Česká golfová federace

Aktuality

Evropa i s dvěma Češkami v Madridu

Evropa i s dvěma Češkami v Madridu

Čeněk Lorenc, Úterý 3. května 2022

Po osmi turnajích v Africe, Asii a Austrálii se Ladies European Tour poprvé podívá na kontinent, který dal sérii jméno. Comunidad de Madrid Ladies Open od 5. do 8. května s přímými přenosy O2 TV Sport zahajuje evropské tažení, jež s výjimkou následujícího turnaje v Thajsku potrvá do začátku října.

Do šňůry těchto profesionálních turnajů patří také Tipsport Czech Ladies Open (24. – 26. června) v Berouně.

Comunidad de Madrid Ladies Open na hřišti Jarama – Race Golf Clubu má prize money 300 000 eur a účastní se ho dvě české profesionálky. Tereza Melecká, která po svém druhém letošním cutu uhrála v neděli Top 30 na Women´s NSW Open, a Šideri Váňová, jež v Austrálii letos také podruhé prošla cutem.

Zdravotní potíže bohužel do Madridu nepustily jak Kristýnu Napoleaovou, 14. hráčku aktuálního pořadí LET léčící zranění žeber, tak Terezu Koželuhovou. Tu před odletem za letošním prvním startem na LET postihlo onemocnění.

O2 TV Sport vysílá přímé přenosy ze dvou víkendových kol, v sobotu 7. května i v neděli 8. května vždy od 13 do 16 hodin. Mezi hvězdy v Madridu bude patřit vítězka posledního turnaje v Austrálii a už trojnásobná šampionka tour, Švédka Maja Stark, která zároveň vede žebříček sezóny Race to Costa del Sol.

Po výhře na domácím South African Women´s Open se ukáže Lee-Anne Pace a nechybí ani Slovinka Pia Babnik, v dubnu třetí na prvním majoru sezóny LPGA. Comeback po zranění čeká Carly Booth, vítězku Tipsport Czech Ladies Open 2019, přihlášenou stejně jako Babnik na letošní ročník turnaje v Berouně.

Foto: LET - Tristan Jones

Odkaz:
Livescoring turnaje
Stránky turnaje

Autor: Čeněk Lorenc 
Datum: Úterý 3. května 2022
Všechny články autora

Související články

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech
Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech

23.06.2022 | Šestnáct českých golfistek je pro první dvě kola Tipsport Czech Ladies Open rovnoměrně rozděleno do patnácti trojic, které budou postupně vycházet na hřiště Royal Beroun Golf Clubu. Startovní listina ovšem byla pro komfort diváků na místě i u obrazovek O2 TV Sport sestavena do dvou hlavních bloků.

Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek
Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek

15.06.2022 | Patnáct českých jmen má k dnešnímu dni seznam hráček na Tipsport Czech Ladies Open. Turnaj Ladies European Tour, který se koná od 24. do 26. června v Royal Beroun Golf Clubu s přímými přenosy O2 TV Sport, bude mít nejvýznamnější české zastoupení v historii této světové série.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP