Česká golfová federace

Aktuality

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do třetice?

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do třetice?

Luboš Klikar, Úterý 19. července 2022

Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek.

Kunětická Hora – či jak se ji familiárně přezdívá "Kuňka" – se může těšit na zajímavý turnaj. Mezi 99 hráči se představí 16 profesionálů v čele se Stanislavem Matušem Štěpánem Daňkem. Chybět však nebudou ani další známá jména spojená s tímto hřištěm a klubem – profesionálové Jan Bryčka, Jiří Vik, David Benák nebo Matyáš Zapletal. Pro zranění ruky se bohužel musel omluvit domácí profesionál Ondřej Špůr. Velký zájem startovat měli také vítěz prvního letošního turnaje na Kaskádě Filip Mrůzek a vítěz loňského turnaje na Karlštejně Jakub Bareš, oba však dali přednost souběžně hranému turnaji Big Green Egg German Challenge ze série European Challenge Tour. 
 
Amatéry do boje o přední příčky povedou vítěz z Beřovic Dominik Pavouček s hendikepem +6,1, vítěz MM ČR na rány na Kunětické Hoře v roce 2021 Filip Jakubčík (na titulním snímku), David Siwy, Vojtěch Pavelka a další špičkoví hráči. Ani mezi ženami to nebude pro nikoho procházka růžovým sadem, spíš velké jiskření v boji o titul. A to ještě kvůli startu na ME žen ve Francii chybí vítězka prvních dvou turnajů Denisa Vodičková a pět dalších předních hráček včetně čerstvé juniorské šampionky z liberecké Ypsilonky Gabriely Roberty Vítů. Ostatně, kdy naposledy na startu turnaje v Čechách jste spolu viděli stát profesionálky Terezu Meleckou a Kateřinu Vlašínovou a elitní amatérky Veroniku Kedroňovou, Kláru Hurtovou nebo Michaelu Markovou? Původně přihlášená profesionálka Jana Melichová, senzační vítězka červnového Tipsport Czech Ladies Open v Berouně, je aktuálně první náhradnicí na Women´s Scottish Open (28.-31.7.) a před startem na Kunětické Hoře dala přednost intenzivní tréninkové přípravě na tento turnaj Ladies European Tour
 
Stejně jako v prvních dvou turnajích Raiffeisenbank COGT na Kaskádě a v Beřovicích se hraje o prize money ve výši 200.000 Kč pro 10 nejlepších mužů a 100.000 Kč pro pět nejlepších žen. Kromě finančních výher je v banku i jedna speciální cena. Nejlepší amatér v tomto turnaji získá od ČGF a slovenského promotéra hrací kartu na prestižní dvoukolový turnaj Penati Slovak Open 2022, který se v nejznámějším resortu našich východních sousedů hraje v pondělí 12. a úterý 13. září. Vítězi Penati Slovak Open v posledních letech byli Petr Nič, Filip Mrůzek, Rory Sabbatini Ondřej Lieser.
 
Řízení turnaje na Kunětické Hoře mají na starost ředitel Luboš Klikar, hlavní rozhodčí Dalibor Procházka, rozhodčí v poli Petr Rada a David Jirků.
 
Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 19. července 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP