Česká golfová federace

Aktuality

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži GC Brno a ženy Beskydského GK

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži GC Brno a ženy Beskydského GK

Klára Kuchařová, Středa 28. července 2021

Čtvrtým kolem na rány se dnes na Karlštejně uzavřela kvalifikační část Extraligy družstev mužů a žen. Nejlépe si vedli muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Mezi jednotlivci dnes hráli nejlépe Ondřej Melichar s Filipem Jakubčíkem (66) a Hana Ryšková (68).

Závěrečná fáze Extraligy družstev mužů a žen začala dnes v Golf Resortu Karlštejn. Středečním kolem se ukončila kvalifikace na rány, ve čtvrtek bude zahájena jamková část. První tři kola na rány se hrála na začátku června v Panorama Golf Resortu Kácov.

Muži

V čele leaderboardu družstev jsou v obou kategoriích papíroví favorité. Mužskou kategorii ovládl Golf Club Brno, který se s pěti počítanými výsledky napříč čtyřmi koly dostal na celkové skóre +19. V prvním kole jamkové části vyzvou muže z Royal Golf Glubu Mariánské Lázně, kteří se umístili na osmém místě.

Druhé místo mezi týmy obsadil Beskydský Golfový Klub s výsledkem +65 a ve čtvrtfinále vyzve tým z Golf Clubu Hostivař. Třetí skončil Greensgate Golf Club (+78) a ve čtvrtek si zahrají proti Golf Clubu Kunětická Hora. V posledním zápasu Play-off se utkají Golf Club Hodkovičky a Prague City Golf Club.

Mezi jednotlivci se v dnešním kole na Krlštejně nejlépe dařilo dvojici Filip Jakubčík (GC Brno) a Ondřej Melichar (GC Hostivař), oba hráli shodně 66 ran (-6). Třetí místo patří Petrovi Hrubému (Greensgate GC) s výsledkem 67 (-5).

Ženy

Ženskou soutěž nepřekvapivě ovládly dámy z Beskydského Golfového Klubu s výsledkem +12. Ty v prvním kole jamkovek vyzvou tým na osmém místě z Golf Clubu Austerlitz.

Druhé místo si uhrály ženy z Golf Clubu Brno se skóre +28 a ve čtvrtek se utkají s Golf Clubem Kunětická Hora. Z třetího místa vstoupí do hlavní části soutěže Golf Club Black Bridge (+33) a ve svém prvním Play-off si zahrají proti Golf Clubu OlomoucGolf Club Hodkovičky Golf Club Karlovy Vary zkompletují první kolo Play-off.

Mezi jednolivkyněmi hrála dnes nejlépe Hana Ryšková (Beskydský GK) se 68 údery (-4), druhé místo dělí její klubová kolegyně Denisa Vodičková Barborou Bujákovou (GC Brno) s výsledkem za 69 ran (-3).

V Play-out se utkají čtyři týmy z každé kategorie o účast v extralize v příštím roce, dva nejhorší týmy však sestoupí do prvligových soutěží.

Mezi muži jsou těmito čtyřmi týmy Park GC Ostrava, GC Olomouc, GC Mstětice a GCC Svobodné Hamry. V ženské kategorii GC YpsilonGreensgate GCGC Hradec Králové GK Čechie.

Výsledky družstev
Výsledky jednotlivců

 

Datum: Středa 28. července 2021
Všechny články autora

Související články

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...
Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...

02.10.2021 | Čtvrté místo vezou z turnaje pro mistrovské týmy své země hráčky Beskydského GK. Na European Ladies’Club Trophy ve Francii přišly o pódiovou pozici o pouhou ránu. Velmi cenné umístění podtrhla Denisa Vodičková, která obsadila sedmou příčku v individuálním hodnocení.

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP