Česká golfová federace

Aktuality

Ondřej Lieser vstupuje do olympijské soutěže

Ondřej Lieser vstupuje do olympijské soutěže

Petr Halaburda, Středa 28. července 2021

Ve čtvrtek časně ráno pražského času vstoupí do olympijské soutěže první český golfista v historii a naváže na vystoupení Kláry Spilkové v roce 2016. Ondřej Lieser odstartuje v posledním z dvaceti flightů do čtyřkolového turnaje, v kterém může jen překvapit. Už jen účast v Tokiu je úspěch.

O přítomnosti českého golfisty se tuzemským fanouškům ještě před pár lety ani nesnilo, a i když Ondřej Lieser po vstupu na Challenge Tour vyhlásil útok na redukovaný žebříček pro 60 postupujících, zdál se být jeho sen spíše nereálný.

Jenže devětadvacetiletý golfista to zvládl, jeho dvě výhry na turnajích v závěru loňského roku mu letenky do Japonska přihrály. A pozici mezi šťastnými neztratil ani v posledních měsících této sezóny, kdy se mu dařilo méně.

Ondra si ale v posledních týdnech odpočinul a pod pět kruhů odjížděl už v dobrém rozpoložení. „Budou tam neskutečná jména. A tím, že to je olympiáda, měl by to být pro každého sportovce vrchol. Odjíždím dobře naladěn, mám za sebou dva týdny velmi dobré přípravy,“ svěřil se před odletem České televizi nejlepší zdejší profesionál, který je aktuálně na 252. místě světového žebříčku.

Optimismus z něj vyzařoval i na místě, kde začal záhy s přípravou v areálu Kasumigaseki Country Clubu v Kawagoe v prefektuře Saitama, který je vzdálen hodinu jízdy od Tokia. „První dva tréninky jsou za mnou. Je mi ctí, že můžu reprezentovat Českou republiku v mém milovaném sport, držte mi palce,“ vzkázal na sociálních sítích z dějiště.

Pravdou je, že v ohromné konkurenci může jen získat. Ostatně i v nabídkách tuzemských sázkových kanceláří je větším outsiderem jen Ind Mane Udayan, po jehož boku Lieser vyrazí. Pokud byste věřili jeho senzačnímu vítězství, můžete sázet v astronomickém kurzu až 750:1.

Třetím do party, který odstartuje v posledním flightu (4:09 SELČ), je Španěl Jorge Campillo, který se dostal do Tokia také díky tomu, že řada jeho krajanů (mimo jiné Sergio Garcia a Rafa Cabrera-Bello) z různých důvodů účast odřekli, světovou jedničku Johna Rahma vyřadil na poslední chvíli pozitivní test na koronavir.

Přestože chybět budou i další hvězdy (Dustin Johnson, Bryson De Chambeau, Dustin Johnson, Adam Scott), stále bude mít soutěž vysokou úroveň. Dokazuje to i skutečnost, že jako náhradník na poslední chvíli dorazil další Američan Patrick Reed. O velké konkurenci svědčí, že po pěti letech nebudou mít možnost obhajovat svoje pozice všichni tři medailisté z Ria, chybí i obhájce titulu Justin Rose.

Okruh favoritů je poměrně široký, hodně šancí na vítězství se dává Američanu Collinu Morikawavovi, který se vrací do země svých předků, ale především má za sebou nedávné vítězství na The Open. Ale aspirantů na nejvyšší příčky je nejméně deset. Jak vysoko bude vlát česká vlajka?

LEADERBOARD

 

FOTO facebook.com

Datum: Středa 28. července 2021
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Kvarteto na Challenge Tour, hrají se i klubová ...
Kvarteto na Challenge Tour, hrají se i klubová ...

08.09.2021 | Víkend bude patřit vrcholu klubového života, v tuzemsku se připravují klubová mistrovství. Přední profesionálové vyrazí do zahraničí – čtyři golfisté se představí na sérii Challenge Tour, hned tři Češky na turnaji Ladies European Tour a dvacet hráčů se už chystá na Penati Slovak Open.

Tři české amatérky v TOP 100 světového žebříčku
Tři české amatérky v TOP 100 světového žebříčku

07.09.2021 | Tři české amatérky v nejlepší stovce na WAGRu, čtyři profesionálky v TOP 1000. Takové je postavení nejlepších českých golfistů a golfistek ve světových žebříčcích profesionálů i amatérů. Nejvýše je Sára Kousková, 39. nejlepší amatérka světa.

Ondřej Lieser skončil v olympijském turnaji na 60.
Ondřej Lieser skončil v olympijském turnaji na 60.

01.08.2021 | Na 60. příčce bude hodnocen na Olympijských hrách v Tokiu český golfista Ondřej Lieser. Devětadvacetiletý profesionál v posledním kole znovu zahrál eagle, zapisoval 72 ran (+1) a letošní olympijská účast pro něj končí.

Lieser zůstává v Tokiu poslední, přestože dnes ...
Lieser zůstává v Tokiu poslední, přestože dnes ...

31.07.2021 | Ani eagle na předposlední jamce nepomohl Ondřeji Lieserovi k vylepšení jeho pozice v olympijském turnaji, kde před závěrečným kolem nadále setrval na posledním místě. Na nejbližšího soupeře navíc ztrácí aktuálně šest ran.

Ondřej Lieser klesl v olympijském turnaji na chvost ...
Ondřej Lieser klesl v olympijském turnaji na chvost ...

30.07.2021 | Hodně nevydařený den má za sebou český golfista Ondřej Lieser startující na olympijském turnaji v Japonsku. Po kole za 77 (+6) ran se propadl na leaderboardu na poslední pozici, ale kolo nebylo kvůli bouřce dohráno.

Ondřej Lieser začal v Tokiu výsledkem +1, dělí 48.
Ondřej Lieser začal v Tokiu výsledkem +1, dělí 48.

29.07.2021 | Český golfista Ondřej Lieser v úvodním kole olympijského turnaje v Tokiu zahrál 72 ran (+1) a dělí 48. místo. O lepší výsledek ho připravila nepovedená přihrávka do greenu na 18. jamce, odkud si odnesl bogey.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP