Česká golfová federace

Aktuality

Turnaj základních škol se představil dvěma novým školám

Turnaj základních škol se představil dvěma novým školám

Tomáš Přikryl, Středa 15. června 2022

Již pátý ročník Turnaje základních škol přivítal 9 škol z celé České republiky na golfovém hřišti ve Svratce. K sedmi stálým účastníkům se přidaly dvě nové základní školy a rozšířily tak počet škol, které svým žákům nabízejí výuku golfu.

Turnaj základních škol je vyvrcholením školních aktivit pro žáky prvního stupně škol, které do svého výukového plánu zařadily výuku golfu buď jako volitelný předmět, nebo jako rozšířenou tělesnou výchovu. Do pátého ročníku turnaje se zařadili také noví účastníci ZŠ a MŠ Benešov u Boskovic, která spolupracuje s golfovým klubem Sokrates Golf & Country Club, a také Základní škola, tř. 1. máje z Hranice ve spolupráci s Golf Club Radíkov. Radíkovský klub tímto navázal na úspěšnou reprezentaci v turnajích ve Snagu a posunul spolupráci se školou směrem ke golfu.

Jednotlivé týmy prošly obměnou účastníků, a tak loňský vítěz ZŠ Jungmannova Kuřim přivezl úplně nové hráče. Stejně tak Základní škola, V Domcích 488, Trutnov, se rozhodla postavit tým pro další ročníky ve složení dětí z první, druhé a třetí třídy. Ze zkušeností z minulých let naopak čerpala 25. základní škola Plzeň. Právě její žáci se účastnili turnaje již potřetí, a tak s převahou brali vítězství v turnaji.

Turnaj se hraje na rány na šest jamek ve formátu Texas Scramble dvojic. Ze součtu ran dvou nasazených týmů se následně odečítají body, které hráči získají z dovednostních úkolů, které projekt Se školou na golf popsal ve svém manuálu. Dovednostní úkoly výrazným způsobem ovlivňují celkový výsledek a učitelé se přiznali, že se žáky jednotlivé golfové dovednosti poctivě trénovali.

Konečné výsledky turnaje:

1. 25. základní škola Plzeň 55 / 58 / -3 (počet ran / počet bodů / celkový výsledek)
2. Základní škola, tř. 1. máje , Hranice 72 / 28 / 44
3. ZŠ Jungmannova Kuřim 81 / 31 / 50
4. Anglofonní základní škola 89 / 33 / 56
5. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná 82 / 25 / 57
6. ZŠ Komenského Slavkov u Brna 81 / 23 / 58
7. ZŠ a MŠ Benešov u Boskovic 82 / 17 /65
8. ZŠ a MŠ Pramínek, Brno 94 / 23 / 71
9. Základní škola, V Domcích 488, Trutnov 92 / 20 / 72

Datum: Středa 15. června 2022
Všechny články autora

Související články

Zájem dětí i škol o golf roste
Zájem dětí i škol o golf roste

26.05.2022 | Projekt České golfové federace Se školou na golf dlouhodobě pomáhá k rozvoji českého golfu. Oslovuje školy, rodiče i děti a spojuje zájmy golfových hřišť a golfových klubů. V roce 2022 vstoupil do svého devátého roku s energií rozpohybovat děti po letech ovlivněných pandemií covidu-19.

Česká golfová federace získala ministerské záštity ...
Česká golfová federace získala ministerské záštity ...

06.12.2021 | Česká golfová federace získala ve dvou případech významnou podporu na roky 2022 a 2023 pro svůj projekt Se školou na golf, kterému záštitu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i ministr zdravotnictví.

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté
Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté

09.09.2021 | Podruhé se hrál ve dnech 6.-7. září Turnaj základních škol v rámci projektu Se školou na golf v zářijovém termínu a stejně jako před rokem za odklad mohla koronavirová opatření. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo šest škol, vítězem se stala Základní škola Jungmannova z Kuřimi.

Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců
Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců

29.07.2021 | Olympijský festival v pražské Stromovce se stal na 17 dnů rájem sportovních nadšenců, kteří si chtějí vyzkoušet rozličné disciplíny. Velký zájem je také o stanoviště České golfové federace nacházející se hned za vstupem do areálu, s golfem se zde seznámily již stovky návštěvníků.

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...
Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...

29.10.2020 | Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP