Česká golfová federace

Aktuality

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

Petr Halaburda, Sobota 19. března 2022

Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Rozpočet byl snížen o dvacet procent

Letošní konference nebyla volební, ale přesto měla na svém programu velmi důležité body. Bylo například nutné odsouhlasit snížený rozpočet ČGF pro rok 2022, ke kterému musel výbor sáhnout kvůli snižujícím se státním dotacím. 

„Už na podzim jsme navrhovali kvůli následkům covidu konzervativní rozpočet, zprávy o snížených dotacích však přinesly nutnost snížení o dvacet procent,“ vysvětlila ekonomka ČGF Maria Stilerová předložený návrh. Dnes odsouhlasený rozpočet (43,429 miliónů Kč) počítá s příjmy ve výši 38,350 mil. a schodkem 4,929 mil.

Návrh z pléna na snížení nákladů pro marketing a PR byl zamítnut. Vedení federace však dostalo za úkol připravit strategii v této oblasti do konce svého funkčního období pro jednání Podzimní konference ČGF, kde se budou řešit také členské příspěvky. Oba návrhy vzešlé z dnešní diskuze obsahuje usnesení jednání.

Uzavřen a delegáty rovněž schválen byl loňský rozpočet, který sice původně počítal s výdaji 46.956 mil., ale nakonec byla realita nižší (45.188 mil.). „Za snížením výdajů je skutečnost, že jsme nemohli uskutečnit některé akce z důvodu koronavirových opatření,“ vysvětlila Stilerová.

Částečné změny Stanov ČGF po 10 letech

Viceprezident Karel Čelikovský připomněl, že deset let nebylo nutné sáhnout ke změně Stanov ČGF, ale letos už k některým dojít muselo. Byly nutné například drobné úpravy na základě znění mezinárodních golfových norem.

Významnější je nová definice členských klubů. V kategorii Klub (který má hlasovací právo) mohou být nově i ty, které alespoň „smluvně působí na hřišti na území ČR o minimálním počtu šesti jamek, přičemž k tomuto hřišti je zavedeno alespoň jedno předepsané kolo a lze na něm vypisovat golfové soutěže...“, stojí mimo jiné v upravené části stanov. Definice Přidružených klubů (bez hlasovacího práva) se nemění.

K drobným úpravám došlo také v Jednacím řádu Konference ČGF.

ČGF má po dnešním jednání 184 Klubů, z nichž je 127 Klubů a 57 Přidružených klubů. Mezi členy již není Twin Chapels GC Vinoř, který byl dnes vyloučen za neplacení členských příspěvků do federační pokladny. Na vlastní žádost ukončily činnost GK Jičín a GC Město Albrechtice, nováčky jsou naopak Boby Fleisch GC a GC Rapotín.

Zprávy z komisí, výkonnostní golf a Osobní stránky golfisty

Došlo také na tradiční zprávy z odborných komisí. Viceprezident Juraj Werner připomněl v roli předsedy Komise pro media a marketing obsah práce v loňském roce - mimo jiné výrazně vydařenou účast na Olympijských festivalech v Praze i Brně, stejně jako mediální spolupráci a chystané aktivity pro letošní rok.

Předseda Kontrolní komise Petr Uhlík potvrdil, že nebyly shledány nedostatky ve vedení organizace stejně jako v jejím hospodaření. Novinky a problematiku z oblasti IT představil člen výboru Jiří Strnad.

Další novinky v oblasti digitalizace českého golfu odtajnil generální sekretář Aleš Libecajt, který průběh dnešní konference řídil. „Brzy budou představeny Osobní stránky golfisty a v průběhu výkonnostních turnajů nás čeká premiéra elektronických skórkaret, které by v budoucnu mohly nahradit dnešní skórkarty i v dalších turnajích,“ uvedl Libecajt. Současně uklidnil delegáty, že i poté bude možné používat pro zápis výsledků dnešní papírové skórkarty.

Sportovní ředitel Petr Šavrda shrnul, jakým způsobem se vyvíjel Tréninkový systém ČGF od roku 2014, kdy ukončil své působení britský specialista Keith Williams. Od roku 2018 přišlo čtyřleté působení Švéda Staffana Johanssona, kterého letos definitivně vystřídal Angličan Harry Scott. „Johanssonovo působení bylo velmi vydařené a jsme rádi, že jsme našli i vhodného nástupce, který má smlouvu do roku 2024,“ připomněl Šavrda.

Nová kniha o českém golfu

Golfový historik a novinář Andrej Halada v závěru jednání představil novou rozsáhlou knihu, shrnující dění v českém golfu v porevolučním období, na jejímž vzniku se podílela také ČGF. Více než 400 stránek a 800 dobových fotografií obsahuje rozsáhlé dílo, které se začne prodávat počátkem května pod titulem „Český golf – Historie od roku 1990 do současnosti“. Zachycuje život golfových klubů a hřišť, stovek golfistů a všechno podstatné, co se v golfově tak převratné době v tuzemsku odehrálo.

Se čtyřhodinovým průběhem byl spokojen prezident ČGF Vratislav Janda. „Byla to moje první hlavní konference a stejně jako při té přípravné jsem byl nesmírně překvapen energií a zájmem posouvat ČGF a její činnost. Připomínky dnes vznesené byly relevantní, k věci, a rád jsem především za snahu vytvořit komisi pro řešení členských příspěvků, což nás oboustranně pálí. A souhlasím také s návrhem, aby marketingový plán byl projednáván odspoda s kluby,“ uzavřel jednání v pražských Vysočanech.

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 19. března 2022
Všechny články autora

Související články

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ČGF vyzvala EGA a další federace k následování
ČGF vyzvala EGA a další federace k následování

28.02.2022 | Česká golfová vyzvala v dnešním prohlášení mezinárodní golfové orgány, aby se přidaly k její výzvě odmítnout společné soutěžení se sportovci Ruska a Běloruska coby reakcí za napadení Ukrajiny. ...

Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit
Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit

28.02.2022 | Obracím se na vás ve velice složité době. V takové, o které jsem vůbec netušil, že ji někdy osobně sám nebo naše děti zažijeme. Došlo k bezprecedentnímu útoku na demokratickou Ukrajinu, k porušení mezinárodního práva, mírového soužití a všeho, co jsme posledních třicet let v Evropě budovali.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP