Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík a Denisa Vodičková

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík a Denisa Vodičková

Luboš Klikar, Sobota 6. srpna 2022

Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Silná noční bouřka a dopolední déšť poněkud změnily vibrující atmosféru v dějišti mistrovství. Souboje o medaile se najednou odehrávaly v jaksi komornějším duchu, zvlášť mezi muži. Filip Jakubčík ani na chvíli nedal svým pronásledovatelům šanci. Zvlášť když Marian Ludwig hned na druhé jamce zapisoval triple bogey! Filip nakonec zvítězil s úctyhodným náskokem sedmi ran před Slovincem Lukou Nagličem a Slovákem Jakubem Hrindou. Jeho skóre -15 po čtyřech kolech zaslouží respekt. Překvapením byl ústup obou německých hráčů z medailových pozic. V Top 10 skončilo pět Čechů – vítěz Filip Jakubčík, šestý Stanislav Nestrašil, sedmý Matěj Bača, devátý Jakub Hejlek a desátý Timotej Formánek.

O titulu mezi ženami definitivně rozhodla předposlední jamka, na níž Patricie Macková potřebovala tři putty. Do té doby buď těsně vedla, nebo byla s Denisou Vodičkovou stejně – po bogey na 13. jamce. Pozdější vítězka na poslední jamce osvědčila nervy ze železa – drajv na střed ferveje, skvělá příhra na hodně dlouhý pin a jeden putt znamenaly vítězství o dvě rány. Třetí s odstupem dalších čtyř ran skončila domácí Sofie Hlinomazová. Nejlepší zahraniční hráčka – Rakušanka Johanna Ebner – skončila čtvrtá.


 

A jedeme dál...!

Velké poděkování patří hostitelskému resortu a všem jeho pracovníkům, kteří se na úspěchu šampionátu podíleli. Král je mrtev, ať žije král!

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Konečné výsledky – muži
Konečné výsledky - ženy

Fotogalerie Zdeňka Sluky z finálového dne

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 6. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

European Golf Association se vrátila do České ...
European Golf Association se vrátila do České ...

11.09.2023 | Tři roky čekala Česká republika, aby mohla uspořádat další vrcholný amatérský evropský turnaj. Mariánské Lázně hostily Evropské mistrovství družstev seniorů a reprezentovaly celý český golf v té nejvyšší kvalitě. Nadšené ohlasy zahraničních hráčů korunovaly fantastickou akci.

Mistrovství a přebory klubů ČGF 2023
Mistrovství a přebory klubů ČGF 2023

08.09.2023 | Druhý zářijový víkend je v kalendáři České golfové federace věnován mistrovstvím klubů na rány. Většina klubů odehraje v doporučeném termínu klání o svého mistra v různých kategoriích. Pro mnohé z hráčů je tento víkend ve znamení klubového života, pro ty nejlepší pak hrou o prestižní umístění.

Tituly akademických mistrů si z Kácova odvážejí ...
Tituly akademických mistrů si z Kácova odvážejí ...

02.09.2023 | Na úplném sklonku srpna se v golfovém resortu Panorama pod tradiční taktovkou J. Giacintové odehrál již 27. ročník Mezinárodního akademického mistrovství ČR jednotlivců a univerzitních družstev, který nabídnul jak vynikající výkony, tak turbulentní pohyby na leaderbordu, zejména v ženské kategorii.

Trofej Czech Open 2023 putuje z Berouna do Maďarska
Trofej Czech Open 2023 putuje z Berouna do Maďarska

20.08.2023 | Czech Open 2023 má podruhé za sebou zahraničního vítěze. Devátý ročník ovládl 19letý Maďar Bence Bertényi a stal se prvním amatérským vítězem v historii turnaje. Nejlepší z Čechů byl na 2. místě Matěj Bača, Tomi ani Klein vedení po 3. kole neuhájili, Tomi nakonec třetí.

David Tomi útočil v Berouně na rekord hřiště
David Tomi útočil v Berouně na rekord hřiště

19.08.2023 | Berounské hřiště dokáže vybičovat české hráče ke skvělým výkonům. David Tomi v generálce na Czech Masters útočil ve druhém kole na rekord hřiště Aleše Kořínka. Chytil se také Louis Klein. Po výhře v COGT drží formu Timotej Formánek. Lukáš Tintěra je zatím nejlepším českým profesionálem v poli.

Souboj generací na Czech Open 2023 v Berouně
Souboj generací na Czech Open 2023 v Berouně

14.08.2023 | V souboj generací se může proměnit 9. ročník Czech Open 2023. Na startovní listině turnaje s dotací 600 000 korun, který ve dnech 17. – 20. srpna hostí tradičně Royal Beroun Golf Club, figurují 13letý talent Louis Klein, trojnásobný vítěz Filip Mrůzek a 30 hráčů ze zahraničí.

Registraci do Czech Open v Berouně by hráči neměli ...
Registraci do Czech Open v Berouně by hráči neměli ...

30.06.2023 | Po turnaji série LET přilákalo hráče na hřiště Royal Beroun Golf Clubu Mezinárodní mistrovství ČR na jamky, které začíná již ve čtvrtek 6. července. Od 17. do 20. srpna je v Berouně na programu další významná událost – již devátý ročník Czech Open. Turnaj je již z poloviny zaplněn.

Pohár mistrů klubů v jamkové hře zná své vítěze
Pohár mistrů klubů v jamkové hře zná své vítěze

23.06.2023 | Ve Staré Boleslavi se odehrál již šestnáctý ročník Poháru mistrů klubů v jamkové hře. Napínavé finálové souboje rozhodovaly až poslední jamky. Titul si odváží Tereza Vyleťalová a Václav Kuna. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde