Česká golfová federace

Aktuality

Berounské Czech Open: výborný start Daňka s Bačou, daří se i dalším amatérům

Berounské Czech Open: výborný start Daňka s Bačou, daří se i dalším amatérům

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. srpna 2021

Pět tuzemských amatérů v TOP 10 a skvělé výkony Štěpána Daňka s Matějem Bačou (66) přineslo první kolo GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně. Třetí je Aleš Kořínek (67). Na dělené čtvrté pozici o další ránu zpět jsou amatéři David Benák a Filip Ráža i profesionálové Filip Mrůzek a Šimon Zach.

Ideální počasí provázelo vstupní den čtyřdenního turnaje a patnáct hráčů ze startovního pole čítajícího 66 golfistů se dokázalo dostat pod par hřiště (72). Dlouho v čele figuroval osamoceně Štěpán Daněk, jehož výsledek se zastavil na -6.

Přitom to zpočátku nevypadalo, že by měl mít nějak vydařený den, jenže pak dvakrát zahrál eagle. „Po šestce jsem byl na plus jedna, ale pak přišel trochu náhodný eagle a najednou všechno fungovalo, především driver, který jsem se dostával na čtyřparech blízko greenu. S puttováním už to bylo horší, ale vykročil jsem velmi dobře, jen aby to vydrželo,“ přál si lídr, kterého v jednom ze závěrečných flightů dorovnal sedmnáctiletý amatér Matěj Bača, který zapisoval eagle také dvakrát. Vydařeným závěrem se k nim přiblížil i Aleš Kořínek (67).

Rekordmanem hřiště zůstává i po dnešku Filip Mrůzek (62), který byl spokojen s výsledkem 68 (-4). „Je to pro mě především kvalitní příprava na Czech Masters, takže si nemůžu stěžovat. Hřiště jsem našel přes nedávné deště ve výborném stavu a každým dalším dnem určitě budou zrychlovat i greeny. Takže nevylučuji, že nejlepší budou znovu hrát nízká skóre jako v minulosti,“ uvedl Mrůzek, který se chystal pouze na cvičný green. „Program příštích týdnů mám náročný, musím trochu pošetřit síly.“

Stejně (68) zahrál i mladý amatér Filip Ráža a přiznal, že ho více než jindy podrželo puttování. „Proměňoval jsem i z pozic, kde bych to nečekal,“ liboval si a litoval pouze bogey z deváté jamky. „Rozhodčí nechtěl uznat moje řešení úlevy a hlavního zavolal až po urgencích spoluhráčů. Ten můj postup sice schválil, jenže na týčku za námi stály už tři flighty… Já si nedal dost času na přihrávku a zbytečně nejméně ránu ztratil,“ mrzelo ho.

Po pátečním kole postoupí do finálového víkendu 34 hráčů a všechny ties. Aktuálně je postupová hranice stanovena na +3.

LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

 

Datum: Čtvrtek 12. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič
Czech Pro-Am Teaching Tour vyhrál počtvrté Petr Nič

05.10.2021 | Počtvrté vyhrál celosezónní hodnocení Czech Pro-Am Teaching Tour Petr Nič. Tradiční finále série určené pro učící profesionály se odehrálo v Golf Resortu Black Bridge. Poslední turnaj ovládl premiérově Marek Toman.

Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...
Grandfinále se rozhodovalo v play-off, titul slaví ...

02.10.2021 | Závěrečný turnaj Czech PGA Tour na brněnské Kaskádě vyhrál až po tříčlenném play-off americký profesionál Gregg Lavoie, dlouhodobě působící v Česku. Stejně jako Stanislav Matuš a Štěpán Daněk ve dvoudenním turnaji zapisoval skóre -5, ale měl silnější nervy v rozehrávce.

Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...
Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...

14.09.2021 | Tradičně v Golf Resortu Kaskáda se uskuteční na začátku října závěrečný díl Czech PGA Tour. Dvoudenní Grandfinále nejenže dekoruje nejlepší tuzemské profesionály, ale současně se stane dalším měřením sil domácích profesionálů a amatérů.

2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...
2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...

03.09.2021 | Pořádně od podlahy se pustilo 72 účastníků do turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes odstartoval úvodním kolem v Golf Resortu Karlštejn. Lídrem soutěže je po prvním kole profesionál Cyril Suk (64) s náskokem jedné rány před amatérem Vojtěchem Pavelkou.

Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině
Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině

31.08.2021 | Jednodenním turnajem pokračovala Czech PGA Tour v Greensgate Golf & Leisure Resortu. Titul v soutěži Greensgate Open 2021 hraném systémem Pro AM bral Štefan Páleník a odvážel šek na 30 tisíc korun.

Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn
Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn

23.08.2021 | Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září; uzávěrka přihlášek do turnaje je 30.

Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...
Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...

15.08.2021 | Vítězný hattrick dokonal na berounském turnaji Czech Open profesionál Filip Mrůzek. Turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open vyhrál potřetí v kariéře, navíc s rekordním skóre -24. Na dalších pódiových pozicích skončili amatéři Matěj Bača (-21) a Filip Ráža (-16).

Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...
Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...

14.08.2021 | Další festival skórování přinesl i třetí hrací den GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně. Do finálového kola půjde s náskokem rány jako lídr profesionál Filip Mrůzek (-17), kolo dne ale přinesl amatér Filip Ráža (-8).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP