Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

Luboš Klikar, Sobota 30. července 2022

Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

V Kácově v noci na sobotu a celé sobotní dopoledne pršelo. Teplota však byla přijatelná, bouřky naštěstí nehrozily a odpoledne se navíc výrazně vyčasilo. 

Extraliga žen
Hráčky z Beskyd dál svižně kráčejí za obhajobou loňského vítězství. V semifinále porazily pražský Black Bridge 4:2. Druhé semifinále mezi Karlovými Vary a Olomoucí bylo sice dramatičtější, přesto skončilo vítězstvím Moravanek 3,5:2,5. Poražené týmy se utkají o bronzové medaile.

Extraliga muži
Páteční rekové z Beskyd nečekaně prohráli všechny tři dopolední čtyřhry a jejich postup do finále se přesunul do říše snů. Hráči ze Zbraslavi svůj dopolední náskok nepromrhali a brzy získali rozhodující pátý bod. Konečné skóre pro Pražany je 6,5:2,5. Druhé semifinále mezi hráči Kunětické Hory a Brna trvalo výrazně déle. Po odehrání tří dopoledních čtyřher a šesti odpoledních dvouher byl stav utkání nerozhodný 4,5:4,5. Následovala jediná sobotní rozehrávka, zato vydatná. Za Kunětickou Horu do ní nastoupili Filip Veverka a David Poláček (na titulním snímku), za Brňany Filip Jakubčík a Adam Bruzl. V podvečerním silném větru tito borci třikrát za sebou prošli pětiparovou jamku č. 9 Forest, aby se nakonec z postupu do finále radovali obhájci loňského titulu. Poražené týmy si zahrají o bronzové medaile. 

Play-out mužů a žen
Už druhý hrací den rozhodl o dvou týmech mužů, které v Extralize uvidíme i v příští sezóně, a o dvou sestupujících do 1. ligy.  Extraligu uhájili muži Slavkova a Hostivaře, v 1. lize Východ ČR budou za rok hrát Olomouc a Svobodné Hamry. V Play-out žen si na konečné pořadí družstev musíme počkat až do posledního dne, ale v nejlepší pozici po dvou vítězstvích jsou hráčky z Hradce Králové.

Nedělní extraligový program v Kácově začíná znovu už v 7 hod. ráno. Nové mistry ČR klubů pro rok 2022 bychom měli znát kolem 19. hod.Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 30. července 2022
Všechny články autora

Související články

1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...
1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...

15.07.2024 | Na Kunětické Hoře se o víkendu 12.-14.7. odehrávala finální fáze 1. ligy mužů a žen – regionu VÝCHOD, kdy šlo týmům o postup do nejvyšší soutěže i o udržení v 1. lize. Do Extraligy postoupili muži KGC Malevil a ženy GC Ypsilon. ...

1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...
1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...

11.07.2024 | Po květnové kvalifikační rozehrávce vstoupí 1. liga družstev mužů a žen 2024 o víkendu 12.-14.7. do své závěrečné fáze. Na mistrovském hřišti Golf Clubu Kunětická Hora půjde o postup do Extraligy i udržení v druhé nejvyšší soutěži. Z nejlepších pozic jdou do víkendu muži GC Lipiny a ženy GC Ypsilon.

Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...
Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...

01.07.2024 | Extraliga družstev mužů a žen má za sebou po víkendu první fázi třech kvalifikačních kol na rány. I přes nedělní přerušení kvůli bouřkám stihli hráči odehrát celý program, po němž se na čele žebříčků obou kategorií usadila družstva Golf Clubu Brno. Extraliga bude pokračovat 31.

První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč
První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč

26.06.2024 | Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR rozehraje v posledním červnovém víkendu svoji první část. Od 28. do 30.6. proběhne 1.-3. kolo na rány, do kterého nastoupí dvanáct týmů mužů a stejný počet týmů žen. Ve hře jsou i obhájci loňských titulů, muži Albatross golf clubu Praha a ženy Golf Clubu Brno.

Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže
Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže

19.06.2024 | Devět dnů zbývá do startu Extraligy. Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR se po 5 letech vrací na skvěle připravené hřiště v Telči. Resort ležící příhodně na pomezí Čech a Moravy přivítá 28.6. po dvanácti týmech mužů a žen složených z nejlepších hráčů svých klubů k bojům o extraligový titul.

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde