Česká golfová federace

Aktuality

Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn

Czech Open Golf Tour se už chystá na Karlštejn

Luboš Klikar, Pondělí 23. srpna 2021

Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září; uzávěrka přihlášek do turnaje je 30. srpna.

Mezi už přihlášenými najdeme hrající profesionály Stanislava Matuše, Šimona Zacha, Marka Siakalu či Cyrila Suka stejně jako amatérské reprezentanty Matěje Baču a Václava Tichého nebo letošního mezinárodního mistra ČR mid-amatérů Dominika Pavoučka. Stejně jako na Kaskádě bude i na Karlštejně hrát teprve dvanáctiletý Louis Klein, velký příslib českého golfu, hráč s HCP +3,0, který na začátku srpna skončil na fantastickém 16. místě v MM ČR ve hře na rány na Kunětické Hoře.

A hrát bude znovu o co – celkové prize money pro hráče v Top 10 činí 250.000 Kč, přičemž vítěz získá 66.250 Kč. Nejlépe umístěný amatér v tomto turnaji získá hrací kartu včetně úhrady startovného na turnaj Penati Slovak Open, který se na hřišti Legend ve známém slovenském resortu nedaleko českých hranic hraje od 12. do 14. září a v němž účast přislíbili olympionici Rory Sabbatini a Ondřej Lieser.

Pokud nejste na Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation ještě přihlášeni, nevadí, čas máte až do poledne v pondělí 30. srpna. 

V Czech Open Golf Tour hrají jen muži. Pro amatéry je hendikepový limit druhého turnaje na Karlštejně zvýšen na 4,9; hráči musejí mít české občanství a být registrováni v klubech ČGF. Profesionálové mohou startovat bez jakéhokoli omezení svého občanství.

Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation (3.-5. září)uzávěrka přihlášek v pondělí 30. srpna ve 12,00, tréninkové kolo ve čtvrtek 2. září.

Celková dotace turnaje je 250.000 Kč. Rozdělena bude výhradně mezi hráče v TOP 10 v neredukovaném pořadí profesionálů a amatérů. Peněžní výhry jsou v této sezóně však vypláceny jen profesionálům. Amatérští hráči v TOP 10 získají hodnotné věcné ceny. Hraje se na 54 jamek na rány bez vyrovnání; cut po druhém kole je pro 40 nejlepších hráčů a všechny dělené výsledky. Amatérští hráči hrají na úpravu hendikepu a turnaj je započítáván do WAGR. Startovné včetně cvičného kola a neomezeného množství drivingových míčů po dobu konání turnaje činí 2.500 Kč nebo 100 euro. 

Stránky Czech Open Golf Tour

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 23. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...
2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...

03.09.2021 | Pořádně od podlahy se pustilo 72 účastníků do turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes odstartoval úvodním kolem v Golf Resortu Karlštejn. Lídrem soutěže je po prvním kole profesionál Cyril Suk (64) s náskokem jedné rány před amatérem Vojtěchem Pavelkou.

Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič
Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič

05.10.2021 | Počtvrté vyhrál celosezónní hodnocení Czech Pro-Am Teaching Tour Petr Nič. Tradiční finále série určené pro učící profesionály se odehrálo v Golf Resortu Black Bridge. Poslední turnaj ovládl premiérově Marek Toman.

Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...
Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...

02.10.2021 | Závěrečný turnaj Czech PGA Tour na brněnské Kaskádě vyhrál až po tříčlenném play-off americký profesionál Gregg Lavoie, dlouhodobě působící v Česku. Stejně jako Stanislav Matuš a Štěpán Daněk ve dvoudenním turnaji zapisoval skóre -5, ale měl silnější nervy v rozehrávce.

Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...
Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...

14.09.2021 | Tradičně v Golf Resortu Kaskáda se uskuteční na začátku října závěrečný díl Czech PGA Tour. Dvoudenní Grandfinále nejenže dekoruje nejlepší tuzemské profesionály, ale současně se stane dalším měřením sil domácích profesionálů a amatérů.

Drtivý finiš a titul z Karlštejna veze Jakub Bareš
Drtivý finiš a titul z Karlštejna veze Jakub Bareš

05.09.2021 | Závěrečné kolo za 63 ran a vítězství o tři rány si připsal profesionál Jakub Bareš na druhém turnaji premiérové Czech Open Golf Tour v Golf Resortu Karlštejn. Druhý skončil Michal Pospíšil, třetí dokončil dosavadní lídr amatér Vojtěch Pavelka.

Druhý den na Karlštejně: Pavelka jde do čela, ...
Druhý den na Karlštejně: Pavelka jde do čela, ...

04.09.2021 | Nejlépe druhé kolo na druhém turnaji Czech Open Golf Tour na Karlštejně zvládl Filip Mrůzek (64) a z páté desítky se posunul již na páté místo, navíc přidal hole-in-one. V čele je po dvou výtečných kolech mladý amatér Vojtěch Pavelka. Výborné podmínky zužitkovalo patnáct hráčů k výsledku pod par.

Druhý turnaj Czech Open Golf Tour začíná na K ...
Druhý turnaj Czech Open Golf Tour začíná na K ...

02.09.2021 | Čtyřiadvacet profesionálů a 48 amatérů se v pátek ráno postaví na start druhého pilotního turnaje Czech Open Golf Tour, nové série pro nejlepší české hráče bez ohledu na jejich status profesionála či amatéra. Turnaj Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation slibuje opravdu skvělý golf.

Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině
Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině

31.08.2021 | Jednodenním turnajem pokračovala Czech PGA Tour v Greensgate Golf & Leisure Resortu. Titul v soutěži Greensgate Open 2021 hraném systémem Pro AM bral Štefan Páleník a odvážel šek na 30 tisíc korun.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP