Česká golfová federace

Aktuality

Přípravná konference: 90 dnů od voleb i plány do budoucna

Přípravná konference: 90 dnů od voleb i plány do budoucna

Petr Halaburda, Sobota 23. října 2021

Přípravná konference ČGF se uskutečnila v pátek 90 dnů po zvolení nového výboru. Nesla se proto i v duchu toho, jak se nový prezident Vratislav Janda seznamuje s chodem organizace a představením jeho vizí. Řešil se připravovaný rozpočet a je jasno, že Večer českého golfu se uskuteční 18. prosince.

90 dnů
Vratislav Janda
byl 24. července v Bechyni zvolen novým prezidentem České golfové federace a v prvních sto dnech ve funkci si dal za úkol poznat chod organizace. „Našel jsem dobře fungující profesionální tým, byť některé drobné výhrady bych měl. Ale bylo to pro mě příjemné překvapení,“ uvedl Janda v konferenčním sále Beroun GC.

Už dříve naznačil své hlavní úkoly: získat dodatečné prostředky pro chod ČGF, zlepšení obrazu golfu ve společnosti a sjednocení golfového prostředí. A na nich podle svých slov už začal pracovat na řadě schůzek jak v rámci národních sportovních organizací (ČUS, NSA, ČOV) i se zástupci státní správy prostřednictvím několika ministerstev. „A budu v tom pokračovat i po změnách, ke kterým dojde po nedávných volbách.“

Naznačil i další vize, které chce s kolegy ve Výboru ČGF posouvat. Rád by, aby federace najala agenturu, která by pomáhala s administrací dotací, posunout chce činnost PR a marketingu. „A chystáme zahájit práce na komplexním materiálu, který by měl shrnout úlohu golfu ve společnosti,“ přidal další plánovanou aktivitu nový prezident. Delegátům také slíbil, že v průběhu prvního roku ve funkci hodlá navštívit všechny regiony.

Rozpočet s přebytkem

Každý závěr roku přináší rovněž plánování rozpočtu na další rok a shrnutí toho, jak se vyvíjí ten současný. Zpráva byla pozitivní - podle výhledu hospodářky ČGF Marie Stilerové skončí letošní rozpočet v přebytku 1,786 miliónu korun, přičemž největší úsporu představují zrušené zahraniční kempy reprezentace, což způsobila koronavirová epidemie. „Přebytek využijeme pro rozpočet příštího roku,“ plánuje Stilerová se svými kolegy.

Olympijské festivaly: golf vyzkoušely tisíce návštěvníků

ČGF stále pracuje na tom, jak přivést nové hráče, stejně jako v minulých letech. Viceprezident Juraj Werner však poukázal na to, že ačkoliv se snažíme stále získávat nové hráče, nevěnujeme dostatečnou pozornost těm stávajícím.

Jen z minulého roku totiž neobnovilo své členství přes 6000 hráčů, naopak se do golfu vrátilo cca 2000 hráčů, kteří byli registrováni v ČGF již dříve. „Za posledních devět let začalo hrát golf přes 38.000 nových hráčů, což je výrazná obměna členské základny,“ zdůraznil Werner.

Propagaci golfu a příchodu nových členů pomáhají mimo jiné různé akce pořádané ČGF. Tou největší byla letos účast na Olympijských festivalech v Praze a Brně. „Děkuji dvanácti klubům, které se s námi do největší propagační akce našeho sportu zapojily, bylo to velmi úspěšné. Stánky prošly tisíce návštěvníků a podle údajů ČOV jsme byli pátým nejnavštěvovanějším sportem vůbec,“ vyzdvihl.

Tee Time, členské karty, Večer českého golfu

V průběhu konference generální sekretář ČGF Aleš Libecajt přidal i další informace. V řešení je končící smlouva se společností TeeTime, která je IT dodavatelem systémů, a její nová podoba. Pro případné výběrové či poptávkové řízení na nového dodavatele do budoucna bude třeba víceletý proces, aby nebyl ohrožen chod celého technického systému.

Generální sekretář připomněl, že plastové členské karty přešly letos do elektronické verze a v příštím roce už bude vydávána pouze na základě individuálních žádostí. „Elektronická podoba karty se osvědčila, valná většina členů si na její podobu rychle zvykla, akceptována je bez problémů i v zahraničí,“ uvedl Libecajt.

Jasný už je termín letošního Večera českého golfu, který se vrací do Slovanského domu. Pokud to bude možné na základě aktuálně platných hygienických opatření, XXVI. ročník se uskuteční 18. prosince od 18.00 hod. v diváky zaplněném sále. Přímý přenos chystá Golf Channel.

 

Datum: Sobota 23. října 2021
Všechny články autora

Související články

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu
Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

13.11.2021 | Zástupci 44 ze 49 členských zemí Evropské Golfové Asociace (EGA) jednali na Islandu. Třídenní program vyvrcholil dnes hlavní konferencí EGA Annual General Meeting a obměnilo se složení exekutivy včetně pozice šéfa Centrální zóny, kterou opustil Zdeněk Kodejš.

Nový prezident našel ČGF v dobré kondici
Nový prezident našel ČGF v dobré kondici

31.10.2021 | V pondělí 1. listopadu to bude 100 dnů od chvíle, kdy vládne z pozice prezidenta Vratislav Janda českému golfu. O prvních zkušenostech s řízením sportovní organizace, o svých vizích, prvních krocích ve funkci a také seznamování s novými kolegy se svěřil v prvním rozhovoru pro web ČGF.

STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...
STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...

29.10.2021 | Technický úsek STK ČGF rozšířený o regionální zástupce hodnotil sezónu 2021 a navrhl možnou podobu sezóny 2022 pro podzimní regionální schůze STK klubů a následně pro Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK.

Hanuš Goldscheider se narodil před sto lety
Hanuš Goldscheider se narodil před sto lety

28.10.2021 | Dnes 28. října slaví svátek Česká republika, ale jde také o významné historické datum pro český golf. Přesně před sto lety se narodil Hanuš Goldscheider, významný golfový činovník, velký propagátor golfu a také první prezident České golfové federace po roce 1993.

Pravidla amatérského statusu od 1. ledna 2022
Pravidla amatérského statusu od 1. ledna 2022

26.10.2021 | V úterý 26. října byla publikována modernizovaná Pravidla amatérského statusu, kterými se golf globálně začne řídit od 1. ledna 2022. Pojďme si představit nejdůležitější změny.

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Přípravná konference se schází v Berouně
Přípravná konference se schází v Berouně

21.10.2021 | Přípravná konference České golfové konference se uskuteční v pátek 22. října odpoledne. Letošní podzimní setkání i následný turnaj President Trophy přivítá Beroun Golf Club.

Říjnové setkání Síně slávy ČGF
Říjnové setkání Síně slávy ČGF

07.10.2021 | Setkání členů Síně slávy České golfové federace na Líšnici pokračovalo i letos. Bylo to sice o pár dnů dříve, než velí tradice (10.10. v 10:00), ale k tradiční hře na zdejším hřišti i následné diskuzi dorazili čtyři členové.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP