Česká golfová federace

Aktuality

Zemřel legendární Jiří Dvořák, člen Síně slávy ČGF

Zemřel legendární Jiří Dvořák, člen Síně slávy ČGF

redakce, Středa 8. prosince 2021

S velkým zármutkem oznamujeme, že v neděli 5. prosince 2021 zemřel ve věku 77 let po delší nemoci Jiří Dvořák. V jeho osobě odešla jedna z největších osobností československého, českého a především mariánskolázeňského golfu.

Jiří Dvořák byl od roku 2000 členem Síně slávy ČGF. Získal 26 titulů mistra republiky, byl dlouholetým reprezentantem, greenkeeperem, léčitelem, ale především vynikajícím kamarádem a velmi čestným člověkem. Českému golfu bude osobnost jeho formátu velmi chybět.

Připojujeme osobní vzpomínku pana Oldřicha Tobrmana, přítele Jiřího, jeho osobního caddyho a dlouholetého prezidenta Royal Golf Clubu Mariánské Lázně.

Rozloučení s panem Jiřím Dvořákem proběhne v pátek 17. prosince 2021 ve 12:00 v Mariánských Lázních.

Čest jeho památce.

 

Osobní vzpomínka

Jiří Dvořák byl jednoznačně nejúspěšnějším golfistou v historii mariánskolázeňského golfu, právě tak jako golfu československého, získal 26 titulů mistra republiky. Od roku 1965 reprezentoval Československo na několika Světových pohárech a s golfem navštívil mnoho zemí.

 Byl vždy vzorem pro mladé golfisty jako sportovec – bojovník, ale i díky svému čestnému chování na hřišti i mimo něj a dodržování golfové etiky. Při hře byl vždy dokonale soustředěný. Nenechal se rozhodit vnějšími vlivy ani vlastní chybnou ránou. Jeho záchranářské rány z nehratelných pozic byly legendární. O své zkušenosti se rád podělil s kýmkoliv, kdo ho o radu či názor požádal.

Jiří Dvořák byl vynikající vypravěč. Při jeho podání zážitků z golfových cest se posluchači vždy dobře bavili. Byl výborný společník a muzikant, bylo jedno, jaký nástroj vzal do ruky, zahrál na všechno.

Od roku 1991 do roku 2005 pracoval Jiří Dvořák na mariánskolázeňském hřišti jako greenkeeper. Řídil tak tým pracovníků, který připravoval hřiště  na vrcholné profesionální turnaje European Tour v letech 1994 až 1996, turnaje na oslavu udělení titulu Royal v roce 2003 či oslavu 100 let od otevření golfového hřiště v Mariánských Lázních v roce 2005.

Mezi pracovníky na hřišti (svými kluky) byl vážen a oblíben a uměl se také za ně prát.

Mnoha golfistům, nejen z Mariánských Lázní, jsou známy léčitelské schopnosti Jirky Dvořáka, který dokázal nezištně odpomoci od bolesti, poradit léčebný postup, napravit bolavá záda, vymknutý kotník a další a další neduhy. Nikdy nikoho neodmítl.

Jiří Dvořák žil golfem. Dne 5. prosince 2021 nás opustil a jako skutečná legenda nám bude velmi chybět.

Olda Tobrman

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 8. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ČGF vyzvala EGA a další federace k následování
ČGF vyzvala EGA a další federace k následování

28.02.2022 | Česká golfová vyzvala v dnešním prohlášení mezinárodní golfové orgány, aby se přidaly k její výzvě odmítnout společné soutěžení se sportovci Ruska a Běloruska coby reakcí za napadení Ukrajiny. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP