Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

Klára Kuchařová, Pátek 30. července 2021

Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

Muži

Vítězové kvalifikace z Golf Clubu Brno pokračují v úspěšném tažení po dnešní těsné výhře nad Prague City Golf Clubem (5:4). Z devíti možných bodů jich uhráli brněnští pět, a to jeden ve čtyřhře a tři ve dvouhře. Pražští se však rvali jako lvi a rovněž si vybojovali bod ve čtyřhře, ale pouze dva v singlech. Zbylé dva zápasy se půlily.

Muži z Brna tak v boji o zlato vyzvou tým z Greensgate Golf Clubu, který si dnes spravil chuť po loňské prohře s Golf Clubem Hostivař. Lonští vicemistři z Hostivaře dnes zvládli uhrát pouze dva body ve foursomech, odpolední nadvláda v singlech od týmu z Dýšiny vyústila v konečné skóre 6:3.

Prague City Golf Club a Golf Club Hostivař si v sobotu zahrají o bronz.

V mužském Play-out zvítězil Park Golf Club Ostrava nad Golf Clubem Mstětice výrazným rozdílem 4:1, ve druhém zápase přehrál Golf Club Olomouc muže z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry poměrem 3:2.

Pavouk
Výsledky - Play-off
Výsledky - Play-out

Ženy

Obhájkyně titulu z Beskydského Golfového Klubu zdolaly v semifinále ženský tým z Golf Clubu Karlovy Vary poměrem 4,5:1,5. Suverénně ovládly dopolední čtyřhry a odpoledne vyhrály v dvouhrách další bod, jeden zápas se půlil. 

Poprvé v historii si o zlato zahrají ženy z Golf Clubu Olomouc, které v bojích o medaili byly pouze jednou, ale na stupně vítězů nikdy nedosáhly. Dnes vyprovodily tým z Golf Clubu Kunětická Hora po výhře obou foursomů a prvních dvou singlů - konečné skóre je 4:2.

O třetí místo si ve finále zahrají Golf Club Karlovy Vary a Golf Club Kunětická Hora.

V Play-out dnes zvítězil Golf Club Hradec Králové nad Golf Clubem Ypsilon (2:1) a Golf Klub Čechie nad Greensgate Golf Clubem (2:1).

Pavouk
Výsledky - Play-off
Výsledky - Play-out

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 30. července 2021
Všechny články autora

Související články

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů
Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

30.07.2022 | Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...
Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...

29.07.2022 | Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi?...

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově
Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

27.07.2022 | Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...
Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...

19.06.2022 | Kvalifikační trojkolo letošní Extraligy mužů a žen je po dnešku minulostí. Nejlepší výchozí pozici do Play-off na konci července v Kácově si v rozžhaveném jihočeském Mnichu vybojovali muži Albatrossu a ženy Beskydského GK. ...

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...
Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...

18.06.2022 | Žhavou sobotu prožilo 120 extraligových hráčů a hráček v jihočeském Mnichu. Muži Albatrossu navýšili svůj náskok v čele výsledkové listiny po dvou kolech. Ženy Kunětické Hory své vedení neudržely a na vrcholu je vystřídaly hráčky z Karlových Varů. Na snímku nový rekordman hřiště Mnich Jakub Janda.

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...
Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...

17.06.2022 | Jihočeský Mnich hostí od pátku 17. do neděle 19. června první tři kvalifikační kola v Extralize mužů a žen. Vedení mezi ženami se ujaly hráčky GC Kunětická Hora, mezi muži zazářil nováček – Albatross GC Praha. Na snímku Jana Melichová, která na úvod přinesla nejlepší individuální ženský výsledek.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP