Česká golfová federace

Aktuality

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám z Ropice

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám z Ropice

Luboš Klikar, Neděle 19. června 2022

Kvalifikační trojkolo letošní Extraligy mužů a žen je po dnešku minulostí. Nejlepší výchozí pozici do Play-off na konci července v Kácově si v rozžhaveném jihočeském Mnichu vybojovali muži Albatrossu a ženy Beskydského GK.

Tropická předpověď na třetí červnovou neděli se naplnila. V odpoledních hodinách teplota na hřišti vystoupala až na 32 stupňů ve stínu. Po většinu dne naštěstí foukal poměrně čerstvý vítr, který čtyřapůlhodinový pobyt v tropech učinil trochu snesitelnější. Zvlášť pro ženy, které do finálového kola vyrazily jako první od 7,30 hod. Navíc Mnich je citlivě zasazen do nádherné přírody plné lesů, remízů a rybníků, takže na příjemný stín tu na většině jamek není nouze. 
 
Po třech kolech se pořadí v Extralize žen přesypalo do této podoby: 1. obhájkyně titulu z Beskydského GK 690 ran, 2. GC Black Bridge 693, 3. GC Olomouc 694. Rozestupy mezi ženskými týmy se sice mírně zvětšily, nicméně soutěž je pořád mimořádně vyrovnaná a nabitá.
 
V individuálním pořadí hráček byla nejlepší Klára Hurtová 72, 74, 72; 218, druhá byla Anna Andrýsová 76, 71, 76; 223 a třetí Dagmar Urbánková 74, 74, 76; 224. Jinými slovy, pořadí na čele výsledkové listiny žen po dvou kolech zůstalo stejné i po kole třetím.
 
V Extralize mužů vedení s přehledem udržel nováček z Albatrossu 1093 ran, byť mu na třetí kolo chyběl Václav Tichý. Druzí se ztrátou 29 úderů jsou obhájci titulu z Brna 1122, třetí zůstávají borci z Kunětické Hory 1128.
 
V individuálním pořadí hráčů se žádné zemětřesení nekonalo. Jakub Janda 74, 64, 73; 211 byl na Mnichu nejlepší. Jen o ránu zpět zůstal další slibný mladík Jakub Hejlek 72, 68, 72; 212. O další ránu zpět na třetím místě byl věčně usměvavý Patrik Jeřicha 69, 70, 74; 213.  
 
Hodnocení prodlouženého extraligového víkendu na jihu Čech se za hostitelský resort Monachus ujal David Čech: „Jsme moc rádi, že se po třech letech Extraliga vrátila na Mnich. Jen čtvrteční tréninkové kolo bylo kvůli bouřce jednou přerušeno, jinak byla všechna tři kola bez potíží odehrána, a to díky sehranému týmů rozhodčích ČGF, se kterými byla radost spolupracovat při přípravě a organizaci turnaje. Děkujeme všem hráčům za skvělý golf ve velmi náročném počasí. Blahopřejeme Jakubu Jandovi, který přepsal rekord hřiště Mnich na 64 ran.“
 
Foto: David Čech
 
Odkazy:

 

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 19. června 2022
Všechny články autora

Související články

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů
Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

30.07.2022 | Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...
Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...

29.07.2022 | Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi?...

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově
Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

27.07.2022 | Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...
Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...

18.06.2022 | Žhavou sobotu prožilo 120 extraligových hráčů a hráček v jihočeském Mnichu. Muži Albatrossu navýšili svůj náskok v čele výsledkové listiny po dvou kolech. Ženy Kunětické Hory své vedení neudržely a na vrcholu je vystřídaly hráčky z Karlových Varů. Na snímku nový rekordman hřiště Mnich Jakub Janda.

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...
Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...

17.06.2022 | Jihočeský Mnich hostí od pátku 17. do neděle 19. června první tři kvalifikační kola v Extralize mužů a žen. Vedení mezi ženami se ujaly hráčky GC Kunětická Hora, mezi muži zazářil nováček – Albatross GC Praha. Na snímku Jana Melichová, která na úvod přinesla nejlepší individuální ženský výsledek.

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP