Česká golfová federace

Aktuality

Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup do Q-School

Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup do Q-School

Klára Kuchařová, Pátek 20. srpna 2021

Amatérka Tereza Melecká má za sebou první kolo kvalifikačního turnaje na LPGA Tour. Zaváhání v půlce hry ji stálo lepší výsledek prvního kola, ve kterém zahrála 77 ran (+5). Ve veliké konkurenci z celého světa jí po úvodním dni patří dělená 240. příčka.

Amatérka Tereza Melecká je jedinou Češkou v první fázi kvalifikační školy na LPGA Tour. Vstup do turnaje s oficiálním názvem 2021 LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage I se české golfistce nevydařil dle představ, o lepší výsledek ji připravila jedna nepovedená jamka.

Třetí nejlepší Češka ve světovém amatérském žebříčku WAGR zahrála na úvod turnaje 77 ran (+5) na hřišti Dinah Shore v Mission Hills Country Clubu a dělí v silné konkurenci z celého světa 240. příčku. 

Melecká v prvním kole startovala z desáté jamky, na které zapisovala bogey, ale to brzy umazala na čtyřparové dvanáctce. Konec její první devítky se však nevydařil - jamky 16 a 17 obešla česká golfistka s výsledky double-bogey a bogey, na pětiparové osmnáctce zahrála dokonce devět.

Na druhé devítce však Melecká zabojovala. Sice si připsala ještě jednu ránu na třetí jamce, ale silný závěr kola se třemi birdi na posledních čtyřech jamkách ji vrátil na výsledek +5 pro kolo.

Po prvním kole je v čele Stage I Číňanka Huize Lian, která na hřišti Dinah Shore zahrála 65 ran (-7). V turnaji startuje na 300 hráček a hraje se na třech různých hřištích. Ve druhém kole startuje Tereza Melecká z desáté jamky hřiště Pete Dye ve stejném resortu.

LEADERBOARD 

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 20. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...
Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...

22.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká vstoupila tento týden do LPGA Q-School, první fáze kvalifikačního turnaje na nejvyšší ženský okruh. První dva dny se Češce nevydařily a i přes skvělé třetí kolo neprošla cutem, a proto ani do další fáze kvalifikační školy.

Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...
Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...

21.08.2021 | Ani druhé kolo v kvalifikační škole LPGA Q-School nevyšlo české amatérce Tereze Melecké dle představ. Opět jí v polovině hry nevyšla série tří jamek a druhý den zapisovala 76 úderů. Před třetím kolem dělí 247. místo (+9), cut pro nejlepších 125 hráček a všechny ties je aktuálně nastaven na +2.

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Klára Spilková prošla na Q-Series cutem
Klára Spilková prošla na Q-Series cutem

06.12.2021 | Na ránu přesně prošla Klára Spilková do druhé části kvalifikační série pro příští sezónu LPGA. Ve čtvrtém kole v Alabamě sice neskórovala, ale dokázala udržet minimální postupové celkové skóre +1. Do další části soutěže prošlo 74 golfistek.

Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději
Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději

05.12.2021 | Skvělý den prožila Klára Spilková v třetím kole LPGA Q-Series v Alabamě. Výsledek 68 (-4) jí vynesl postup na dělené 61. místo a průběžné skóre Even Par, které je před čtvrtým kolem přesně na hranici postupu do druhé fáze kvalifikace.

Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila
Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila

04.12.2021 | Klára Spilková si v druhém kole LPGA Q-Series v Alabamě pohoršila a dostala se mimo pozice, které budou po nedělním kole znamenat postup do další fáze kvalifikace. Aktuálně je na děleném 89. místě (+4) se ztrátou tří ran na hranici cutu.

Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.
Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.

03.12.2021 | Výsledek +1 (73) zaznamenala v úvodním kole kvalifikace LPGA česká golfistka Klára Spilková a je na děleném 70. místě, což je právě hranice pro postup do druhé části soutěže po nedělním čtvrtém kole.

Začíná Q-School LPGA s Klárou Spilkovou na startu
Začíná Q-School LPGA s Klárou Spilkovou na startu

01.12.2021 | V Alabamě startuje ve čtvrtek osmikolová Q-School LPGA, které se zúčastní také Klára Spilková. Na konci soutěže bude 12. prosince 45 nejšťastnějších hráček, které získají hrací kartu pro nejprestižnější dámskou golfovou soutěž na světě, kde česká golfistka působila v předchozích sezónách.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP