Česká golfová federace

Aktuality

Golfový víkend: Brixi na European Tour, finále Symetry a kluboví mistři na Konopišti

Golfový víkend: Brixi na European Tour, finále Symetry a kluboví mistři na Konopišti

Petr Halaburda, Čtvrtek 7. října 2021

Golfová sezóna pokračuje především v zahraničí, ale živo je stále také na českých hřištích. Účast na turnaji European Tour si užívá Gordan Brixi, poslední turnaj roku hraje Karolína Vlčková na Symetra Tour. A na Konopišti se uskuteční 17. ročník Tipsport Poháru Mistrů pro klubové šampióny.

Gordan Brixi rozehrál dnes turnaj European Tour Acciona Open de España presented by Madrid, kde startuje řada světových hvězd.

Nejvyšší evropská dámská série má tento týden volno, a tak řada hráček využila možnost hrát na „druholigové“ LET Access Series. Na třídenní Terre Blanche Ladies Open ve Francii vyrazilo také pět českých hráček: profesionálky Kateřina Vlašínová, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, startují i amatérky Natálie Saint Germain a Tereza Chlostová.

Za oceánem už druhá nejvyšší ženská série jde do finiše. Finálový turnaj Symetra Tour Championship se hraje od dneška do neděle za účasti Karolíny Vlčkové v Daytona Beach na Floridě.

Na domácích hřištích se stále hraje celá řada turnajů a bokem nezůstávají ani výkonnostní hráči, kteří se sjedou na víkend do Golf Resortu Konopiště ke dvoukolové soutěži Tipsport Pohár Mistrů, což je turnaj určený pro všechny letošní klubové šampióny ve hře na rány.

Startovní pole je jedno z nejpočetnějších v jeho sedmnáctileté historii, zatím svoji účast potvrdilo 75 hráčů a hráček. V sobotu se hraje na D’Este, 18 mužů a 12 žen se probojuje do nedělního finále na hřišti Radecký.

LEADERBOARD Europen Tour
LEADERBOARD LETAS
LEADERBOARD Symetra Tour
Stránka Tipsport PM

FOTO facebook.com

Datum: Čtvrtek 7. října 2021
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Váňová z turnaje LETAS veze 14. místo
Váňová z turnaje LETAS veze 14. místo

09.10.2021 | Čtrnácté místo veze Šideri Váňová z turnaje série LET Access Series ve Francii. Do třetího kola se dostaly rovněž amatérka Natálie Saint Germain (32. místo) a Kristýna Napoleaová (42.).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP