Česká golfová federace

Aktuality

Seminář trenérů pro práci s TrackManem

Seminář trenérů pro práci s TrackManem

Petr Halaburda, Pondělí 31. ledna 2022

Seminář k využívání měřícího zařízení TrackMan pro trenéry České golfové federace se uskutečnil v závěru minulého týdne v Indoor Green Golfu v pražských Šestajovicích. Cílem bylo další osvojení práce s technikou, s jejíž pomocí se připravují hráči Tréninkových skupin ČGF.

Česká golfová federace vlastní jedno zařízení TrackMan a využívá ho k měření hráčů během tréninkových kempů. Obsah semináře tak byl zaměřen především na lepší zvládnutí jeho širokých možností. Přitomni byli trenéři ČGF v čele s hlavním koučem Harrym Scottem.

V dnešním prostředí výkonnostního golfu je to naprosto nezbytná součást výbavy každé federace, která si chce udržet konkurenceschopnost. Proto je důležité, aby všichni trenéři ČGF, kteří se zařízením pracují, měli dostatečné znalosti a povědomí o všech nabízených fukcionalitách systému. Není to pouze o znalosti jednotlivých výstupů, ale především o umění číst a analyzovat tyto výstupy, hledat mezi nimi spojitost a umět je využít k dalšímu tréninku,“ vysvětlil záměr semináře sportovní ředitel ČGF Petr Šavrda.

Detailní práci se zařízením demonstroval profesionál a bývalý amatérský reprezentant Michal Pospíšil, který se společností TrackMan úzce spolupracuje. „Trackman je světová jednička v golfovém světě v odvětví technologických pomůcek. Jsem moc rád, že ČGF tuto světovou technologii zapojuje do svých tréninkových plánů čím dál více. Tento specifický seminář byl po konzultaci s Harrym Scottem zaměřen především na systémové novinky, využitelnost TM při zimní přípravě a tréninku krátké hry a puttování,“ objasnil Pospíšil.

Green Golf Indoor, který se tento týden otevře pro širokou veřejnost, disponuje třemi simulátory využívajícími TrackMan technologii a další dva simulátory jsou v plánu. Cílem majitele je vybudovat špičkové zázemí pro rekreační i výkonnostní hráče.

 „Sám jsem trávil s různými trenéry na drivingu hodně času a neviděl zlepšení. Hledal jsem možnost, jak to změnit a pořídil si TrackMan. A když si v zimě chci zatrénovat já, třeba si budou chtít zatrénovat a zahrát i jiní golfisté. Našel jsem možnost postavit simulátor v Šestajovicích, kde byl nakonec prostor pro pět TrackManů. Nabídl jsem spolupráci i ČGF a věřím, že čeští reprezentanti budou naše centrum využívat,“ svěřil se Ivan Fučík, majitel šestajovického Green Golfu

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pondělí 31. ledna 2022
Všechny články autora

Související články

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...
Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...

14.04.2022 | Skvělá dvě kola a vítězné dvoujamkové play-off přineslo Janu Cafourkovi v Egyptě druhý titul na sérii Pro Golf Tour v kariéře. Český profesionál měl sice pozvolnější úvodní den (72), ale poté přišel fantastický finiš (67+66), vítězství a zisk pěti tisíc dolarů.

Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn
Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn

06.04.2022 | Nadále se českým hráčům daří z pohledu světových hodnocení mezi amatéry i profesionály. V první kategorii jsou těmi nejlepšími Jiří Zuska a Sára Kousková, profesionálům vládnou Ondřej Lieser a Klára Spilková, kterou však o výrazný náskok připravila Kristýna Napoleaová.

Amatérky se vytáhly ve Španělsku, do posledních ...
Amatérky se vytáhly ve Španělsku, do posledních ...

02.04.2022 | Českým profesionálkám hrajícím na turnaji LET v Jihoafrické republice finálová kola nevyšla, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová skončily s výsledkem +19 na děleném 63. místě. Dobré zprávy naopak přišly ze silně obsazeného amatérského turnaje ve Španělsku, kde obsadilo ženské družstvo druhé místo.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP