Česká golfová federace

Aktuality

Daněk dál drží v Berouně spoluvedení, kolo dne předvedli Strýček s Mrůzkem

Daněk dál drží v Berouně spoluvedení, kolo dne předvedli Strýček s Mrůzkem

Petr Halaburda, Pátek 13. srpna 2021

Znovu nízké výsledky přineslo druhé kolo GolfAdvisor.golf Czech Open, které má za sebou v Beroun Golf Clubu polovinu soutěže. O spoluvedení se dělí po dnešním skvělém výsledku 64 (-8) Filip Mrůzek a stabilně hrající Štěpán Daněk, oba na skóre -12. A 64 ran zahrál dnes také Kryštof Strýček.

Filip Mrůzek potvrdil, že je specialistou na berounské hřiště. Před lety zde vytvořil rekord hřiště (62) a také v letošním společném turnaji pro profesionály a amatéry si vede zdatně. Po dvou kolech je přední český golfista na skóre -12 (68+64) a dotáhnul se na vyrovnaného Štěpána Daňka (66+66).

„Bylo to zvláštní kolo: na jedničce double, ale pak to tam napadalo i kde jsem nečekal. Nějaký chip-in, celkem jedenáct birdie, takže to udělalo výborný výsledek. A také potvrzení toho, že po tréninku v předchozím období na tom nejsem s formou před Czech Masters zcela špatně,“ svěřil se Mrůzek.

Také dalším hráčům se dařilo, pod par hřiště se dnes dostalo dokonce sedmnáct hráčů. A hranice cutu pro postup do víkendu se zastavila na skóre +5, kterou splnilo 35 golfistů. Do finálových kol nedokázalo postoupit šest profesionálů, naopak v TOP 10 zůstává nadále šest amatérů včetně reprezentanta Kryštofa Strýčka, který dnes dokázal zahrát 64 ran.

Využil i znalostí hřiště caddyho Martina Hofmana, který v prvním kole šel po boku Jana Cafourka (-4) a má tak „osobní skóre“ stejné jako vedoucí Filip Mrůzek.

„Byl to povedený den, také kvůli Martinovi, s nímž po boku jsem se cítil velmi dobře, zná zdejší hřiště výborně. A také já po včerejšku měl více jasno, kde si mohu dovolit více zaútočit,“ svěřil se Strýček, který umístění tří hráčů reprezentačního Národního týmu mužů a chlapců mezi elitou turnaje nepovažuje za náhodné. „Máme za sebou letos náročné a vydařené akce. A ukazuje se, že tréninkový systém ČGF funguje,“ míní amatér, kterého čeká v příštím týdnu start na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu.

V sobotu pokračuje berounský turnaj třetím kolem. Pokud bude v neděli vítězem profesionál, získá 10.000 eur.


LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 13. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič
Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič

05.10.2021 | Počtvrté vyhrál celosezónní hodnocení Czech Pro-Am Teaching Tour Petr Nič. Tradiční finále série určené pro učící profesionály se odehrálo v Golf Resortu Black Bridge. Poslední turnaj ovládl premiérově Marek Toman.

Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...
Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...

02.10.2021 | Závěrečný turnaj Czech PGA Tour na brněnské Kaskádě vyhrál až po tříčlenném play-off americký profesionál Gregg Lavoie, dlouhodobě působící v Česku. Stejně jako Stanislav Matuš a Štěpán Daněk ve dvoudenním turnaji zapisoval skóre -5, ale měl silnější nervy v rozehrávce.

Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...
Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...

14.09.2021 | Tradičně v Golf Resortu Kaskáda se uskuteční na začátku října závěrečný díl Czech PGA Tour. Dvoudenní Grandfinále nejenže dekoruje nejlepší tuzemské profesionály, ale současně se stane dalším měřením sil domácích profesionálů a amatérů.

2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...
2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...

03.09.2021 | Pořádně od podlahy se pustilo 72 účastníků do turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes odstartoval úvodním kolem v Golf Resortu Karlštejn. Lídrem soutěže je po prvním kole profesionál Cyril Suk (64) s náskokem jedné rány před amatérem Vojtěchem Pavelkou.

Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině
Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině

31.08.2021 | Jednodenním turnajem pokračovala Czech PGA Tour v Greensgate Golf & Leisure Resortu. Titul v soutěži Greensgate Open 2021 hraném systémem Pro AM bral Štefan Páleník a odvážel šek na 30 tisíc korun.

Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn
Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn

23.08.2021 | Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září; uzávěrka přihlášek do turnaje je 30.

Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...
Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...

15.08.2021 | Vítězný hattrick dokonal na berounském turnaji Czech Open profesionál Filip Mrůzek. Turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open vyhrál potřetí v kariéře, navíc s rekordním skóre -24. Na dalších pódiových pozicích skončili amatéři Matěj Bača (-21) a Filip Ráža (-16).

Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...
Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...

14.08.2021 | Další festival skórování přinesl i třetí hrací den GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně. Do finálového kola půjde s náskokem rány jako lídr profesionál Filip Mrůzek (-17), kolo dne ale přinesl amatér Filip Ráža (-8).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP