Česká golfová federace

Aktuality

Češi na mezinárodní scéně – týden 26

Češi na mezinárodní scéně – týden 26

Petr Šavrda, Čtvrtek 30. června 2022

Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Nečekanou vítězku turnaje Tipsport Czech Ladies Open Janu Melichovou bude v Německu čekat první start mezi profesionálkami. Úspěšný návrat na Ladies European Tour prožívá také Klára Spilková, která se v Berouně dělila o druhé místo. Kromě zmiňovaných hráček se v Berlíně představí i Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová Tereza Melecká.

Amundi German Masters se hraje od 30. června na čtyři kola jihozápadně od Berlína v Golf & Country Club Seddiner See o prize money 300 000 eur. Diváci budou moci sledovat všechny hrací dny na obrazovkách O2TV Sport. 

Na úspěchy českých žen budou chtít navázat také muži. Hned tři se představí na turnaji Challenge Tour v Itálii. Filip Mrůzek, Gordan Brixi a Šimon Zach se budou taktéž od čtvrtka 30. června snažit o co nejlepší výsledek na Italian Challenge Open. Turnaj s dotací 350 000 eur se koná na hřišti Golf Nazionale ve Viterbo.  

Kateřina Vlašínová a Eva Koželuhová budou tento týden jedinými českými zástupkyněmi na turnaji nižší profesionální série LET Access Series. Turnaj Hauts De France - Pas De Calais Golf Open začíná v Golf Saint Omer ve čtvrtek a je dotovaný částkou 40 000 eur.

Foto: Patrik Bauer

 

Odkazy:

Leaderboard turnaje Amundi German Masters

Leaderboard turnaje Italian Challenge Open

Leaderboard turnaje Hauts De France

Autor: Petr Šavrda 
Datum: Čtvrtek 30. června 2022
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...
Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...

25.04.2022 | Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily
Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily

24.04.2022 | V Austrálii a americkém Utahu se dohrávaly turnaje za účasti českých profesionálek. Kristýna Napoleaová na akci Ladies European Tour obsadila 58. místo, v soutěži ze série EPSON Tour Klára Spilková získala 48. pozici.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP