Česká golfová federace

Aktuality

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

Klára Kuchařová, Čtvrtek 22. července 2021

Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

Po druhém dni ženského evropského mistrovství European Ladies' Amateur Championsip se česká golfistka Jana Melichová stále drží v TOP 10 i přes malé zhoršení v dnešním kole. Amatérka ke středečníím 68 ranám přidala 73 úderů a se skóre -3 dělí sedmou příčku.

V předpokládaném cutu, který je aktuálně nastaven na skóre +4, jsou dvě další Češky. Tereza Melecká dnes hrála nejlepší český výsledek se skóre +2 (75+71) dělí 39. příčku. Sára Kousková se dnes také zlepšila o čtyři rány a po kolech 7672 (+4) dělí 58. místo.

Další české výsledky: T78. Agáta Vahalová +6 (78+72) a Patricie Macková +6 (76+74), T110. Gabriela Roberta Vítů +10 (76+78).

Ve vedení je Švédka Sara Kjellker s výsledkem -8 (68+68). Po pátečním třetím kole bude vyhlášen cut pro 60 nejlepších hráček a všechny ties.

LEADERBOARD

LET Access Series: nejlépe zahrála Napoleaová

Čtyři profesionálky startují na turnaji Santander Golf Tour Zaragoza ze série LET Access Series. Nejlépe do prvního kola vkročila Kristýna Napoleaová s jednou ranou pod par (71) a dělí 18. místo.

"Máme zde teploty okolo čtyřiceti stupňů a dnes také foukal celkem silný vítr," posílá zprávy nejlepší Češka po prvním kole. "Jsou tu skvělé greeny, a tak se dá dobře pracovat s rovnějšími putty. Měla jsem pár neproměněných šancí, ale i tak jsem dala dost birdie. S hrou jsem celkově spokojená a zítra se těším na další kolo. Ideální by bylo skončit v TOP 10."

O dvě rány více hrála Šideri Váňová (+1) a dělí 33. příčku. V cutu je po prvním kole na děleném 41. místě také Kateřina Vlašínová se 74 ranami (+2). První den nevyšel Evě Koželuhová, která hrála 84 ran (+12) a dělí 80. pozici.

Ve vedení je Ruska Nina Pegova se skóre 66 (-6). Cut bude vyhlášen po druhém kole pro 45 nejlepších profesionálek plus ties a všechny amatérky na stejném výsledku.

LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Čtvrtek 22. července 2021
Všechny články autora

Související články

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...
ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...

21.07.2021 | Skvělý úvod do evropského šampionátu žen předvedla Jana Melichová. Formu z nedávného ME družstev si přivezla i do Itálie a po úvodním kole je na průběžném druhém místě se ztrátou dvou ran. Dalších pět českých hráček zatím zaostává, ale nijak výrazně neztrácejí.

Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...
Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...

10.02.2021 | Sezóna se pomalu rozjíždí především pro univerzitní hráče v zámoří a s tím také dochází k některým posunům na světových žebříčcích. Zatímco mezi profesionály a amatérkami nedošlo ke změnám na postech českých jedniček, nejvýše z českých amatérů je aktuálně Vítek Novák.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...
Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP