Česká golfová federace

Aktuality

Q-school European Tour pokračuje. S Matušem a Mrůzkem

Q-school European Tour pokračuje. S Matušem a Mrůzkem

Čtvrtek 2. listopadu 2017

Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup na stejném hřišti.

A tím je hřiště Panoramica Golf & Sport Resort ve španělském Castellónu, kde se Češi společně s dalšími 72 hráči utkají o postup do závěrečné fáze. Do ní se podívá zhruba dvacítka nejlepších stejně jako na dalších třech španělských hřištích, kde budou tvrdé boje o finálový díl rovněž pokračovat.

Matuše a Mrůzka čekají čtyři kola bez cutu od 3. do 6. listopadu. Celkem startuje v druhé fázi 297 hráčů, z nichž do finálové fáze postoupí zhruba 80 hráčů. Je jasné, že obě česká želízka nečeká snadný úkol, ale oba už letos ukázali, že v evropských soutěžích se neztratí. Stanislav Matuš dokonce díky umístění do pátého místa Order of Merit Pro Golf Tour mohl vynechat první fázi. Mrůzek ji absolvoval ve Fleesensee, kde v těžkých podmínkách zahrál -4 a postoupil dál.

O European Tour je největší zájem v jednačtyřicetileté historii

Poprvé v jednačtyřicetileté historii Q-school se první fáze zúčastnilo více než 800 hráčů. Finálové číslo 838 hráčů z 45 zemí jen dokládá, jaký je o European Tour letos zájem. Ředitel Q-school Mike Stewart navíc předpokládá, že všech třech fází se dohromady zúčastní více než tisícovka hráčů. Dosavadním rekordem je účast 969 hráčů. 

Češi v přípravách před druhá fází

Vyladit poslední detaily ve své hře se usilovně v posledních týdnech snažili oba Češi. Stanislav Matuš zamířil do Španělska dva týdny před startem druhé fáze a v rámci příprav se zúčastnil tříkolového turnaje španělské PGA Gambito Tour. Mimochodem, kromě něj si zahráli také další dva úspěšní kvalifikanti z letošní Pro Golf Tour – Marco Iten a Maximilian Schmitt. Po kolech 68-71-74 obsadil Matuš dvacáté místo.

Filip Mrůzek se připravoval doma v Čechách, kde pracoval jak na technické stránce své hry, tak na fyzičce. „V přípravě jsem neudělal žádnou výraznou změnu, dělám to, co funguje. Kombinuji fitko s tréninkem,“ prozradil Mrůzek, jemuž bude stejně jako v první fázi jako kedík nápomocný jeho otec Petr. 

Do zítřejšího prvního kola vstoupí Filip Mrůzek z desáté jamky v 10:35Stanislav Matuš bude startovat o deset minut později v 10:45, ovšem z jamky číslo jedna. 

 
Datum: Čtvrtek 2. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour
Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

08.11.2017 | Znovu se ohlédneme za ukončenými sériemi České golfové federace z pohledu vybraných statistik. Ve druhém díle jsme se zaměřili na kategorii seniorů. Ti odehráli stejně jako midi letos pět turnajů v nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?
Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?

27.10.2017 | Ještě jednou se ohlédneme za skončenými seriály České golfové federace. Tentokrát z pohledu vybraných statistik. V prvním díle jsme se zaměřili na kategorii midů, kteří odehráli pět turnajů v letos nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...
Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...

24.10.2017 | Napodobit krajanky Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, které postoupily do závěrečné fáze Q-school o LPGA, se pokusí v druhé fázi kvalifikační školy o European Tour členové Czech Golf Teamu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. ...

Hodkovičky slavily nejúspěšnější sezónu se šesti ...
Hodkovičky slavily nejúspěšnější sezónu se šesti ...

10.10.2017 | Nejúspěšnější sezónu své historie završili v pondělí večer na klubovém večeru členové sportovních družstev Golf Clubu Hodkovičky. Pražský klub vyhrál mužskou extraligu i dalších pět titulů, a tak se na rok 2017 bude u Vltavy dlouho vzpomínat.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP