Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík a Denisa Vodičková

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík a Denisa Vodičková

Luboš Klikar, Sobota 6. srpna 2022

Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Silná noční bouřka a dopolední déšť poněkud změnily vibrující atmosféru v dějišti mistrovství. Souboje o medaile se najednou odehrávaly v jaksi komornějším duchu, zvlášť mezi muži. Filip Jakubčík ani na chvíli nedal svým pronásledovatelům šanci. Zvlášť když Marian Ludwig hned na druhé jamce zapisoval triple bogey! Filip nakonec zvítězil s úctyhodným náskokem sedmi ran před Slovincem Lukou Nagličem a Slovákem Jakubem Hrindou. Jeho skóre -15 po čtyřech kolech zaslouží respekt. Překvapením byl ústup obou německých hráčů z medailových pozic. V Top 10 skončilo pět Čechů – vítěz Filip Jakubčík, šestý Stanislav Nestrašil, sedmý Matěj Bača, devátý Jakub Hejlek a desátý Timotej Formánek.

O titulu mezi ženami definitivně rozhodla předposlední jamka, na níž Patricie Macková potřebovala tři putty. Do té doby buď těsně vedla, nebo byla s Denisou Vodičkovou stejně – po bogey na 13. jamce. Pozdější vítězka na poslední jamce osvědčila nervy ze železa – drajv na střed ferveje, skvělá příhra na hodně dlouhý pin a jeden putt znamenaly vítězství o dvě rány. Třetí s odstupem dalších čtyř ran skončila domácí Sofie Hlinomazová. Nejlepší zahraniční hráčka – Rakušanka Johanna Ebner – skončila čtvrtá.


 

A jedeme dál...!

Velké poděkování patří hostitelskému resortu a všem jeho pracovníkům, kteří se na úspěchu šampionátu podíleli. Král je mrtev, ať žije král!

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Konečné výsledky – muži
Konečné výsledky - ženy

Fotogalerie Zdeňka Sluky z finálového dne

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 6. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP