Česká golfová federace

Aktuality

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ženy Kunětické Hory

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ženy Kunětické Hory

Luboš Klikar, Pátek 17. června 2022

Jihočeský Mnich hostí od pátku 17. do neděle 19. června první tři kvalifikační kola v Extralize mužů a žen. Vedení mezi ženami se ujaly hráčky GC Kunětická Hora, mezi muži zazářil nováček – Albatross GC Praha. Na snímku Jana Melichová, která na úvod přinesla nejlepší individuální ženský výsledek.

Počasí Extralize přeje. Co do teplot možná až moc. V ženské soutěži je už od prvního kola jasné, že se bude urputně bojovat o každou příčku. Ve vedení je GC Kunětická Hora s 229 údery. V těsném závěsu jsou druhé a třetí GC Karlovy Vary a GC Brno s 231 úderem. Mezi prvním a devátým týmem je až neuvěřitelně miniaturní rozdíl devíti ran! Takovou vyrovnanost historie Extraligy nepamatuje. Jana Melichová – 70; -3 a Klára Hurtová – 72; -1 přinesly jako jediné dvě hráčky skóre v červených číslech. Svým klubům se rozhodly pomoci dvě profesionálky – Eva Koželuhová a Barbora Vejlupková.


Mezi muži se skvělými výkony blýskli hlavně hráči nováčka – Albatross GC Praha -, kteří obsadili první tři místa ve výsledkové listině! Mladičký Matouš Zach a už ostřílený Patrik Jeřicha zapsali 69 ran; -4. Jen o dvě rány zpět skončil jejich klubový kolega David Tomi – 71; -2. Osm hráčů dokázalo své skóre stlačit pod par hřiště. V barvách svých klubů nastoupilo pět profesionálů – Ondřej Lébl, Marek Siakala, Jiří Vik, Vojtěch Kostelka a Rudolf Nechanický. Ve vedení mužských družstev je po prvním kole Albatross GC Praha s 356 údery, druhý je obhájce loňského prvenství GC Brno – 365, třetí GC Kunětická Hora – 370. Tým na osmém místě – GC Austerlitz – už ztrácí 30 ran.


Ředitel soutěže Adam Kratochvíl první kolo zhodnotil takto: „Počasí vyšlo opravdu skvěle. Hřiště je ve velmi dobrém stavu a řada hráčů toho dokázala využít. Uvidíme, jak to s počasím bude dál – tropická předpověď hlavně na neděli vzbuzuje určité obavy.“


Foto: Zdeněk Sluka


Odkazy:
Extraliga muži a ženy – průběžná výsledková listina družstev
Extraliga muži – průběžná výsledková listina jednotlivců
Extraliga ženy – průběžná výsledková listina jednotlivkyň

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 17. června 2022
Všechny články autora

Související články

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů
Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

30.07.2022 | Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...
Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...

29.07.2022 | Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi?...

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově
Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

27.07.2022 | Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...
Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...

19.06.2022 | Kvalifikační trojkolo letošní Extraligy mužů a žen je po dnešku minulostí. Nejlepší výchozí pozici do Play-off na konci července v Kácově si v rozžhaveném jihočeském Mnichu vybojovali muži Albatrossu a ženy Beskydského GK. ...

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...
Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...

18.06.2022 | Žhavou sobotu prožilo 120 extraligových hráčů a hráček v jihočeském Mnichu. Muži Albatrossu navýšili svůj náskok v čele výsledkové listiny po dvou kolech. Ženy Kunětické Hory své vedení neudržely a na vrcholu je vystřídaly hráčky z Karlových Varů. Na snímku nový rekordman hřiště Mnich Jakub Janda.

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP