Česká golfová federace

Aktuality

Napoleaová opět v TOP 10 mezi evropskou elitou

Napoleaová opět v TOP 10 mezi evropskou elitou

Petr Halaburda, Sobota 26. března 2022

Kristýna Napoleaová se znovu umístila v turnaji Ladies European Tour v elitní desítce a v průběžném hodnocení sezóny drží páté místo. Na Joburg Ladies Open získala 5875 eur.

Kristýna Napoleová po dvou vyrovnaných kolech znovu předvedla výtečný závěr turnaje. Po druhém místě v minulém týdnu získala dostatek sebevědomí, které prokázala především v dnešním finálovém kole. Na první devítce si připsala eagle na osmé jamce a skvělý finiš biridie-birdie na posledních dvou jamkách ji vynesl se skóre -1 (74+74+70) až na dělené deváté místo.

„S výsledkem jsem moc spokojena i vzhledem k tomu, že mi zdejší parkové hřiště moc nesedělo a každý green byl jinak rychlý. Možná jsem měla zpočátku vetší očekávání a ještě i dnes někdy zbytečně tlačila. Ale koncovka mi vyšla skvěle, vytáhla jsem se do desítky, kdo by to čekal, paráda. Tak ještě to potvrdit i v dalším turnaji, pak konečně poletím na pár dnů domů,“ uvedla spokojená česká golfistka.

Na „peníze“ poprvé v sezóně dosáhla také Tereza Melecká na výsledku +4 (76+73+74), která obsadila 29. místo (2329 eur). Třetí Češka Šideri Váňová cutem neprošla.

Klára Spilková vstoupila do turnaje IOA Championship ze série EPSON Tour výsledkem Even par (72), které ji zařadilo na dělené 38. místo.

Ondřej Lieser sice prošel v pátek na DP World Tour cutem, ale po dnešním výsledku se v leaderboardu Commercial Bank Qatar Masters propadl a při současném skóre +3 (74+70+75) na 68. místě výrazně zaostává za těmi nejlepšími.

Jan Cafourek prošel bez větších potíží cutem na třetím turnaji Pro Golf Tour v Egyptě, před finálovým kolem je na skóre +1 (71+72) na děleném 19. místě. Dnes mimo jiné zaznamenal eagle na čtyřparové čtrnáctce.

LEADERBOARD Ladies European Tour
LEADERBOARD DP World Tour
LEADERBOARD Pro Golf Tour
LEADERBOARD Epson Tour

FOTO Tristan Jones/LET

 

Datum: Sobota 26. března 2022
Všechny články autora

Související články

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...
Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...

24.03.2022 | Nejlépe do dalšího turnaje Ladies European Tour odstartovala v Jihoafrické republice z českého tria opět Kristýna Napoleaová (+1). Do akce DP World Tour v Kataru vstoupil Ondřej Lieser s výsledkem +2 a na hranici cutu ztrácí dvě rány.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.
V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.

21.04.2022 | V Austrálii a Španělsku dnes byly rozehrány turnaje nejvyšších evropských golfových sérií. V dámské soutěži na druhé straně zeměkoule si vedly shodně Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká (+2), ve Španělsku se s výsledkem Even par pohybuje Ondřej Lieser na hranici cutu.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová
V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová

30.03.2022 | Nejlepší úvodní kolo z českých golfistek na turnaji LET v Jihoafrické republice zaznamenala Šideri Váňová (+1) a je na děleném 22. místě, nad hranicí cutu je také Kristýna Napoleaová (+3). Méně se dařilo Tereze Melecké (+5).

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde