Česká golfová federace

Aktuality

Denisa Vodičková byla nominována na juniorský Solheim Cup

Denisa Vodičková byla nominována na juniorský Solheim Cup

Klára Kuchařová, Pondělí 26. července 2021

Šestnáctiletá česká golfistka Denisa Vodičková byla nominována do dvanáctičlenného výběru Evropy pro prestižní PING Junior Solheim Cup. Nominaci dnes oznámila kapitánka a golfová legenda Annika Sörenstam.

Talentovaná česká hráčka Denisa Vodičková, která minulý týden obhájila bronzovou medaili na evropském šampionátu European Young Masters do 16 let, byla dnes nominována do výběru dvanácti hráček pro evropský tým juniorského Solheim Cupu. Soutěž je určena pro hráčky do 18 let.

„Jsem šťastná, že jsem dostala nominaci a můžu representovat Evropu na Solheim Cupu,“ komentuje nejlepší česká kadetka, která o možnosti nominace věděla již před začátkem European Young Masters. „Doufala jsem, že když se dobře umístím, tak by to mohlo vyjít.“

Minulý týden bylo nominováno prvních sedm hráček do 18 let, dnes byl evropský tým pro letošní PING Junior Solheim Cup finalizován a oficiálně oznámen kapitánkou Annikou Sörenstam.

Letošní ročník bude klasicky předcházet hlavní soutěži, ve které se utkají nejlepší golfistky z Evropy a USA. Juniorky z těchto dvou týmů si o pohár zahrají ve dnech 1. a 2. září v Sylvania Country Clubu v Toledu, Ohiu.

Legenda ženského golfu a letošní juniorská kapitánka Annika Sörenstam se nemůže soutěže dočkat: „Máme mladý a talentovaný tým složený z hráček z osmi evropských zemí a jsem potěšena, že jim budu dělat kapitánku. PING Junior Solheim Cup je skvělá soutěž a těšíme se, až se v Toledu postavíme proti týmu USA v čele s kapitánkou Renee Powell.“

Denisa Vodičková se tak stala druhou českou hráčkou, která si juniorský Solheim Cup zahraje. V roce 2009 reprezentovala Evropu také Klára Spilková. Vítězství z roku 2019 bude obhajovat tým USA.

Solheim Cup pak naváže na juniorskou soutěž na hřišti Iverness Clubu ve stejném městě v termínu 4.–6. září pod vedením kapitánek Catriony Matthews (Evropa) a Pat Hurst (USA).

Nominace

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 26. července 2021
Všechny články autora

Související články

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...
Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...

02.09.2021 | Česká amatérka Denisa Vodičková byla v úvodním hracím dnu PING Junior Solheim Cupu úspěšná napůl. Se svojí italskou spoluhráčkou Francescou Fiorelliniovou nejdříve suverénně ovládly fourball, ale v odpoledním foursomu odešly těsně poraženy.

Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...
Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...

01.09.2021 | Šestnáctileté amatérce Denise Vodičkové dnes začíná velký svátek: bude hájit evropského výběru juniorské verze slavného Solheim Cupu. Utkání mezi nejlepšími Evropankami a Američankami do 18 let začíná v Sylvania Country Clubu v Ohiu. ...

Vodičková na European Young Masters obhájila bronz
Vodičková na European Young Masters obhájila bronz

24.07.2021 | Denisa Vodičková obhájila na European Young Masters ve Finsku bronzovou medaili z předchozího šampionátu na domácí půdě. Po druhém kole vedoucí česká golfistka i finálové kolo zahrála pod par hřiště, ale nestačila na finišující soupeřky.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP