Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské vlajky vlají nejvýš!

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské vlajky vlají nejvýš!

Luboš Klikar, Středa 10. srpna 2022

Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

 

Senioři
Skvělým druhým kolem, v němž hrál sedm birdie!, se do čela vyšvihl Švéd Peter Mortimer. Na titulním snímku je úplně vlevo ve společnosti Josefa Pravdy a Petra Chajdy. Petr Chajda je nejlepším Čechem průběžného pořadí, když na lídra ztrácí pět úderů. Domácí Josef Pravda je průběžně čtvrtý. Peter Mortimer si do finále nese náskok tří ran na druhého Rakušana Karla Bauera.

Seniorky
Švédka Djup Anette drží těsné vedení o jeden úder. Její nejbližší pronásledovatelkou je obhájkyně loňského vítězství Martina Fulínová. Zdá se, že o titul si to rozdají právě tyto dvě hráčky.

Master senioři
V čele je podle očekávání největší favorit a loňský vítěz Švéd Ulf Bergstrand, a to hlavně zásluhou vydařeného prvního kola. Vede o tři rány před Josefem Novákem, který drží českou vlajku hodně vysoko. Jenže stejně jako Josef Novák je na tom i švédský dvojblok Mats Andersson a Olle Strand, takže nic ještě není rozhodnuto. Loňský národní mistr v této kategorii Stanislav Kopejtko bohužel cutem neprošel.

Master seniorky
Švédka Elisabeth Wilander vede o ránu před Němkou Cornelií Fischer. O další ránu zpět je nejlepší Češka v průběžné výsledkové listině - karlovarská Vlasta Peterková.

Hlavní rozhodčí Dalibor Procházka: "Šampionátu zatím fantasticky přeje počasí. Ráno jasno, odpoledne polojasno s příjemnými teplotami a nevýrazným větrem. Stejně by to mělo být i zítra, takže podmínky pro finálové kolo a skvělé výkony budou ideální. Máme se nač těšit!"

Start finálového kola je v 7,30 hod. z jamky č. 1; nejlepší hráčky a hráčky budou týčkovat po 10. hod.

Šampionát řídí soutěžní výbor v čele s ředitelkou Marií Stilerovou. Hlavním rozhodčím je Dalibor Procházka, rozhodčími Jiří Kubelík, Petr Rada Martin Kopčák.

Foto: Dalibor Procházka

Odkazy:
Oficiální stránky Czech International Senior Amateur Championship
Průběžné výsledky ve všech čtyřech kategoriích

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 10. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP