Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

Luboš Klikar, Sobota 30. července 2022

Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

V Kácově v noci na sobotu a celé sobotní dopoledne pršelo. Teplota však byla přijatelná, bouřky naštěstí nehrozily a odpoledne se navíc výrazně vyčasilo. 

Extraliga žen
Hráčky z Beskyd dál svižně kráčejí za obhajobou loňského vítězství. V semifinále porazily pražský Black Bridge 4:2. Druhé semifinále mezi Karlovými Vary a Olomoucí bylo sice dramatičtější, přesto skončilo vítězstvím Moravanek 3,5:2,5. Poražené týmy se utkají o bronzové medaile.

Extraliga muži
Páteční rekové z Beskyd nečekaně prohráli všechny tři dopolední čtyřhry a jejich postup do finále se přesunul do říše snů. Hráči ze Zbraslavi svůj dopolední náskok nepromrhali a brzy získali rozhodující pátý bod. Konečné skóre pro Pražany je 6,5:2,5. Druhé semifinále mezi hráči Kunětické Hory a Brna trvalo výrazně déle. Po odehrání tří dopoledních čtyřher a šesti odpoledních dvouher byl stav utkání nerozhodný 4,5:4,5. Následovala jediná sobotní rozehrávka, zato vydatná. Za Kunětickou Horu do ní nastoupili Filip Veverka a David Poláček (na titulním snímku), za Brňany Filip Jakubčík a Adam Bruzl. V podvečerním silném větru tito borci třikrát za sebou prošli pětiparovou jamku č. 9 Forest, aby se nakonec z postupu do finále radovali obhájci loňského titulu. Poražené týmy si zahrají o bronzové medaile. 

Play-out mužů a žen
Už druhý hrací den rozhodl o dvou týmech mužů, které v Extralize uvidíme i v příští sezóně, a o dvou sestupujících do 1. ligy.  Extraligu uhájili muži Slavkova a Hostivaře, v 1. lize Východ ČR budou za rok hrát Olomouc a Svobodné Hamry. V Play-out žen si na konečné pořadí družstev musíme počkat až do posledního dne, ale v nejlepší pozici po dvou vítězstvích jsou hráčky z Hradce Králové.

Nedělní extraligový program v Kácově začíná znovu už v 7 hod. ráno. Nové mistry ČR klubů pro rok 2022 bychom měli znát kolem 19. hod.Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 30. července 2022
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde