Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian Ludwig a Dominika Burdová

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian Ludwig a Dominika Burdová

Luboš Klikar, Čtvrtek 4. srpna 2022

Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Ženy

Po esu na jamce č. 8 v prvním kole a skóre 68; -4 se Dominice Burdové dál daří. Ve druhém kole mimo jiné hrála na čtyřparové jamce č. 7 eagle – přihrávka z nějakých 50 metrů skončila přímo v jamce! Štěstí přeje připraveným a Dominika připravena je - po kolech 68, 69; -7 drží těsné, ale stále vedení. Na druhé místo se po skvělém výkonu ve druhém kole vyšvihla Patricie Macková, čtvrtá nejlepší Evropanka z nedávného ME žen ve Francii. Na shodném výsledku s ní je i nejlepší zahraniční hráčka, Rakušanka Johanna Ebner. Denisa Vodičková, šampiónka z roku 2020 na Karlštejně, je už nejlepší trojici na dohled. Po kolech 71, 69; -4 ztrácí na čelo jen tři rány. Cutem +10 do pátečního a sobotního kola prošlo 24 žen. V další části šampionátu budou chybět některá známá jména, např. Kristina Lebová, Jana Csicsayová, Tereza Chlostová, Mariana Poláková a další.

Na snímku Dominika Burdová, autorka Hole-in-One na jamce č. 8 v prvním kole. Ke šťastné ráně použila šestku železo.

Muži

První kolo Němce Mariana Ludwiga všem vyrazilo dech – 63; -9 po 10 birdie a jednom bogey znamenalo náskok pěti ran na druhého Erika Grubnera, který zapsal 68; -4. Další favorité byli mírně v pozadí. Po dvou kolech je všechno jinak. Nejlepším Čechem je obhájce titulu Filip Jakubčík 70, 65; -9, třetí je „past champion“ z Karlových Varů v roce 2019 Němec Leon Breimer. Těsné vedení o ránu si Marian Ludwig udržel, když hrál 63, 71; -10, ale v dalších dvou kolech bude muset čelit tvrdému ataku hráčů za sebou včetně Slovince Luky Nagliče nebo levorukého Slováka Jakuba Hrindy. V Top 10 je aktuálně šest cizinců a jen čtyři Češi – Filip Jakubčík, Vlastimil Miler, Stanislav Nestrašil a Adam Balatka.

Dobrá zpráva je, že cutem suverénně prošli mladíčci Matouš Zach, Matěj Mňahončák či Karel Mařík. Dějiště šampionátu naopak předčasně a nečekaně opustili ostřílení reprezentanti David Siwy, Kryštof Strýček, Lukáš Janda nebo Vojtěch Pavelka. Po devíti jamkách se z další hry omluvil Louis Klein. Jeho turnajový program v posledních týdnech se ukázal být nad síly stále ještě 12letého žáka...

Do třetího a čtvrtého kola nastoupí 79 hráčů a hráček. Hraje se znovu ze dvou odpališť od 7,50 hod. Těšme se na dramatické vyvrcholení zatím velmi vydařeného šampionátu na Kaskádě.

Ředitelem mistrovství, jehož hlavním partnerem je Raiffeisenbank, je Radek Běláč, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Jiří Milfajt, Roman Nagy, Josef Slezák Petr Vávrů.

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:

Průběžné výsledky mužů
Průběžné výsledky žen


Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 4. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP