni (2.-4. září) mohou těšit tři týmy ze Západu B – GC Mstětice, Prague City GC a GC Black Bridge – a jeden ze Západu A – GC Karlovy Vary. Do finálové osmičky je doplní čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které vzešly z kvalifikace hrané 19. července v Dolní Dobrouči – GC Olomouc, GC Brno, Beskydský GK a Park GC Ostrava, všechno družstva z Východu B.
 
V soutěži družstev dorostenců do finále v Bitozevsi na Lounsku (23.-25. září) z Mladé Boleslavi postoupily GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Black Bridge a Royal GC Beroun, všechno družstva Západu B. Síly s nimi poměří čtyři nejlepší týmy Východu ČR, které uspěly v červencové kvalifikaci v Dolní Dobrouči – GC Kunětická Hora, GC Brno, Valašský GK a Beskydský GK.
 
NM smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera
 
Osm nejlepších žákovských týmů u nás je známo už od 19. července, kdy se hrály dvě kvalifikace – západní v Darovanském dvoře a východní v Olomouci. Na finále v Rožnově pod Radhoštěm (2.-4. září) přijedou GC Hodkovičky, Albatross GC Praha, GC Mstětice, GC Black Bridge, GC Austerlitz, GC Brno, Park GC Ostrava a GC Svratka 1932.  
 
Ve všech finálových částech těchto soutěží družstev se hraje už jen na jamky. Vítězství z loňského roku budou obhajovat GC Austerlitz (žáci), GC Olomouc (dorostenky) a Albatross GC Praha (dorostenci – na titulním snímku).
 
Foto: Luboš Klikar
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 24. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP