Česká golfová federace

Aktuality

Vodičková na European Young Masters obhájila bronz

Petr Halaburda, Sobota 24. července 2021

Denisa Vodičková obhájila na European Young Masters ve Finsku bronzovou medaili z předchozího šampionátu na domácí půdě. Po druhém kole vedoucí česká golfistka i finálové kolo zahrála pod par hřiště, ale nestačila na finišující soupeřky.

Před závěrečným kolem vedla Denisa Vodičková o tři rány, ale ani celkové skóre -9 (69+68+70) nestačilo na vítězství. Němka Helen Briem totiž zahrála dnes 65 ran a díky eaglu na závěrečné jamce odsunula nejen českou hráčku, ale také mohutně finišující Belgičanku Savannah De Bock (67), za sebe. Češka sice skončila na děleném druhém místě, ale kvůli třetímu horšímu kolu převzala bronzovou medaili.

„Denisa hrála opět velmi dobře, ale třeba říct, že především Němka prostě byla dnes nad její síly. Přes 190 cm vysoká golfistka dávala všem soupeřkám hodně metrů na drajvu a dnes ji vycházela i krátká hra, kolo orámovala dvěma eagly. Naše hráčka byla zklamaná, ale nemá se zač stydět, podávala tu výborné výkony,“ uvedl kapitán Milan Mojžíš, který byl ale spokojen i s vystoupením celého týmu, který nakonec obsadil čtvrté místo.

Klára Sionková brala v individuálním hodnocení 15. místo za výsledek +7 (73+75+75), oba čeští kadeti obsadili pozice ve třetí desítce: 21. Timotej Formánek +9 (75+74+76), 25. Jakub Janda +10 (73+79+74).