Česká golfová federace

Aktuality

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé místo, President Trophy pro Štauberta

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé místo, President Trophy pro Štauberta

Petr Halaburda, Sobota 23. října 2021

Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

European Tour

Ondřej Lieser prožil na Mallorca Golf Open dosud nejlepší den a při skóre Even par (70+71+69) je aktuálně na 57. pozici. Dnes byl český profesionál po devíti jamkách na výsledku +1, ale v druhé polovině přidal dvě birdie a může se těšit na finálové kolo, do kterého vyrazí v neděli v 11:57 z desáté jamky.

LEADERBOARD

European Men's Club Trophy

Finálový finiš za sebou již mají nejlepší amatérské klubové výběry Evropy, které bojovaly v Portugalsku na turnaji pro národní šampióny i za účasti českého extraligového vítěze z Golf Clubu Brno. Česká trojice po třech vyrovnaných kolech obsadila konečné sedmé místo v konkurenci dalších 23 týmů.

V individuálním hodnocení obsadil šesté místo Benice Kotel +5 (73+75+73), dvanáctý byl hodnocen David Jízdný +8 (75+75+74), na 60. příčce skončil Jan Šustek +30 (82+82+82).

LEADERBOARD

Domácí turnaje na závěr sezóny

Také na českých hřištích se dnes odehrály dva zajímavé sportovní turnaje. Tradiční President Trophy se letos uskutečnilo v Berouně. Titul v soutěži tuzemských klubových prezidentů získal v kategorii brutto již počtvrté Karel Štaubert z Pražského golfového klubu, soutěž netto ovládl Antonín Jízdný (GC Brno) - viz foto.

Profesionálové se sjeli k poslednímu měření na Hlubokou a skvěle si v Czech Classic Invitational vedl především vítězný Stanislav Matuš se skóre -7 (65) před Janem Cafourkem (69) a Lukášem Tintěrou (72).

Výsledky President Trophy 2021
Výsledky Czech Classic Invitational 2021

FOTO Luboš Klikar

Datum: Sobota 23. října 2021
Všechny články autora

Související články

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.
V Austrálii rozehrály nejlépe Melecká s Napoleaovou.

21.04.2022 | V Austrálii a Španělsku dnes byly rozehrány turnaje nejvyšších evropských golfových sérií. V dámské soutěži na druhé straně zeměkoule si vedly shodně Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká (+2), ve Španělsku se s výsledkem Even par pohybuje Ondřej Lieser na hranici cutu.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP