Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

Petr Halaburda, Sobota 9. dubna 2022

Již 14. ročník českého šampionátu v kombinaci lyžování a golfu ovládli sourozenci, kteří se věnují soutěžně oběma sportům. Titul z Kunětické Hory odvážejí Julie Knoblochová a její bratr Jan Knobloch (oba Beroun RGC), kteří budou s vítězi jednotlivých kategorií reprezentovat Česko na MS.

Čtrnáctý ročník soutěže innogy SKI&GOLF Czech Championship spojující lyžování a golf se uskutečnil v pátek a dnes. První den byl věnován lyžování ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, dnes se finišovalo na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Soutěžilo se v kategoriích: WOMEN, MASTER II.,MASTER I., JUNIOR, MID a MAIN.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí hráčům předvedlo plnou paletu aprílového počasí, hru ztěžoval především silný vítr.

Kategorii WOMEN ovládla celkově Julie Knoblochová, která s nejrychlejším časem dominovala v lyžařské části a zapisovala 85 ran na golfu. Dnes ji předčily několikanásobná šampiónka Eva Koželuhová (76) a také Nela Trávníčková (79).

Mužům sice kraloval loňský vítěz Adam Provazník, ale titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR při své premiéře získal junior Jan Knobloch, který dnes zahrál 79 ran - o jeho titulu rozhodla jediná rána. Nejlepší golfový výsledek si připsal zkušený golfový profesionál Jiří Janda (74 ran).

Vítězové innogy SKI&GOLF Czech Championship 2022:
Kategorie WOMEN: Julie Knoblochová
Kategorie WOMEN 41+: Kateřina Nekolná
Kategorie MASTER I: Tomáš Růžička
Kategorie MASTER II: Tomáš Doležal
Kategorie MID: Dalibor Manďák
Kategorie MAIN: Adam Provazník
Kategorie JUNIOR: Jan Knobloch

Golfové výsledky

Foto Ota Mrákota

Datum: Sobota 9. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců na jubilující ...
Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců na jubilující ...

17.07.2024 | Vycházející golfové hvězdy do 18 let z šesti zemí Evropy se od 18. do 20. července utkají na Czech International Boys & Girls Championship. Prestižní mezinárodní turnaj pořádaný ČGF hostí Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina slavící letos 20 let od svého založení!...

Mezinárodní šampionát MID-amatérů s rekordní účastí
Mezinárodní šampionát MID-amatérů s rekordní účastí

16.07.2024 | V kalendáři mezinárodních mistrovství ČR pořádaných Českou golfovou federací je od čtvrtka 18.7. na pořadu Czech International MID–Amateur Championship 2024 presented by Pilsner Urquell. Třídenní šampionát ve Mstěticích se letos těší z mimořádného zájmu 133 hráčů, z nichž 12 dorazilo ze zahraničí.

NMČR žáků a kadetů ozdobily ve Slavkově skvělé ...
NMČR žáků a kadetů ozdobily ve Slavkově skvělé ...

05.07.2024 | Nela Herynková a Marek Šmerda v nejmladší kategorii a Veronika Černá s Hugo Miklem v kategorii kadetů ovládli národní mistrovství hrané na hřišti Austerlitz. Zvláště v kadetech to byl boj do poslední jamky. V závěrečném kole zahrál vítěz Hugo Mikl skvělých 65 ran a urval pro sebe vítězství.

Czech International Boys & Girls Championship ...
Czech International Boys & Girls Championship ...

04.07.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a dorostenek (U18) má od letošního roku svůj samostatný turnaj, jehož hostitelem od 18. do 20. července bude Greensgate Golf Club Dýšina. Možnost přihlásit se do turnaje skončí s termínem uzávěrky přihlášek, tj. ve středu 10.

Národní mistrovství žáků a kadetů: uzávěrka přihláše ...
Národní mistrovství žáků a kadetů: uzávěrka přihláše ...

26.06.2024 | Do zahájení Národního mistrovství ČR žáků a kadetů 2024, které se koná 3.-5.7. na hřišti Austerlitz, zbývá osm dní. Uzávěrku přihlášek stanovila ČGF na 26. června ve 12h. Pořadatelé už teď zaznamenali zájem o účast vyšší než loni, je tedy třeba sledovat i naplněnost plné kapacity hráčů.

Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...
Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...

28.05.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce dospělo v úterý 28.5. v Mladé Boleslavi k vyvrcholení vyřazovacích bojů o titul. V kategorii mužů vítězný Timotej Formánek donutil Jana Wdówku podruhé za sebou se spokojit se stříbrem, po vyrovnaném rakouském ženském finále si titul odváží Katharina Schroll.

Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...

24.05.2024 | Jako první z pětice mezinárodních šampionátů letošního kalendáře ČGF přichází na řadu Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky. Po návratu do jarního období se šampionát odehraje v Mladé Boleslavi od soboty 25. května do úterý 28. za účasti stovky amatérských hráčů.

Czech International Match Play Championship odpočítá ...
Czech International Match Play Championship odpočítá ...

13.05.2024 | První mezinárodní šampionát této sezóny se rychle blíží. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky se oproti loňsku posunulo do jarního období a hrát se bude v Mladé Boleslavi od soboty 25. do úterý 28. května. S ohledem na účast cizinců je uzávěrka přihlášek už v pátek 17.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde