Česká golfová federace

Aktuality

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé místo, President Trophy pro Štauberta

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé místo, President Trophy pro Štauberta

Petr Halaburda, Sobota 23. října 2021

Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

European Tour

Ondřej Lieser prožil na Mallorca Golf Open dosud nejlepší den a při skóre Even par (70+71+69) je aktuálně na 57. pozici. Dnes byl český profesionál po devíti jamkách na výsledku +1, ale v druhé polovině přidal dvě birdie a může se těšit na finálové kolo, do kterého vyrazí v neděli v 11:57 z desáté jamky.

LEADERBOARD

European Men's Club Trophy

Finálový finiš za sebou již mají nejlepší amatérské klubové výběry Evropy, které bojovaly v Portugalsku na turnaji pro národní šampióny i za účasti českého extraligového vítěze z Golf Clubu Brno. Česká trojice po třech vyrovnaných kolech obsadila konečné sedmé místo v konkurenci dalších 23 týmů.

V individuálním hodnocení obsadil šesté místo Benice Kotel +5 (73+75+73), dvanáctý byl hodnocen David Jízdný +8 (75+75+74), na 60. příčce skončil Jan Šustek +30 (82+82+82).

LEADERBOARD

Domácí turnaje na závěr sezóny

Také na českých hřištích se dnes odehrály dva zajímavé sportovní turnaje. Tradiční President Trophy se letos uskutečnilo v Berouně. Titul v soutěži tuzemských klubových prezidentů získal v kategorii brutto již počtvrté Karel Štaubert z Pražského golfového klubu, soutěž netto ovládl Antonín Jízdný (GC Brno) - viz foto.

Profesionálové se sjeli k poslednímu měření na Hlubokou a skvěle si v Czech Classic Invitational vedl především vítězný Stanislav Matuš se skóre -7 (65) před Janem Cafourkem (69) a Lukášem Tintěrou (72).

Výsledky President Trophy 2021
Výsledky Czech Classic Invitational 2021

FOTO Luboš Klikar

Datum: Sobota 23. října 2021
Všechny články autora

Související články

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Turnaj Joburg Open byl ukončen po 2.
Turnaj Joburg Open byl ukončen po 2.

27.11.2021 | Český golfista Ondřej Lieser obsadil v konečném pořadí Joburg Open z nejvyšší evropské série DP World Tour 32. místo a vyinkasuje 6638 eur. Konečné výsledky určila pouze dvě odehraná kola. Dnešní třetí kolo nebylo dohráno, čtvrté bylo zrušeno už dříve kvůli epidemické situaci.

V Johannesburgu opět nedohráno, následné turnaje ...
V Johannesburgu opět nedohráno, následné turnaje ...

26.11.2021 | Ondřej Lieser už má za sebou dvě kola na turnaji Joburg Open a díky průběžnému skóre -1 má postup do finálového víkendu nadohled, přestože po přerušení - a následnému ukončení kvůli tmě - se bude kolo dohrávat v sobotu dopoledne. Z turnaje se kvůli nebezpečí nové mutace covidu odhlásila řada hráčů.

Lieser na DP World Tour: Skvělý start, ztráty ...
Lieser na DP World Tour: Skvělý start, ztráty ...

25.11.2021 | Skvělý vstup zaznamenal Ondřej Lieser do nového ročníku DP World Tour, nástupnické série European Tour. Po sérii čtyř birdie v úvodu však začal ztrácet a po přerušení 1. kola Joburg Open je na nadějném skóre (+1) po 14. jamce.

DP World Tour startuje na jihu Afriky i s Ondřejem ...
DP World Tour startuje na jihu Afriky i s Ondřejem ...

24.11.2021 | Třemi turnaji na jihoafrické půdě odstartuje nová sezóna nejvyšší mužské evropské série, premiérově pod novým názvem DP World Tour. Do prvního turnaje vyrazí ve čtvrtek i český profesionál Ondřej Lieser.

Lieser na závěr znovu vylepšil skóre, bere 45.
Lieser na závěr znovu vylepšil skóre, bere 45.

24.10.2021 | Velmi dobré kolo na závěr turnaje European Tour předvedl Ondřej Lieser a vylepšil své postavení v konečném pořadí na 45. místo. V sezónním žebříčku Race to Dubai se posunul na 218. příčku. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP