Česká golfová federace

Aktuality

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům z Brna a ženám z Beskyd

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům z Brna a ženám z Beskyd

Klára Kuchařová, Neděle 13. června 2021

Po třídenním klání prvního termínu extraligy družstev mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov si týmové vedení udrželi muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. V individuální soutěži hráli nejlépe Filip Jakubčík a Anna Andrýsová.

Extraliga družstev mužů a žen byla v pátek rozehrána kvalifikací na rány v Panorama Golf Resortu Kácov. Třídenní klání od prvního kola jasně ovládají muži z Golf Clubu Brno a obhájkyně titulu z Beskydského Golfového Klubu.

Mužský brněnský tým si podmanil kácovské hřiště a v dnešním větrném počasí si náskok ještě navýšil. Po kolech 359+367+375 (+21) si vytvořil velmi pohodlný polštář 43 ran a do posledního kola na rány, které se bude hrát na konci července, může vstoupit s klidnými hlavami.

Druzí jsou aktuálně lonští šampióni z Beskydskéo Golfového Klubu, kteří jsou po kolech 364+379+401 na skóre +64. Pouhou ránu za nimi jsou ale stále třetí muži z Prague City Golf Clubu, ti zahráli 383+371+391 a patří jim výsledek +65.

Mezi jednotlivci hrál nejlépe díky třem skvělým rundám za 67, 70 a 69 (-10) Filip Jakubčík (GC Brno). Druhý skončil Matěj Bača (BESGK) po výsledcích 63, 71 a 78 (-4) a na třetí místo se probojoval David Benák (GCKUH) po kolech 72, 75 a 73 (+4).

Ženskou soutěž týmů nadále vedou obhájkyně titulu z Beskydského Golfového Klubu s výsledkem +20 (214+225+229) a náskokem pěti ran. Druhé jsou ženy z Golf Clubu Brno po kolech 219+222+232 (+25), třetího místa se drží dnes nejlépe hrající Golf Club Black Bridge se skóre +34 (226+229+227).

Kategorii jednotlivkyň ovládla Anna Andrýsová (GCBBR) po konzistentních kolech za 74, 74 a 73 (+5). Dělené druhé se skóre +6 skončily Barbora Bujáková (GCBRN) s koly za 75, 72 a 75 a Sara Zrníková s výsledky za 69+75+78.

V mužských týmech soutěží v jednom kole maximálně šest mužů, přičemž se počítá pět nejlepších výsledku. U žen startují každé kolo v jednom týmu maximálně čtyři dámy a počítají se tři nejlepší výsledky.

Druhý prodloužený extraligový víkend se uskuteční na Karlštejně v termínu 28.-31. července. První den se odehraje čtvrté a poslední kolo na rány, poté bude následovat Play-Off o titul a Play-Out o sestup do první ligy.

Prvoligová soutěž se rovněž hrála o víkendu a je rozdělena dle regionů na Západ a Východ. Golf Club Mstětice pořádal soutěž v západním regionu a mezi muži je ve vedení o 48 ran Albatross Golf Club Praha a mezi ženami o 37 úderů Prague City Golf Club

Východní region se sešel v Golf Resortu Telč a nejlépe hráli muži z Golf Clubu Lipiny s náskokem šesti ran, v ženské kategorii se dařilo týmu z Park Golf Clubu Ostrava, který vede o čtrnáct ran.

VÝSLEDKY

Extraliga - týmy
Extraliga - jednotlivci

1. liga (Západ) - týmy
1. liga (Západ) - jednotlivci

1. liga (Východ) - týmy
1. liga (Východ) - jednotlivci

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Neděle 13. června 2021
Všechny články autora

Související články

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...
Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...

02.10.2021 | Čtvrté místo vezou z turnaje pro mistrovské týmy své země hráčky Beskydského GK. Na European Ladies’Club Trophy ve Francii přišly o pódiovou pozici o pouhou ránu. Velmi cenné umístění podtrhla Denisa Vodičková, která obsadila sedmou příčku v individuálním hodnocení.

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP