Národní šampionát žáků a kadetů zná své vítěze

redakce, Pátek 1. července 2022

Žáci a kadeti se v Sokolově museli vypořádat s mnoha nástrahami. Zatímco první dvě kola se obešla bez stálého deště, ve finálovém kole hráči, kteří prošli cutem, už museli sáhnout po nepromokavém oblečení. A hlavně osmá jamka dokázala potrápit i některé favority.

Důležitost turnaje byla znát už od cvičného kola, na které se sjeli členové regionálních tréninkových skupin se svými trenéry. A ačkoliv golf je hlavně individuální sport, skupinky organizované golfovými kluby či trenéry nebyly výjimkou ani po odehraní soutěžních kol.

V kategorii kadetek se turnaje zúčastnilo 25 hráček, z nichž do závěrečného kola postoupilo nejlepších 15. Od prvního kola si vítězství hlídala Kristina Lebová +6 (73+71+78) z RGA Greensgate, kterou v posledním kole už marně doháněla Anna Zapletalová +7 (77+70+76) z GC Brno. Jen tyto dvě hráčky zvládly zahrát jedno kolo pod par hřiště. Na třetím místě se umístila Kristýna Malinová +10 (74+76+76) z GC Mstětice.

Kategorie kadetek

To kadeti zažili "Moving Day" a díky fantastickému druhému a třetímu kolu pod par hřiště zvítězil o deset ran Matěj Mňahončák +1 (76+71+70) z GC Karlovy Vary před Davidem Calderem +11 (77+74+76) z GC Mstětice. O další jednu ránu zpět se umístil Dennis Klíma +12 (76+81+71) z Royal Beroun GC. V nejsilněji zastoupené kategorii se představilo 51 chlapců, do závěrečných bojů prošlo 29 hráčů, kteří za dvě kola hráli 165 ran a lépe.

Kategorie kadetů

Mezi žákyněmi si sice svým druhým kolem za 69 ran udělala Julie Oplatková +11 (75+69+83) z GC Brno také pohodlný náskok, ale po 14 jamkách finálového kola byl pryč a zvítězila tak až díky povedenému závěru v paru. S těsným odstupem za ní skončily druhá Kristýna Květoňová +13 (73+79+77) z GC Mstětice a třetí Nella Kaszper +13 (78+71+80) z Beskydského GK. V kategorii soutěžilo 19 hráček, z nichž 12 prošlo do závěrečného kola.

Kategorie žákyň

I mezi žáky musel výborným kolem za 68 ran stahovat méně povedené úvodní kolo pozdější vítěz Štěpán Plášek +4 (80+68+72) z GC Austerlitz. Výsledku 80 a více na kolo se nakonec nevyhnul žádný hráč, a proto o dalším pořadí rozhodovala hlavně konzistentnost.  Tu na druhém místě prokázal Roman Pivoda ml. +17 (77+76+80) z Golferia GC. I na třetím místě se umístil moravský hráč Mikuláš Vojtěšek +17 (74+76+83) z Park GC Ostrava. Žáků hrálo 38 a ve třetím kole po cutu jich o vítězství bojovalo 24.

Kategorie žáků

Ředitel a hlavní rozhodčí šampionátu Dalibor Procházka turnaj na závěr zhodnotil takto: „V Sokolově vždycky všechno šlape jako hodinky a potvrdilo se to i tentokrát. Měli jsme i velké štěstí na počasí, ale to k tomu patří. Hráči se mohli soustředit výhradně na hru a bylo to znát – přestože ve finálovém kole to bylo spíš o nervech než o výkonnosti. Vítězové si odvážejí tituly, ostatní alespoň cenné zkušenosti do budoucích bojů. Každopádně všem patří velký dík za skvělý sportovní zážitek!“