Česká golfová federace

Aktuality

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a Denise Vodičkové?

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a Denise Vodičkové?

Luboš Klikar, Středa 18. května 2022

Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Muži
Konkurence bude znovu na ostří nože. Chybět sice budou vítěz a bronzový muž z Kaskády – profesionálové Filip Mrůzek a Tomáš Beck -, mezi hlavní favority však budou patřit stříbrný z Kaskády profesionál Stanislav Matuš, ostřílení profesionálové Aleš Kořínek a Jan Cafourek a hodně zvědavi budeme i na výkony dalšího mladého profesionála Matyáše Zapletala. Nejlepší amatér z Kaskády – Dominik Pavouček – ve startovní listině nechybí. Na rozdíl od Matěje Bači nebo Lukáše Jandy, který se na poslední chvíli musel omluvit pro nemoc. Nahradí je však nová silná jména – Filip Ráža, David Benák, David Siwy, David Tomi a také 13letá naděje Louis Klein, hráč s hendikepem +3,0!
 
Ženy
Jedinou profesionálku v prvním turnaji na Kaskádě Kateřinu Vlašínovou tentokrát doplní další dvě – Tereza Koželuhová a Lucie Hinnerová, což je pro konkurenci mezi ženami jedině dobře. Na startu bude vítězka z Kaskády Denisa Vodičková, která může znovu pomýšlet na nejvyšší příčky. Totéž platí i o stříbrné z Kaskády Karolíně Staré. Přibyla však další velká amatérská jména – Natálie Saint Germain nebo Dominika Burdová. Víc než zvědavi budeme na výkony 15leté Tiphani Knight z GC Svratka 1932 s hendikepem +2,1, na kterou se do Beřovic mimo jiné přijede podívat i národní kouč ČGF Harry Scott.
 
Hraje se opravdu o hodně
Podtrženo, sečteno: věříme, že nás čekají tři dny skvělého golfu na skvěle připraveném hřišti. Kromě finančních výher se nejlepší dva amatéři a nejlepší amatérka ve výsledkové listině budou radovat z divokých karet na červnové profesionální turnaje. Muži na Kaskáda Golf Challenge ze série European Challenge Tour od čtvrtka 16. do neděle 19. června, žena či dívka na Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour od pátku 24. do neděle 26. června v Berouně.
 
Ředitelem turnaje je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Adam Kratochvíl, rozhodčími Dalibor Procházka a Jiří Zuska. Diváci jsou v Beřovicích ve všech turnajových dnech víc než vítáni!
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 18. května 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP