Česká golfová federace

Aktuality

Zájem dětí i škol o golf roste

Zájem dětí i škol o golf roste

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 26. května 2022

Projekt České golfové federace Se školou na golf dlouhodobě pomáhá k rozvoji českého golfu. Oslovuje školy, rodiče i děti a spojuje zájmy golfových hřišť a golfových klubů. V roce 2022 vstoupil do svého devátého roku s energií rozpohybovat děti po letech ovlivněných pandemií covidu-19.

A jak už název prozrazuje, hlavním cílem projektu je spolupráce hlavně se základními školami. Školy, které mají blízko na golfové hřiště, mají možnost začlenit golf do svého výukového programu, nebo nabídnout svým žákům golf jako další pohybovou aktivitu. A jelikož je v České republice přes 100 golfových hřišť, ani počet škol, které mají tuto příležitost, není zanedbatelný.

Již od konce minulého roku je prioritou společně s golfovými kluby připravit předváděcí den přímo na školách, nebo golfovém hřišti, které škola navštěvuje. První oslovenou školou byla ve spolupráci s Golf Club Hořehledy v minulém roce Základní škola Spálené Poříčí. Z této akce vzniklo i ukázkové video, jak takový den probíhá.

V letošním roce se projekt Se školou na golf rozjel do dalších krajů. První navštívenou školou byla dnes za účasti 96 dětí Základní škola UNESCO Uherské Hradiště ve spolupráci s Golf Club Uherské Hradiště. V červnu pak následují předváděcí dny ve spolupráci s Golf Club Hradec Králové a Golf & Country Club Svobodné Hamry. Na úplný závěr školního roku, v úterý 28. června, je naplánována návštěva Základní školy Kolová ve spolupráci s Golf Club Háje. Právě tato škola připravuje od nového školního roku začlenit golfovou výuku do hodin tělesné výuky pro všechny žáky čtvrtých a pátých ročníků.

Již pravidelně projekt pořádá jednou ročně Turnaj základních škol, které takto začlenily výuku golfu do svého Školního vzdělávacího programu. Letošní turnaj se uskuteční 13. – 14. června na hřišti Golf Clubu Svratka 1932 a i na tento turnaj přijedou hned dva noví účastníci: ZŠ a MŠ Benešov u Boskovic a Základní škola Hranice, tř. 1. máje.

Zájem dětí o golf roste a projekt Se školou na golf je připraven podpořit další aktivity golfových klubů v jejich okolí.

Datum: Čtvrtek 26. května 2022
Všechny články autora

Související články

Turnaj základních škol se představil dvěma novým ...
Turnaj základních škol se představil dvěma novým ...

15.06.2022 | Již pátý ročník Turnaje základních škol přivítal 9 škol z celé České republiky na golfovém hřišti ve Svratce. K sedmi stálým účastníkům se přidaly dvě nové základní školy a rozšířily tak počet škol, které svým žákům nabízejí výuku golfu.

Česká golfová federace získala ministerské záštity ...
Česká golfová federace získala ministerské záštity ...

06.12.2021 | Česká golfová federace získala ve dvou případech významnou podporu na roky 2022 a 2023 pro svůj projekt Se školou na golf, kterému záštitu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i ministr zdravotnictví.

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté
Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté

09.09.2021 | Podruhé se hrál ve dnech 6.-7. září Turnaj základních škol v rámci projektu Se školou na golf v zářijovém termínu a stejně jako před rokem za odklad mohla koronavirová opatření. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo šest škol, vítězem se stala Základní škola Jungmannova z Kuřimi.

Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců
Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců

29.07.2021 | Olympijský festival v pražské Stromovce se stal na 17 dnů rájem sportovních nadšenců, kteří si chtějí vyzkoušet rozličné disciplíny. Velký zájem je také o stanoviště České golfové federace nacházející se hned za vstupem do areálu, s golfem se zde seznámily již stovky návštěvníků.

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...
Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...

29.10.2020 | Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP