Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

Klára Kuchařová, Pátek 30. července 2021

Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

Muži

Vítězové kvalifikace z Golf Clubu Brno pokračují v úspěšném tažení po dnešní těsné výhře nad Prague City Golf Clubem (5:4). Z devíti možných bodů jich uhráli brněnští pět, a to jeden ve čtyřhře a tři ve dvouhře. Pražští se však rvali jako lvi a rovněž si vybojovali bod ve čtyřhře, ale pouze dva v singlech. Zbylé dva zápasy se půlily.

Muži z Brna tak v boji o zlato vyzvou tým z Greensgate Golf Clubu, který si dnes spravil chuť po loňské prohře s Golf Clubem Hostivař. Lonští vicemistři z Hostivaře dnes zvládli uhrát pouze dva body ve foursomech, odpolední nadvláda v singlech od týmu z Dýšiny vyústila v konečné skóre 6:3.

Prague City Golf Club a Golf Club Hostivař si v sobotu zahrají o bronz.

V mužském Play-out zvítězil Park Golf Club Ostrava nad Golf Clubem Mstětice výrazným rozdílem 4:1, ve druhém zápase přehrál Golf Club Olomouc muže z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry poměrem 3:2.

Pavouk
Výsledky - Play-off
Výsledky - Play-out

Ženy

Obhájkyně titulu z Beskydského Golfového Klubu zdolaly v semifinále ženský tým z Golf Clubu Karlovy Vary poměrem 4,5:1,5. Suverénně ovládly dopolední čtyřhry a odpoledne vyhrály v dvouhrách další bod, jeden zápas se půlil. 

Poprvé v historii si o zlato zahrají ženy z Golf Clubu Olomouc, které v bojích o medaili byly pouze jednou, ale na stupně vítězů nikdy nedosáhly. Dnes vyprovodily tým z Golf Clubu Kunětická Hora po výhře obou foursomů a prvních dvou singlů - konečné skóre je 4:2.

O třetí místo si ve finále zahrají Golf Club Karlovy Vary a Golf Club Kunětická Hora.

V Play-out dnes zvítězil Golf Club Hradec Králové nad Golf Clubem Ypsilon (2:1) a Golf Klub Čechie nad Greensgate Golf Clubem (2:1).

Pavouk
Výsledky - Play-off
Výsledky - Play-out

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 30. července 2021
Všechny články autora

Související články

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...
Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...

28.07.2021 | Čtvrtým kolem na rány se dnes na Karlštejně uzavřela kvalifikační část Extraligy družstev mužů a žen. Nejlépe si vedli muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Mezi jednotlivci dnes hráli nejlépe Ondřej Melichar s Filipem Jakubčíkem (66) a Hana Ryšková (68).

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

13.06.2021 | Po třídenním klání prvního termínu extraligy družstev mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov si týmové vedení udrželi muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. V individuální soutěži hráli nejlépe Filip Jakubčík a Anna Andrýsová.

Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...
Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...

12.06.2021 | Ve druhém kole extraligy družstev mužů a žen v kácovském Panorama Golf Resortu si vedení nadále drží mužský tým z GC Brno a ženy z Beskydského Golfového Klubu. V individuálním pořadí jsou na vrcholu leaderboardu Matěj Bača a Sára Zrníková.

Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...
Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...

11.06.2021 | Panorama Golf Resort Kácov přivítal dvanáct mužských a ženských týmů pro první tři kola extraligy družstev mužů a žen. Ve vedení jsou po prvním dni muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Rekord hřiště (63) zahrál Matěj Bača a padl i hole-in-one v podání Jana Šustka.

Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé
Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé

06.03.2021 | Přesně před měsícem jsme zveřejnili úvodní článek o novinkách v letošní turnajové sezóně. Další změny byly schváleny v pátek 5. března. Pojďme si některé z nich představit. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP