Česká golfová federace

Aktuality

Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů

Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů

Luboš Klikar, Úterý 12. července 2022

V polovině července se už tradičně ve stejném termínu hrají dvě mezinárodní mistrovství ČR. Juniorka a šampionát midů. První patří hráčům a hráčkám do 18 a 21 let, druhé hráčům a hráčkám ve věku 25 let a starším.

Juniorka na Ypsilonce
O turnaj na severu Čech byl mimořádný zájem a na hřišti v Jizerských horách se od čtvrtka 14. do soboty 16. července představí plné startovní pole 156 hráčů a hráček. Nad resortem budou vlát státní vlajky České republiky, Dánska, Německa a Polska. 
 
Nejpočetněji je také už tradičně zastoupena kategorie dorostenců do 18 let. Do turnaje bylo přijato 78 chlapců a považte, že nejlepším hendikepem +5,0 se pyšní teprve 12letý Louis Klein z Albatross GC Praha, velká naděje českého mužského golfu. Budeme zvědavi, jak si Louis po startu na ME družstev dorostenců v německém St. Leon-Rot znovu povede v silné konkurenci starších hráčů včetně cizinců. 

Dorostenek do 18 let se na Ypsilonce představí 39 a papírovým favoritkám vévodí Klára Hurtová z Beskydského GK s hendikepem +4,9. Vítězství jiné než české hráčky by bylo opravdu velkým překvapením.

Ve dvou zbývajících kategoriích – juniorů a juniorek ve věku 19 až 21 let – startuje jen domácí špička; zahraniční hráči a hráčky chybějí. Nechme se překvapit, kdo z našich bude mít právě v těchto prázdninových dnech svou sportovní formu vyladěnu nejlíp. 

Šampionát řídí soutěžní výbor ve složení ředitel turnaje Luboš Klikar, hlavní rozhodčí Petr Rada, rozhodčí David Forbelský a Ivo Pavlík.

Midi na Zbraslavi
Od čtvrtka 14. do soboty 16. července se v Prague City Golf o tituly mezi midy utká 67 mužů a 16 žen. Ve startovním poli je kromě Čechů i několik Němců, Slováků a jeden dánský hráč. K favoritům budou patřit hlavně domácí – nadupaní mladící Patrik Jeřicha, Lukáš Ješátko, Ondřej Čmiel, David Jízdný nebo ostřílený matador Tomáš Sokolovský mezi muži, Silvie Dittertová, Johana Luňáčková či Martina Fulínová mezi ženami. 

Šampionát řídí soutěžní výbor ve složení ředitel turnaje Jiří Machka, hlavní rozhodčí Vítězslav Štrouf, rozhodčí Petr Kosina.

Foto: archiv ČGF

Odkazy:
 
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 12. července 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP