Česká golfová federace

Aktuality

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

Klára Kuchařová, Čtvrtek 22. července 2021

Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

Po druhém dni ženského evropského mistrovství European Ladies' Amateur Championsip se česká golfistka Jana Melichová stále drží v TOP 10 i přes malé zhoršení v dnešním kole. Amatérka ke středečníím 68 ranám přidala 73 úderů a se skóre -3 dělí sedmou příčku.

V předpokládaném cutu, který je aktuálně nastaven na skóre +4, jsou dvě další Češky. Tereza Melecká dnes hrála nejlepší český výsledek se skóre +2 (75+71) dělí 39. příčku. Sára Kousková se dnes také zlepšila o čtyři rány a po kolech 7672 (+4) dělí 58. místo.

Další české výsledky: T78. Agáta Vahalová +6 (78+72) a Patricie Macková +6 (76+74), T110. Gabriela Roberta Vítů +10 (76+78).

Ve vedení je Švédka Sara Kjellker s výsledkem -8 (68+68). Po pátečním třetím kole bude vyhlášen cut pro 60 nejlepších hráček a všechny ties.

LEADERBOARD

LET Access Series: nejlépe zahrála Napoleaová

Čtyři profesionálky startují na turnaji Santander Golf Tour Zaragoza ze série LET Access Series. Nejlépe do prvního kola vkročila Kristýna Napoleaová s jednou ranou pod par (71) a dělí 18. místo.

"Máme zde teploty okolo čtyřiceti stupňů a dnes také foukal celkem silný vítr," posílá zprávy nejlepší Češka po prvním kole. "Jsou tu skvělé greeny, a tak se dá dobře pracovat s rovnějšími putty. Měla jsem pár neproměněných šancí, ale i tak jsem dala dost birdie. S hrou jsem celkově spokojená a zítra se těším na další kolo. Ideální by bylo skončit v TOP 10."

O dvě rány více hrála Šideri Váňová (+1) a dělí 33. příčku. V cutu je po prvním kole na děleném 41. místě také Kateřina Vlašínová se 74 ranami (+2). První den nevyšel Evě Koželuhová, která hrála 84 ran (+12) a dělí 80. pozici.

Ve vedení je Ruska Nina Pegova se skóre 66 (-6). Cut bude vyhlášen po druhém kole pro 45 nejlepších profesionálek plus ties a všechny amatérky na stejném výsledku.

LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Čtvrtek 22. července 2021
Všechny články autora

Související články

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Světové žebříčky zůstávají z českého pohledu beze ...
Světové žebříčky zůstávají z českého pohledu beze ...

07.01.2022 | Ve světových žebříčcích se i nadále nejlépe z českých golfistů daří amatérům Sáře Kouskové a Jiřímu Zuskovi a profesionálům Kláře Spilkové s Ondřejem Lieserem. V amatérském žebříčku WAGR je celkem hodnoceno již 56 Češek a 63 Čechů.

Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo
Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo

20.12.2021 | Česká amatérka Sára Kousková na výtečnou zvládla závěr Q-School Ladies European Tour a obsadila šesté místo. Vylepšila tím deváté místo Kláry Spilkové z roku 2010. Na rozdíl od své předchůdkyně ale ještě mezi elitou startovat nebude, k profesionálkám chce totiž přejít až v květnu příštího roku.

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...
Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...

19.12.2021 | Tři české golfistky zůstávají ve hře o úspěch v kvalifikaci pro nadcházející sezónu Ladies European Tour. V desítce nejlepších jsou před závěrečným pátým kolem Sára Kousková i Tereza Melecká, bojovat o TOP 20 může i Kristýna Napoleaová.

Skvělý český den na Q-School LET
Skvělý český den na Q-School LET

18.12.2021 | Parádní den má za sebou český golf na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tři hráčky se dostaly pod par hřiště, dvě už jsou dokonce v TOP 20 zajišťující plnou hrací kartu na příští sezónu nejvyšší evropské série.

Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...
Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...

17.12.2021 | Všechny čtyři české hráčky na Q-School Ladies European Tour jsou po druhém kole v naději, že budou bojovat o kartu pro příští sezónu i v pondělním finále, kam postoupí 65 nejlepších.

Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi ...
Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi ...

15.12.2021 | Čtyři české hráčky se zapojí do závěrečné fáze kvalifikace Ladies European Tour pro rok 2022. K trojici kvalifikované z minulého týdne (Tereza Melecká, Kateřina Vlašínová, Sára Kousková) se připojí Kristýna Napoleaová, která měla účast zajištěnu za své výsledky na nižší LETAS Access Series.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP