Česká golfová federace

Aktuality

Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých hráčů

Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých hráčů

Luboš Klikar, Sobota 16. července 2022

Veronika Kedroňová (na snímku), Louis Klein, Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek se na liberecké Ypsilonce dnes stali mezinárodními mistry ČR mezi dorostenci a juniory. Z tuctu rozdělovaných medailí jich hned 11 zůstalo doma; jen stříbro v kategorii dorostenců si do Německa odvezl Ben Gratzl.

Juniorky
Stylem start – cíl zlato získala favorizovaná Gabriela Roberta Vítů, která po třech kvalitních a hlavně vyrovnaných kolech 68, 69, 68; -11 vyhrála s obrovským náskokem 13 ran před Marianou Polákovou. Třetí byla se ztrátou 17 ran Lenka Nebeská. Vítězka si určitě posílila sebevědomí před startem na ME žen ve Francii, které se hraje od 20. do 23. července v Golf de Saint-Germain západně od Paříže. Z 12 startujících juniorek prošlo cutem do finálového kola šest nejlepších.

Junioři
Lídr po dvou kolech Jakub Šlapal své těsné vedení neudržel a musel se spokojit se stříbrnou medailí. Vítězství s náskokem dvou ran vybojoval David Mlýnek, třetí byl Adam Bruzl, který letos zažívá velmi povedenou sezónu. Jen medailisté v této kategorii skončili v součtu tří kol pod parem hřiště. Z 27 startujících juniorů cutem prošlo 15 nejlepších.

Dorostenky
Veronika Kedroňová hrála na úvod nejlepší výsledek ze všech účastníků šampionátu – 66 ran. Ve druhém kole však podepisovala skóre o deset ran horší a o vedení přišla. Konec dobrý, všechno dobré, mohla si oddechnout, když na druhé jamce play-off porazila Terezu Zavřelovou. Obě slečny po třech kolech skončily na shodném výsledku 212, -4. Třetí místo získala Adéla Tarantová s odstupem pěti úderů. Z 39 startujících dorostenek cutem prošlo 19 nejlepších.

Dorostenci
Suverénně nejsilněji obsazená kategorie a rovněž nejvyrovnanější. Po dvou kolech si na vítězství brousilo zuby minimálně šest hráčů. Dvanáctiletá kometa Louis Klein hrál na úvod 68; -4 a rázně se přihlásil do hry o titul. Ve druhém kole zapsal 71, přesto o vedení přišel. Ztrácel ránu na Michala Talandu, který se po 70 v prvním kole zlepšil na 68 v kole druhém. Na svou šanci číhali i další – Němci Ben Gratzl, Benedikt Boensch a Phillipp Macionga, domácí David Tomi či Michal Dvořák. Z těsného vítězství o jednu ránu se nakonec radoval ten nejmladší – Louis Klein po kolech 68, 71, 70; -7. Druhý skončil Ben Gratzl, třetí David Tomi. Ze 75 startujících dorostenců jich cutem prošlo 42.

Ypsilonka se ukázala být skvělým hostitelem tohoto šampionátu, do něhož nastoupilo 153 hráčů a hráček z ČR, Německa, Polska a Dánska. Hřiště i služby v zázemí byly na výborné úrovni. Turnaji navíc přálo příjemné letní počasí bez bouřek. Snad jen prudká přeháňka se silným větrem v závěru finálového dne mohly přijít o půl hodiny později…

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
CIJAC 2022 – konečné výsledky
Fotogalerie Zdeňka Sluky
Prize giving ceremony

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 16. července 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP