Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

Petr Halaburda, Sobota 9. dubna 2022

Již 14. ročník českého šampionátu v kombinaci lyžování a golfu ovládli sourozenci, kteří se věnují soutěžně oběma sportům. Titul z Kunětické Hory odvážejí Julie Knoblochová a její bratr Jan Knobloch (oba Beroun RGC), kteří budou s vítězi jednotlivých kategorií reprezentovat Česko na MS.

Čtrnáctý ročník soutěže innogy SKI&GOLF Czech Championship spojující lyžování a golf se uskutečnil v pátek a dnes. První den byl věnován lyžování ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, dnes se finišovalo na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Soutěžilo se v kategoriích: WOMEN, MASTER II.,MASTER I., JUNIOR, MID a MAIN.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí hráčům předvedlo plnou paletu aprílového počasí, hru ztěžoval především silný vítr.

Kategorii WOMEN ovládla celkově Julie Knoblochová, která s nejrychlejším časem dominovala v lyžařské části a zapisovala 85 ran na golfu. Dnes ji předčily několikanásobná šampiónka Eva Koželuhová (76) a také Nela Trávníčková (79).

Mužům sice kraloval loňský vítěz Adam Provazník, ale titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR při své premiéře získal junior Jan Knobloch, který dnes zahrál 79 ran - o jeho titulu rozhodla jediná rána. Nejlepší golfový výsledek si připsal zkušený golfový profesionál Jiří Janda (74 ran).

Vítězové innogy SKI&GOLF Czech Championship 2022:
Kategorie WOMEN: Julie Knoblochová
Kategorie WOMEN 41+: Kateřina Nekolná
Kategorie MASTER I: Tomáš Růžička
Kategorie MASTER II: Tomáš Doležal
Kategorie MID: Dalibor Manďák
Kategorie MAIN: Adam Provazník
Kategorie JUNIOR: Jan Knobloch

Golfové výsledky

Foto Ota Mrákota

Datum: Sobota 9. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Šampionát na jamky se rychle blíží
Šampionát na jamky se rychle blíží

10.05.2022 | První mistrovství ČR v golfu už rázně klepe na dveře. Severomoravské Šilheřovice budou od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Znovu po sedmi letech a znovu s tehdejším vítězem Tomášem Sokolovským ve startovním poli (na snímku s Kateřinou Vlašínovou).

Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku
Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku

05.10.2021 | Již 17. ročník Tipsport Pohár Mistrů se připravuje na nejbližší víkend 9. až 10. října. Do soutěže všech klubových mistrů ve hře na rány je přihlášeno již 65 golfistů a golfistek. Kluby mohou přihlásit své šampióny nejdéle do pátečního poledne.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Akademickými šampióny jsou David Benák a Gabriela ...
Akademickými šampióny jsou David Benák a Gabriela ...

02.09.2021 | Gabriela Roberta Vítů obhájila v Kácově díky lepšímu finiši titul akademické mistryně republiky, mezi muži uhájil přes horší závěrečný den vítězství David Benák. Soutěž družstev vyhrála Masarykova univerzita.

Akademické mistrovství ČR se hraje příští týden ...
Akademické mistrovství ČR se hraje příští týden ...

26.08.2021 | Akademické mistrovství České republiky se letos uskuteční od 31. srpna do 2. září v Kácově. Šampionátu se mohou zúčastnit aktuálně studující všech forem studia na vysokých školách bez omezení věku včetně profesionálních hráčů.

Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...
Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...

15.08.2021 | Vítězem NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Poháru klubů – se stal tým Albatrossu, který ve finále porazil GC Mstětice 4,5:2,5 bodu. Bronz si z Dolní Dobrouče odváží loňský vítěz Beskydský Golfový Klub.

Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...
Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...

14.08.2021 | Finále MČR smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů si zahrají v neděli v Dolní Dobrouči týmy Mstětic a Albatrossu. Rozhodly o tom dnešní semifinálové zápasy. Především Mstětice se na postup pořádně nadřely, neboť postoupily až na druhé jamce foursomového play-off.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde