Česká golfová federace

Aktuality

Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek

Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek

Tisková zpráva , Středa 15. června 2022

Patnáct českých jmen má k dnešnímu dni seznam hráček na Tipsport Czech Ladies Open. Turnaj Ladies European Tour, který se koná od 24. do 26. června v Royal Beroun Golf Clubu s přímými přenosy O2 TV Sport, bude mít nejvýznamnější české zastoupení v historii této světové série.

„Z pohledu českého golfu máme nejsilnější obsazení turnaje za všechny čtyři ročníky,“ řekl promotér Luboš Koželuh z Premier Sports. „Profesionálky i amatérky mají v této sezoně velmi dobrou formu, kterou osvědčují na nejrůznějších tour a soutěžích. Věřím, že se to odrazí také na nejdůležitějším domácím turnaji roku.“

Čtyři české profesionálky, Klára Spilková, Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, se do turnaje s prize money 200 000 EUR dostaly přímo s kartami Ladies European Tour. Klára jako bývalá vítězka díky statusu v kategorii Career Money List. Rovněž tady jde o historicky nejvyšší přímou nominace českých hráček a potvrzuje to postupně narůstající pozici českého ženského golfu v Evropě.

Významným momentem bylo již loňské 6. místo na ME týmů v Severním Irsku (Royal County Down), které vybojovaly hráčky kolem ročníku 2000, např. Sára Kousková, Tereza Melecká, Jana Melichová a Tereza Koželuhová. Všechny tyto hráčky, spolu s letos výbornou Kristýnou Napoleaovou (dělené 2. místo na Aramco Saudi Ladies International v rámci Ladies European Tour), by měly postupně navázat a již navazují na Kláru Spilkovou v profesionálním golfu.

Další místa byla obsazena na pozvání promotéra ve spolupráci s Českou golfovou federací profesionálkami Sárou Kouskovou, Terezou Koželuhovou, Kateřinou Vlašínovou, Evou Koželuhovou, Lucií Hinnerovou a nejlepšími amatérkami Janou Melichovou, Patricií Mackovou, Denisou Vodičkovou a Agátou Vahalovou. Sponzorskou kartu obdržela Barbora Bujáková a na kartu domácího Royal Beroun GC bude hrát mladá Miriam Balcarová.

Diváci mají na Tipsport Czech Ladies Open volné vstupné. Proběhne jen registrace vyplněním jednoduchého formuláře. Umožněna bude předem na webu czechladiesopen.cz nebo při vstupu do areálu. Zaregistrovaní diváci budou mít významnou slevu na vstupné v roce 2023. Parkování je zajištěno v areálu a v jeho těsné blízkosti. Všichni jsou srdečně zváni k podpoře českých hráček.

 

Program Tipsport Czech Ladies Open

24.6. 1. kolo 7.30–18.30 (nejlepší hráčky a české hráčky od 13.00)
25.6. 2. kolo 7.30–18.30 (nejlepší hráčky a české hráčky od 8.30)
26.6. finále 9.00–15.30 (top flighty od 10.00 z jamky č. 1)

  

Přímé přenosy O2 TV Sport

  • 24.6. (1. kolo) od 14.00 do 18.00
  • 25.6. (2. kolo) od 10.00 do 14.00
  • 26.6. (finále) od 11.00 do 16.00
Autor: Tisková zpráva  
Datum: Středa 15. června 2022
Všechny články autora

Související články

Skvělá Klára Spilková v Top 10 na Amundi German ...
Skvělá Klára Spilková v Top 10 na Amundi German ...

04.07.2022 | G&CC Seddiner See mezi Postupimí a Berlínem hostil od 30. června do 3. července další turnaj Ladies European Tour – Amundi German Masters. A Češky se po úspěchu v Berouně v silné konkurenci v Německu znovu vytáhly!...

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech
Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech

23.06.2022 | Šestnáct českých golfistek je pro první dvě kola Tipsport Czech Ladies Open rovnoměrně rozděleno do patnácti trojic, které budou postupně vycházet na hřiště Royal Beroun Golf Clubu. Startovní listina ovšem byla pro komfort diváků na místě i u obrazovek O2 TV Sport sestavena do dvou hlavních bloků.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP