Česká golfová federace

Aktuality

Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem v Nymburku

Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem v Nymburku

Jonáš Mencl, Středa 15. listopadu 2017

Po sezóně nabité turnaji doma i v zahraničí přichází období, v němž je třeba nabrat dostatek fyzických sil pro sezónu příští. Proto se hráči Národních tréninkových skupin ČGF sešli od 8. do 12. listopadu s kondičními trenéry ČGF v Nymburku, kde během pěti dnů mimo jiné podstoupili kondiční testy.

Sportovní centrum Nymburk se už počtvrté stalo základnou pro kondiční soustředění předních českých golfistů a golfistek. Od 8. do 12. listopadu se ve středočeském tréninkovém středisku sešlo 22 hráčů a hráček společně s kondičními trenéry Milanem Mojžíšem a Svatoplukem Býmou, kteří kemp vedli. Kromě nich byli přítomni i budoucí hlavní kouč ČGF Staffan Johansson, sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar, stávající hlavní kouč ČGF Jiří Němeček a manažer TS ČGF Petr Šavrda. V sobotu je doplnil kondiční trenér regionu Východ A Jaroslav Pallas.

Cílem kempu bylo automatizovat základy správné rozcvičky před hrou, osvojit si  technické návyky v kondiční přípravě, a to i ve vyšších intenzitách, neboť zejména v hektickém letním období bude znovu třeba být fyzicky velmi dobře připraven. Ostatně i to bylo úlohou kondičních trenérů – poradit hráčům, jak a s jakou intenzitou si v různých obdobích dávkovat cvičení.

Po úvodním setkání ve sportovním centru ve středu dopoledne trenéři vyplnili hráčům zbytek dne sportovními hrami. Od čtvrtka už na hráče čekaly dvoufázové tréninky a také první testování. V pátek následovaly kondiční bloky, ve kterých se postupně pilovaly základy silového i vytrvalostního tréninku. Nezbytnou součástí kempu byly tréninky zaměřené na rychlost a koordinaci pohybů, v sobotu byl rozvíjen silový trénink. Tentokrát byl zaměřen na maximální sílu a výbušnost. Každý večer hráči mohli regenerovat ve wellness centru.

Neděle byla vyhrazena sportovním hrám, ale především závěrečným pohovorům s hráči. Ti byli obeznámeni s podmínkami pro setrvání v Národních tréninkových skupinách, včetně plnění ročního tréninkového plánu, který hráči musejí ČGF odevzdat do konce listopadu.

Závěrečné hodnocení? Většina hráčů prošla úspěšně fyzickými testy a ty, kdo neprošli, čeká na jaře přetestování, při němž budou muset prokázat zlepšení fyzické kondice. Hlavní kondiční trenér ČGF Milan Mojžíš hodnotil kemp velmi pozitivně. „Téměř všichni hráči svou kondici zlepšili. U některých se projevilo, že na kondičním soustředění v Nymburku nejsou poprvé a měli tak před ostatními náskok. Děvčata ještě musejí zapracovat na výbušnosti, chlapci mají mezery ve flexibilitě a mobilitě,“ hodnotil Milan Mojžíš.

Novinkou letošního kempu bylo udělování různobarevných náramků podle úrovně fyzické kondice a věkové kategorie (mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně a společná kategorie kadetů, kadetek a starších). Nejvyšší úroveň reprezentují fialové náramky, nejnižší úroveň pak náramky bílé. Nejlepší výsledek muže a ženy v dané věkové kategorii je poté ohodnocen speciálním černo-fialovým náramkem. Letos tento náramek získali Petr Janík a Sára Kousková.

 

Hráči a hráčky, kteří se zúčastnili kondičního soustředění v Nymburku (seřazení podle úspěšnosti ve fyzických testech, nejvyšší náramek nikdo nezískal)

Zelený pásek: Petr Janík, Jiří Zuska

Modrý pásek: Václav Tichý, Filip Ráža, Michal Pospíšil, Matěj Bača, Lukáš Janda, Sára Kousková, Vojtěch Kostelka, Jakub Pokorný, Agáta Vahalová

Oranžový pásek: Hana Ryšková, Sarah Hricíková, Patricie Macková, Tereza Chlostová, Tereza Koželuhová, Sofie Dimitrova, Jana Melichová

Růžový pásek: Gabriela Roberta Vítů, Karolína Krásová, Magdalena Červinková

Bílý pásek: Hynek Groh

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 15. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...
Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...

24.11.2017 | Poklidný průběh měla výroční konference EGA, která v závěru minulého týdne vynesla v Lausanne do vedení prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše. První muž českého golfu převzal otěže Centrální zóny a po návratu začal spřádat své plány v nové funkci. Podle jeho mínění čeká evropský golf řada zajímavých změn.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...
Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...

21.11.2017 | Stejně jako její spoluhráčka z dívčích reprezentačních výběrů Sára Kousková se po letních prázdninách vypraví do USA. Jen místo jihu zvolila Hana Ryšková východní pobřeží. Zakotví na University of South Carolina, kde se také připojí k ženskému golfovému týmu Gamecocks.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP