Česká golfová federace

Aktuality

Jana Melichová v TOP 10 na ME žen, stejně skončila i Napoleaová na LETAS

Jana Melichová v TOP 10 na ME žen, stejně skončila i Napoleaová na LETAS

Klára Kuchařová, Sobota 24. července 2021

Dvě dělená desátá místa vybojovaly české hráčky v zahraničí. Jana Melichová zahrála poslední kolo na ME žen v paru a skončila na výsledku -2. Kristýna Napoleaová vybojovala kolo za dvě pod par na LETAS ve Španělsku.

European Ladies‘ Amateur Championship, Itálie

Úspěšně reprezentovaly Českou republiku tři Češky ve finále Mistrovství Evropy žen v Itálii. Nejlépe se dařilo Janě Melichové, která sice už nezopakovala kolo pod par jako první den, ale i přes to vybojovala umístění v desítce nejlepších.

Dnes hrála Melichová 72 ran, což jí s předchozími výsledky 68, 73 a 73 vyneslo skóre -2 a dělenou desátou příčku.

Finále evropského šampionátu hrály také další dvě české hráčky. Na dělenou 46. příčku si polepšila Patricie Macková, která hrála 76, 74, 71 a 73 ran, celkem +6.

Ve finále se tolik nedařilo české amatérské jedničce Sáře Kouskové. Ta po kolech 76, 72, a 72 přidala dnešních 75 ran a s celkovým skóre +7 obsadila dělené 52. místo.

Titul mistryně Evropy vybojovala Švédka Ingrid Lindblad, která dnes předvedla skvělý výkon za 67 ran. S výsledkem -12 (71+69+69+67) zvítězila o tři údery.

Druhá skončila Němka Alexandra Försterling (-9), bronz brala po třech kolech vedoucí Švédka Sara Kjellker (-7).

LEADERBOARD

Santander Golf Tour Zaragoza (LETAS), Španělsko

Své nejlepší umístění na okruhu LET Access Series vybojovala profesionálka Kristýna Napoleaová. Ani jednou nezahrála nad par hřiště a dnes zapisovala své nejlepší kolo v turnaji. S výsledkem -3 (71+72+70) si odváží dělené desáté místo a zisk 892,50 euro.

"Dnes to bylo fajn, první devítku jsem sice hodně tápala, ale druhá devítka za -4 mě zachránila," komentuje Napoleaová. "Jsem spokojená s TOP 10, sama tomu nemůžu uvěřit. Dala jsem si hezký dárek k svátku a jsem ráda, že jsem se tímto také kvalifikovala do poslední fáze na AIG Women's Open, na kterou rozhodně pojedu a uvidíme, co bude dál."

Na dělené 24. místo si polepšila Šideri Váňová se skóre +1 (73+71+73) a odváží si výhru 490,70 euro. O ránu se v každém kole zhoršila Kateřina Vlašínová a s konečným výsledkem +9 (74+75+76) obsadila 52. příčku s obnosem 196 euro.

V dlouhém play-off na sedm jamek se nakonec z výhry radovala Angličanka Rachael Goodall, která každý den zahrála 68 ran (-12). Druhá skončila Ruska Nina Pegova (66+67+71).

LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Sobota 24. července 2021
Všechny články autora

Související články

Tři české amatérky v TOP 100 světového žebříčku
Tři české amatérky v TOP 100 světového žebříčku

07.09.2021 | Tři české amatérky v nejlepší stovce na WAGRu, čtyři profesionálky v TOP 1000. Takové je postavení nejlepších českých golfistů a golfistek ve světových žebříčcích profesionálů i amatérů. Nejvýše je Sára Kousková, 39. nejlepší amatérka světa.

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Sára Kousková veze z LETAS ve Švédsku umístění ...
Sára Kousková veze z LETAS ve Švédsku umístění ...

14.08.2021 | Amatérka Sára Kousková vybojovala další skvělé umístění na profesionální tour. Z turnaje Anna Nordqvist Västerås Open By SmartProvider hrála ve třech kolech +1 a umístila se na děleném devátém místě. Ve Švédku se na 22. příčce umístila další amatérka Patricie Macková.

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...
Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...

13.08.2021 | Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10
Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

22.07.2021 | Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...
ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...

21.07.2021 | Skvělý úvod do evropského šampionátu žen předvedla Jana Melichová. Formu z nedávného ME družstev si přivezla i do Itálie a po úvodním kole je na průběžném druhém místě se ztrátou dvou ran. Dalších pět českých hráček zatím zaostává, ale nijak výrazně neztrácejí.

Česká favoritka pro Beroun už plánuje podzimní ...
Česká favoritka pro Beroun už plánuje podzimní ...

23.06.2021 | Česká amatérská jednička Sára Kousková plánuje už v srpnu nastoupit do kvalifikační školy LPGA v Mission Hills Country Clubu v Kalifornii. K profesionálům sice plánuje přestoupit až příští rok v květnu, ale na jejím kontě přibývají zkušenosti už nyní.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP