Vlčková po neúspěšném boji o LPGA potvrdila: Budu hrát Symetra Tour

Petr Halaburda, Úterý 5. prosince 2017

Jako horolezec, který už byl pod vrcholem osmitisícovky, ale svůj prvovýstup nedotáhl. Tak se může cítit Karolína Vlčková, jejíž sen o postupu na LPGA skončil v závěrečném kole poslední fáze Q-school. S odstupem zhodnotila, proč nakonec neuspěla. A potvrdila, že příští rok bude hrát Symetra Tour.

Máte za sebou pět dnů enormního napětí, bitvy o každou ránu, která mohla nasměrovat kariéru zcela novým směrem. Jak moc to byl fyzicky a především psychicky vyčerpávající týden?

Byl to hlavně zcela nový zážitek v celé kariéře, nejen poslední týden. Kvalifikace pro mě trvala od poloviny srpna a byl to takový maratón, při kterém musí být člověk trpělivý a netlačit na pilu. Byly to tři samostatné turnaje a na všech musíte hrát dobře, bez větších chyb.

Po čtvrtém sobotním kole jste byla dvě rány od hranice postupu. Měla jste pocit, že cíl je blízko, nebo dvě rány byly velkým odstupem? Měnila jste taktický plán pro závěrečný den?
Dvě rány na takovém turnaji nejsou nic, co by se nedalo stáhnout. V té chvíli jde jen o to, kdo zůstane v přítomnosti u svojí hry. Já jsem nic přizpůsobovat nechtěla, protože moje hra byla velmi dobrá a stačilo hrát jen „Karolína golf“. Bohužel nervy mi tekly a jak to někdy bývá, když něco moc chcete, tak to nevyjde. Sama sebe jsem dostala pod tlak a zapomněla hrát ránu za ranou, jamku za jamkou. Když se na to dívám dnes trochu s odstupem, tak si říkám: Co se má stát, to se stane. Hrát všechny tři fáze je ohromně náročné a mě to hodně naučilo. Počítá se každá rána, nic se nedá vzít zpět, není to jako normální turnaj, kde příští týden můžete všechno odčinit.

Ve třetím kole jste šly společně ve flightu s Klárou Spilkovou. Potkávaly jste se i v dalším průběhu turnaje?
Vídaly jsme se i v průběhu jiných kol turnaje. Byly jsme vylosované ve stejné polovině startovní listiny a pokaždé tudíž hrály i na stejném hřišti.

Jak velký podíl na postupu až do pátého kola měl váš caddy, zkušený profesionál David Carter?
David měl na mojí hře velký podíl. Caddy je zvlášť na takové úrovni velká část samotného hráče a David mi hodně pomáhal. Dostával mě do klidu, pomáhal mi hrát pouze svoji hru a soustředit se na sebe. On má moc zkušeností na rozdávání, protože byl sám skvělým hráčem a po mnoho let hrál na evropské Tour, sám si prošel několika kvalifikačními školami a dobře ví, jak to chodí. Patří mu velké poděkování, stejně jako těm, kteří mi fandili na dálku, moc si toho vážím.

Už máte jasno, kde strávíte svoji druhou sezónu mezi profesionálkami?
Bohužel alespoň částečný status pro LPGA Tour byl pouze pro hráčky do 45. místa pořadí, takže na nejvyšší sérii se zatím nepodívám. Ale vybojovala jsem plnou kartu na Symetra Tour a mohu hrát všechny turnaje druhé nejvyšší americké série. Už nyní se moc těším a od holek z LPGA mám informace, že jsou jí za mnohé vděčné. Je tam velká konkurence, další možnost získávat zkušenosti a pracovat na své hře.