Česká golfová federace

Aktuality

Berounské Czech Open navyšuje prize money

Berounské Czech Open navyšuje prize money

Petr Halaburda, Pondělí 12. července 2021

Přesně za měsíc odstartuje v Beroun GC turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open navazujícího na šestiletou tradici turnaje, který se loni už neuskutečnil. Turnaj se bude hrát po navýšení prize money o 30.000 eur, vítěz si ze společného koláče ukrojí rovnou třetinu.

Není to však jediná novinka, s kterou společný turnaj pro mužské profesionály a amatéry v termínu 12. až 15. srpna přichází. Zúží se cut pro dvě finálová kola - dál půjde pouze 34 nejlepších a všichni na děleném posledním postupovém místě. Promotér to dnes oznámil v tiskové zprávě.

„Snížením hranice cutu chceme především zatraktivnit finálová kola. Ale také umožnit hráčům, kteří by prošli cutem daleko za nejlepšími a bez šance na kvalitní umístění i výsledek, aby se nemuseli na turnaji trápit další dva dny,“ okomentovala změny ředitelka turnaje Darina Muchová.

Partnerský Pro-Am se den před prvním kolem ponese v duchu česko-vietnamského přátelství. „Původně jsme plánovali odehrání turnaje partnerů přímo ve Vietnamu, ale to v současné situaci nelze realizovat. Chceme představit Vietnam jako zajímavou destinaci, ale nejen golfovou,“ dodala Muchová.

GolfAdvisor.golf Czech Open je čtyřkolový mezinárodní turnaj pro profesionály a amatéry z Česka i ze zahraničí pořádaný ve spolupráci s ČGF a PGA of Czech Republic se startovním polem pro 144 hráčů.

„Oslovili jsme české i zahraniční profesionální a amatérské hráče. Těší nás, že už se startovní pole plní, a proto upozorňuji všechny hráče, aby se zaregistrovali včas, protože registrace končí naplněním startovního pole,“ upozornila ředitelka soutěže. Mezi už přihlášenými nechybí ani přední čeští profesionálové včetně Jana Cafourka, vítěze Czech Open z roku 2019.

Jeden z partnerů turnaje, společnost Chervò, vypsala speciální akci na podporu amatérského golfu v českých klubech. Jednotlivé kluby mohou na turnaj nominovat své nejlepší amatéry, a pokud se jejich hráč stane nejlépe umístěným amatérem na turnaji, získá klub kredit 30.000 Kč na nákup golfového oblečení Chervò. Pokud amatérský hráč vyhraje celý turnaj, částka se zdvojnásobí.

Program turnaje, doprovodných akcí a další informace, včetně přihlašovacího formuláře, jsou k dispozici na www.czechopen.golf.

Datum: Pondělí 12. července 2021
Všechny články autora

Související články

Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...
Grandfinále Czech PGA Tour bude i dalším soubojem ...

14.09.2021 | Tradičně v Golf Resortu Kaskáda se uskuteční na začátku října závěrečný díl Czech PGA Tour. Dvoudenní Grandfinále nejenže dekoruje nejlepší tuzemské profesionály, ale současně se stane dalším měřením sil domácích profesionálů a amatérů.

2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...
2. Czech Open Golf Tour začalo zostra: deset hráčů ...

03.09.2021 | Pořádně od podlahy se pustilo 72 účastníků do turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes odstartoval úvodním kolem v Golf Resortu Karlštejn. Lídrem soutěže je po prvním kole profesionál Cyril Suk (64) s náskokem jedné rány před amatérem Vojtěchem Pavelkou.

Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině
Czech PGA Tour pokračovala na Dýšině

31.08.2021 | Jednodenním turnajem pokračovala Czech PGA Tour v Greensgate Golf & Leisure Resortu. Titul v soutěži Greensgate Open 2021 hraném systémem Pro AM bral Štefan Páleník a odvážel šek na 30 tisíc korun.

Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn
Czech Open Golf Tour se už chystá  na Karlštejn

23.08.2021 | Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září; uzávěrka přihlášek do turnaje je 30.

Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...
Vítězem Czech Open v Berouně již potřetí Filip ...

15.08.2021 | Vítězný hattrick dokonal na berounském turnaji Czech Open profesionál Filip Mrůzek. Turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open vyhrál potřetí v kariéře, navíc s rekordním skóre -24. Na dalších pódiových pozicích skončili amatéři Matěj Bača (-21) a Filip Ráža (-16).

Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...
Kolo dne na Czech Open předvedl Ráža, do finiše ...

14.08.2021 | Další festival skórování přinesl i třetí hrací den GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně. Do finálového kola půjde s náskokem rány jako lídr profesionál Filip Mrůzek (-17), kolo dne ale přinesl amatér Filip Ráža (-8).

Daněk dál drží v Berouně spoluvedení, kolo dne ...
Daněk dál drží v Berouně spoluvedení, kolo dne ...

13.08.2021 | Znovu nízké výsledky přineslo druhé kolo GolfAdvisor.golf Czech Open, které má za sebou v Beroun Golf Clubu polovinu soutěže. O spoluvedení se dělí po dnešním skvělém výsledku 64 (-8) Filip Mrůzek a stabilně hrající Štěpán Daněk, oba na skóre -12. A 64 ran zahrál dnes také Kryštof Strýček.

Berounské Czech Open: výborný start Daňka s Bačou, ...
Berounské Czech Open: výborný start Daňka s Bačou, ...

12.08.2021 | Pět tuzemských amatérů v TOP 10 a skvělé výkony Štěpána Daňka s Matějem Bačou (66) přineslo první kolo GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně. Třetí je Aleš Kořínek (67). Na dělené čtvrté pozici o další ránu zpět jsou amatéři David Benák a Filip Ráža i profesionálové Filip Mrůzek a Šimon Zach.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP