Česká golfová federace

Aktuality

Týmová série i s českou profesionálkou

Týmová série i s českou profesionálkou

Tisková zpráva , Čtvrtek 12. května 2022

S profesionálkou Terezou Meleckou se odehraje golfový turnaj Ladies European Tour v Bangkoku, který od 12. do 14. května vysílá v přímých přenosech O2 TV Sport. Aramco Team Series, společná soutěž jednotlivkyň i čtyřčlenných týmů, má po všechny tři dny vysílací časy od 8.00 do 12.00 SELČ.

U Terezy Melecké šlo o cestu „last minute“. O tom, že se dostala do soutěže, se totiž dověděla teprve dva dny před zahájením turnaje. Původně plánovala, že si odpočine po náročných třech týdnech, kdy hrála dvakrát v Austrálii a pak hned ve Španělsku, ale když pořadatelé zavolali, hned se vydala na náročnou cestu. Nastoupí tak s jet-lagem a bez tréninkového kola v 9.18 místního času.


Turnaj v Thajsku je prvním z pěti takových, kdy se hráčky utkávají první dva dny v soutěži 26 týmů, do nichž patří také jeden amatér či amatérka. Po cutu hraje ve finále ještě 60 nejlepších golfistek samostatně, se započítanými výsledky z týmů. Celkově jde o jeden milion dolarů, které se půlí pro týmy i jednotlivkyně.


Tereza Melecká, která vstoupila na LET teprve letos, zažije premiéru v takové soutěži, navíc mezi světovými hvězdami. Patří k nim především domácí sestry Ariya a Moriya Jutanugarnovy, které jako druhé v historii vyhrály turnaje i na LPGA Tour, ještě před sestrami Kordovými, jež Thajky v Asii připomínají.


Evropskou elitu zastupují např. Angličanka Charley Hull, dále Carly Booth ze Skotska, mj. první vítězka Tipsport Czech Ladies Open z roku 2019, a také Amy Boulden z Walesu.


Nechybí Lee-Ann Pace, vítězka letošního South African Women´s Open, stejně jako šampionka posledního turnaje z minulého týdne v Madridu, Španělka Ana Pelaez. Ta je ostatně přihlášena, spolu s většinou hráček z Bangkoku, rovněž na Tipsport Czech Ladies Open, které se bude hrát v rámci LET před kamerami O2 TV Sport v Berouně od 24. do 26. června.

Foto: LET - Tristan Jones

Leaderboard turnaje Aramco Team Series

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Čtvrtek 12. května 2022
Všechny články autora

Související články

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Melecká zahrála ve finále pod par.
Melecká zahrála ve finále pod par.

23.05.2022 | Česká golfistka Tereza Melecká skončila na turnaji v Evianu v rámci Ladies European Tour (LET) na skvělém děleném dvacátém místě. Ve finálovém kole dokonce zahrála pod par a zakončila turnaj na hřišti u Ženevského jezera se skóre +2.

Čeští hráči na Ladies European Tour, Challenge ...
Čeští hráči na Ladies European Tour, Challenge ...

19.05.2022 | Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Šimon Zach a Gordan Brixi se představí na turnaji Challenge de Espana, Tereza Melecká, Šideri Váňová a Klára Sionková na Jabra Ladies Open. Další start na Epson Tour čeká také Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou.

Evropa i s dvěma Češkami v Madridu
Evropa i s dvěma Češkami v Madridu

03.05.2022 | Po osmi turnajích v Africe, Asii a Austrálii se Ladies European Tour poprvé podívá na kontinent, který dal sérii jméno. Comunidad de Madrid Ladies Open od 5. do 8. května s přímými přenosy O2 TV Sport zahajuje evropské tažení, jež s výjimkou následujícího turnaje v Thajsku potrvá do začátku října.

Výborné kolo Meleckou posunulo do třetí desítky
Výborné kolo Meleckou posunulo do třetí desítky

01.05.2022 | Podruhé v průběhu turnaje LET v Austrálii zahrála Tereza Melecká pod par hřiště a v konečném pořadí jí to pomohlo v posunu do třetí desítky a zisku 2700 eur. Dařilo se i Karolíně Vlčkové, která po vydařeném druhém kole ve finále nakonec propadla na 55.

Melecká s Váňovou si v Austrálii pohoršily, Vlčková ...
Melecká s Váňovou si v Austrálii pohoršily, Vlčková ...

30.04.2022 | Pokles leaderboardem zaznamenaly Tereza Melecká a Šideri Váňová po třetím kole druhého turnaje série LET na australské půdě. Ve hře o cut na turnaji americké EPSON Tour je po prvním nedohraném kole Karolína Vlčková.

Tereza Melecká prolomila smůlu a prošla cutem
Tereza Melecká prolomila smůlu a prošla cutem

29.04.2022 | Tereza Melecká navázala v druhém kole na slibný čtvrteční výkon a prolomila smůlu z posledních týdnů, kdy se jí nedařilo procházet do finálových kol, a na Women's NSW Open v Austrálii je v polovině soutěže na děleném 15. místě. O víkendu si zahraje i Šideri Váňová, naopak Kristýna Napoleaová končí.

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...
Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...

25.04.2022 | Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP