Česká golfová federace

Aktuality

Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily

Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily

Petr Halaburda, Neděle 24. dubna 2022

V Austrálii a americkém Utahu se dohrávaly turnaje za účasti českých profesionálek. Kristýna Napoleaová na akci Ladies European Tour obsadila 58. místo, v soutěži ze série EPSON Tour Klára Spilková získala 48. pozici.

V Austrálii byl zkrácen kvůli nástrahám počasí turnaj na tři kola, a tak v noci na dnešek středoevropského letního času se hrálo na východním pobřeží o konečné pořadí. Ve hře už byla z tří Češek na startu pouze Kristýna Napoleaová, která si při konečném skóre +8 (74+74+76) připsala dělené 58. místo a vyinkasovala 1022 eur. V sezónním žebříčku Race to Costa Del Sol jí patří dvanácté místo.

Klára Spilková měla po dvou kolech další akce nižší americké EPSON Tour rozehráno k výbornému výsledku, ale úvodní devítka závěrečného třetího kola jí naději sebrala. Po deváté jamce byla již na skóre +5 za kolo a přestože v druhé části dvě rány ubrala, stačil celkový výsledek +8 (75+74+75) pouze na dělenou 48. příčku.

Konečné výsledky LET
Konečné výsledky EPSON Tour

FOTO Tristan Jones/LET

 

Datum: Neděle 24. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Profesionálka roku Klára Spilková bilancuje sezónu ...
Profesionálka roku Klára Spilková bilancuje sezónu ...

31.12.2021 | Jako jednu ze svých lepších sezón vidí Klára Spilková rok 2021, byť si jeho závěr představovala jinak. Profesionálka, která znovu obhájila titul Golfistka roku ČGF, chce v roce 2022 hrát převážně ve Spojených státech, ale myslí rovněž na evropské turnaje.

České golfistky čeká náročný závěr roku
České golfistky čeká náročný závěr roku

21.11.2021 | Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour
Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour

25.09.2022 | Druhého vítězství kariéry na Ladies European a prvního po pěti letech dosáhla Klára Spilková. Sedmadvacetiletá golfová profesionálka zvítězila v play off na KMPG Women´s Irish Open a k výhře z dubna 2017 v Maroku přidala 25. září 2022 titul ještě většího významu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP