Česká golfová federace

Aktuality

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ve fourballu a foursomová porážka

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ve fourballu a foursomová porážka

Petr Halaburda, Klára Kuchařová , Čtvrtek 2. září 2021

Česká amatérka Denisa Vodičková byla v úvodním hracím dnu PING Junior Solheim Cupu úspěšná napůl. Se svojí italskou spoluhráčkou Francescou Fiorelliniovou nejdříve suverénně ovládly fourball, ale v odpoledním foursomu odešly těsně poraženy.

Šestnáctiletá golfistka Denisa Vodičková z Beskydského Golfového Klubu hájí evropské barvy ve dvoudenní juniorské obdobě Solheim Cupu. Hlavní turnaj startuje v sobotu, juniorské měření sil je určeno hráčkám do 18 let.  

V šesti úvodních zápasech držely Evropanky se svými soupeřkami krok a skóre bylo 3:3 i díky jisté výhře české golfistky s Italkou po boku (4&3). Odpolední zápasy ale přály zaoceánskému výběru, který vede před dnešními singly 8:4. Dvojice s českou účastí foursome prohrála na poslední jamce (1UP).

Je to velký zážitek, máme skvělý tým a kapitánky a první zkušenosti jsou super,“ komentuje první den Vodičková. „V obou týmech jsou výborné hráčky a o každý bod se tu rveme. Čeká nás ještě dvanáct singlů, takže ještě není zdaleka nic rozhodnuto.“

Radost z nadšené hry svého týmu měla kapitánka Annika Sörenstam: „Byl to dnes super golf. Jsem na náš tým opravdu pyšná. Je to vše jen o přístupu, protože výborné golfistky už všechny jsou. Takže ví, že s úsměvem, odhodláním a bojovností je všechno možné.“

Pochvalu si vysloužila i mladá Češka. „Skvělou hru předváděly Denisa s Francescou, rvaly se jako lvice a Francesca ráno zahrála čtyři birdie na pěti jamkách v polovině hry. Denisa pak přidala těžké birdie na třináctce."

Hráčka Czech Golf Teamu se dnes střetne v 16:10 SELČ s o rok starší Sarou Im, 454. hráčkou světového žebříčku WAGR, která ve svých středečních zápasech odešla poražena.

LEADERBOARD

FOTO Klára Kuchařová/LET

Autor: Petr Halaburda, Klára Kuchařová  
Datum: Čtvrtek 2. září 2021
Všechny články autora

Související články

Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...
Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...

01.09.2021 | Šestnáctileté amatérce Denise Vodičkové dnes začíná velký svátek: bude hájit evropského výběru juniorské verze slavného Solheim Cupu. Utkání mezi nejlepšími Evropankami a Američankami do 18 let začíná v Sylvania Country Clubu v Ohiu. ...

Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...
Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...

26.07.2021 | Šestnáctiletá česká golfistka Denisa Vodičková byla nominována do dvanáctičlenného výběru Evropy pro prestižní PING Junior Solheim Cup. Nominaci dnes oznámila kapitánka a golfová legenda Annika Sörenstam.

Vodičková na European Young Masters obhájila bronz
Vodičková na European Young Masters obhájila bronz

24.07.2021 | Denisa Vodičková obhájila na European Young Masters ve Finsku bronzovou medaili z předchozího šampionátu na domácí půdě. Po druhém kole vedoucí česká golfistka i finálové kolo zahrála pod par hřiště, ale nestačila na finišující soupeřky.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP